• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Grožio vitaminai: ar verta tikėtis stebuklo?  2 

Autorius: Eli.lt
2009-02-16 00:00:00

Grožio vitaminai: ar verta tikėtis stebuklo?
jupiterimages.com

Yra žinoma, kad moterys pusę savo grožio skolingos kosmetikai. Likusią pusę dauguma mūsų patiki taip vadinamiesiems "grožio vitaminams" ir biologiškai aktyviems papildams – tiems patiems, kurie pagerina plaukų, odos ar nagų būklę.

Šie "grožio vitaminai" – tai įvairūs biopapildai. Mūsuose jais nelabai pasitikima, jie dažnai priskiriami vaistams. Abejones skatina ir griežtas buteliukų skirstymas į "priemones plaukams ir nagams" bei į "kokteilius, skirtus moterims virš 35 metų". Visa tai kelia įtarimą, jog tai tik komercinis triukas. Tad ar verta pirkti panašias priemones?

Šį kartą aptarsime vitamininius-mineralinius biopapildus, tai yra komponentų junginius, kurie gali aprūpinti organizmą paros poreikį tenkinančiu medžiagų kiekiu ir suteikti odai, plaukams ir nagams sveikatos ir grožio.
Pagrindinis biopapildų ir vaistų skirtumas – tai jų sudėtyje esančių medžiagų dozė. Bioaktyviuose papilduose dozės mažos, nes jų tikslas – papildyti mitybos racioną medžiagomis, kurių stinga. Dėl šios priežasties papildų šalininkai gali kalbėti apie "grožio vitaminų" saugumą.

Įdomu tai, jog riba tarp vaistinės ir nevaistinės ingrediento dozių dažniausiai apsprendžiama pagal principą "kas pirmesnis – tas gudresnis". Pavyzdžiui, prancūzų farmacinė kompanija "Beaufour Ipsen International" užregistravo preparatą "Tanakan", kuriame ginkgo biloba ekstrakto yra 40mg. Dabar biopapildų gamintojai privalo atsižvelgti į šį skaičių – šiuolaikiniuose biopapilduose ginkgo biloba dozė visuomet bus mažesnė nei 40mg. Tai įstatymas...

Antras esminis biopapildų ir vaistų skirtumas – atitinkama komponentų visuma. Ingredientai gaunami iš gamtinių medžiagų (augalų, gyvūnų ir mineralinių druskų) arba jų analogų, sintezuojamų laboratorijose. Yra nustatyti komponentai, kuriuos draudžiama naudoti biopapildų gamyboje (genetiškai modifikuoti produktai, narkotinės, psichotropinės medžiagos, hormonai, antibiotikai ir kita).

2 psl.
Puslapis 1 iš 5Kitas

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Sigita
2009-07-28 12:27:33
Geriau siame straipsnyje mineta vaista Tanakan, gydytoja buvo israsiusi stiprinti galvos smegenu kraujotaka, nes buvo suslubavusi atmintis, stiprus vaistas bet tikrai man pagelbejo.
zigaitiene
2009-02-17 18:07:57
Nesu nusistacius pries sias priemones. Deja pasigendu informacijos kaip ir kiek organizmas isisavins, tarkim suvartojus 50 ar 100 kapsuliu. As asmeniskai nevartojau, nevartoju, nevartosiu. Man 57 metai. Vartoju tai ka vartojo mano proseneliai ir seneliai. Padeda, labai padeda. Ir pinigu daug susitaupo.