• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Menas ryšėti šaliką

Autorius: parengė L.Mureikaitė
2013-01-21 12:10:00

Menas ryšėti šaliką
NyMag.com nuotr.
Šalikų garderobe niekada nebus per daug. Ir nors šis aksesuaras kur kas rečiau nei batai ar rankinė tampa tikra kolekcionavimo aistra, jo ignoruoti tikrai nederėtų. Veikiausiai joks kitas aprangos priedas negali taip iš esmės pakeisti viso įvaizdžio, kaip sumaniai parinktas šalikas.


Šalikas-skara

Nedidelė šilkinė arba vilnonė skara sulenkiama trikampiu ir aprišama apie kaklą taip, kad platusis jos kampas atsidurtų priekyje.

Prancūziškas variantas – skarelę susukti voleliu ir apsukti ja kaklą keletą kartų, laisvus galus surišant priekyje mazgeliu ar kaspinėliu.

Galima nedidelę skarelę surišti prie kaklo ir paslėpti jos galus po rūbais. Toks variantas idealiai tinka darbiniam stiliui.

Ilgi plonos medžiagos šaliai

Ilgi plonučiai šaliai aprangai suteikia prabangos. Dažniausiai jų nereikia nė surišti – užtenka apgaubti pečius ir palikti karoti.

Dar galima ilgą šalį susukti spirale per visą ilgį, apvynioti apsukti apie kaklą ir susegti galus nugaroje. Susuktas šali kiek prasiskleidžia ir apgaubia kaklą lengvomis audinio bangomis.

Itališkas mazgas

Šis būdas tinka tik plono audinio, tiek šiltiems šalikams. Svarbiausia – kad jų faktūra nebūtų pernelyg grubi. Ilgas šalikas lengvai susukamas per visą ilgį spirale, perlenkiamas pusiau ir apsukamas apie kaklą. Priekyje vienoje pusėje gaunama kilpa, o kitoje – laisvi galai. Pastarieji perkišami per šią kilpą, šalikas papurenamas, kad gražiai ir minkštai sukristų. Galima jo ir nesusukti, tiesiog perlenkti pusiau – tada mazgas atrodys paprasčiau.

Bohemiškas stilius

Šis rišimo būdas sukurtas ilgiems megztiems šalikams. Šalikas tiesiog apsukamas kelis kartus apie kaklą, o ilgi galai paliekami karoti arba surišami kokiu nors netvarkingu mazgu. Taip rišant šaliką svarbiausias akcentas – nerūpestingumas.

Nesenstanti klasika

Pats paprasčiausias ir efektingiausias klasikinis šaliko rišimo variantas – kai šaliku apsukamas kaklas, vienas jo galas permetamas per petį, o kitas lieka karoti priekyje. Tam, kad permestas galas nepersisuktų į priekį, jį galima prisegti dekoratyvine sege.

Įvairovė

2010 rudens-žiemos sezone pastebima neįprastų ar originaliai surištų šalikų įvairovė. Šalikai išsiskiria savo masyviais gabaritais, įvairia faktūra ir spalvomis. Ypač populiaru šį sezoną kailiniai šalikai bei šalikai-movos.
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus