• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip atskirti gerą kosmetiką?  2 

2009-02-08 00:00:00

Kaip atskirti gerą kosmetiką?
Eli.lt; Jupiterimages nuotr.
Šiuolaikinei moteriai siūloma ilgalaikė dekoratyvinė kosmetika, tame tarpe ir padirbta. Kaip nesuklysti renkantis ir nepakenkti sveikatai?


Nusipirkote tušą, pasidažėte, o vakare vos ne "iki skylių" pratrynėte vokus, kol jį nuplovėte? Ar toks ir turėtų būti vandeniui atsparus tušas?


Vienintelis skirtumas tarp paprasto ir vandeniui atsparaus tušo yra tai, jog pastarasis nenuteka, ant blakstienų patekus lietaus lašams ar sniegui. Tačiau jį lengva nuplauti vandeniu. Ko gero, jūs įsigijote ne prancūzišką, patį kokybiškiausią tušą. Ir tikriausiai pirkote ne firminėje parduotuvėje ir be kokybės sertifikato. Šią klaidą daro dauguma moterų ir lengvabūdiškai rizikuoja savo sveikata. Kiekvienas parfumerijos-kosmetikos gaminys skirtas "išsaugoti sveiką odą ir ją prižiūrėti". Kitaip tariant, toninis kremas, pudra, šešėliai, lūpdažiai – tai grožio priemonės, kurios moteriai pakelia nuotaiką. Arba, kaip dar sakoma, skatina džiaugsmo hormono, kuris turi tiesioginį ryšį su imunine, endokrinine ir kitomis organizmo sistemomis, išsiskyrimą.


Su tokiu tušu reikia elgtis atsargiai. Jei jis pasižymi dirginančiu poveikiu, tuomet akys ir vokai, kurie yra itin jautrūs, reaguoja labai skausmingai. Atsiranda deginimas, perštėjimas, ašarojimas. Lūpų dažus, blizgesį lūpoms taip pat reikia rinktis atsargiai. Juk mes juos nuvalgome, jie patenka į organizmą. Jei lūpų dažai blogos kokybės, tuomet gali sukelti labai didelių nemalonumų jūsų sveikatai.


Kad kosmetika nepakenktų sveikatai, reikia atsižvelgti ne vien į piniginės storį, bet ir vadovautis sveiku protu prieš ją perkant (ypač lūpų dažus, tušus, šešėlius ir kremą vokams). Kai ruošiatės pirkti automobilį, rūbus, baldus, jūs tai suplanuojate iš anksto, su kuo nors tariatės, renkatės parduotuvę. Kodėl prabėgomis, visiškai nesusimąstydama perkate parfumerinę-kosmetinę produkciją? Ji kur kas pigesnė nei stambūs daiktai. Iš kitos pusės, ne visos turi pinigų brangiai kosmetikai. O sveikatai, kuri kainuoja daug daugiau, pinigų turite? Juk, jei pasinaudojus nekokybiška kosmetika oda sudirgsta, jūs einate pas specialistą. Galbūt pas tokį, už kurio konsultaciją ir skirtą gydymą teks susimokėti. Galbūt jums reikės atlikti tyrimus, už kuriuos taip pat turėsite susimokėti. Dar pridėkite vaistų kainą. Dabar paskaičiuokite, kiek jums kainavo turguje ar požeminėje perėjoje pirkti nekokybiški lūpų dažai. Ko gero, yra prasmės pirkti brangią, bet geros kokybės žinomos firmos kosmetiką solidžioje parduotuvėje?

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
me
2009-02-08 22:53:18
Dowa as ir to paties tikejaus ir sutinku, kad straipsnis visiskai nenaudingas!
Dowa
2009-02-08 19:24:48
Visai nenaudingas straipsnis. Tikejausi, kad bus parasyta kaip is pakuotes ar pan.atskirti padirbta preke. Juk net ir perkant brangia kosmetika geroje parduotuveje gali nusipirkti produkta, kurio tik pakuote primena originala... As pati tokios patirties turiu. Be to nesutinku del kremines pudros jaunoms merginoms - juk dabar yra ivairiu: spuogus gydanciu, antibakteriniu... Pati pastebejau, kad norint paslepti koki nors spuogiuka, tokia pudra tikrai tinka. Nesuerzina odos, ir spuogiukas greiciau uzgyja.