• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Raudonas lūpas norisi bučiuoti!  1 
2008-08-11 00:00:00

"Gamma" nuotr.

Ryškiai raudonos lūpos - ne gamtos dovana. Lūpų dažais moterys gražinasi nuo neatmenamų laikų, o dabartinės formos lūpdažiai buvo sukurti prieš 125 metus.

Kad kraujo raudonumo lūpos tinka ne visur ir ne visada, savo kailiu patyrė skandalingasis rokeris Marilyn Mansonas, kai praėjusią vasarą jam prieš nosį buvo užtrenktos Kelno katedros durys. "Tikriausiai todėl, kad buvau išsidažęs lūpas", - draudimą įeiti bandė aiškinti danininkas, garsėjantis nesaikingu makiažu. Tuo tarpu jo buvusiai žmonai, burleskos šokėjai Ditai von Teese, kaip ir viso pasaulio moterims, nepriekaištingai nudažytos lūpos gali būti vizitinė kortelė, kurios neįmanoma nepastebėti.

Šiuolaikinių lūpdažių gimimo metais laikomi 1883-ieji. Gegužės 1 d. atidarytoje pasaulinėje Amsterdamo parodoje Paryžiaus parfumeriai pristatė naujoviškus lūpų dažus. Nors legendinė aktorė Sarah Bernhardt naująjį gaminį liaupsino kaip "Stylo d'Amour" (Meilės pieštukas), kiti amžininkai į popierių vyniojamą dažų ritinėlį pakrikštijo ne tokiu poetišku vardu - "dešrele". Iš tiesų lūpų dažų istorija siekia jau keletą tūkstantmečių ir visada buvo moters padėties visuomenėje atspindys. Tarkim, senovės Egipto valdovės Nefertitės, gyvenusios apie 1340 m. pr. m.e., pasakiškas grožis buvo neatskiriamai susijęs ir su tobulu makiažu, tuo tarpu raudonai dažytos lūpos Graikijoje paskutiniaisiais šimtmečiais iki Kristaus buvo laikomos lengvo elgesio damų požymiu. Anglijos karalienei Elžbietai I nepaprastai ryškus makiažas buvo priemonė pabrėžti nepriekaištingai skaistuolės reputacijai, o jos įpėdinė Viktorija po 300 metų puritoniškoje Anglijoje lūpų dažymą pasmerkė kaip gėdingą. Vėliausiai nuo XX a. 3-ojo deš. nebyliojo kino žvaigždės ir kosmetikos koncernai lūpdažius galutinai reabilitavo. Šiandien milijonai įvairiausio amžiaus moterų kasdien naudojasi lūpų pieštuku. Mėgstamiausia spalva yra ryškiai raudona, antrąją vietą užima bespalviai arba permatomi lūpų dažai, po jų moterys dažniausiai renkasi rudus arba rusvus atspalvius. Tačiau dėl ryškios spalvos Vokietijos vizažistas Borisas Entrupas pataria būti atsargioms. "Norinčios lūpas dažyti ryškiai turėtų žinoti, kad dantys turi būti nepriekaištingai balti", - lūpdažių jubiliejaus proga sakė žinomas makiažo specialistas. Jei moters lūpos yra siauros, jai taip pat geriau atsisakyti intensyvių spalvų. Tačiau renkantis lūpų dažus jis apskritai pataria būti drąsesnėms. Mėgstamiausia spalva kiekvienai dienai ir visoms progoms jam yra tikras siaubas. "Moterys, kurios lūpas dažosi visada tuo pačiu lūpdažiu, negalvoja apie tai, kokia spalva dera prie odos spalvos, prie drabužių arba apie tai, kas šiuo metu yra madinga", - sako Entrupas. Marilyn Mansono pomėgis ryškiai dažytis vizažistui neatrodo esąs sektinas pavyzdys visiems vyrams. "Raudonos lūpos yra moters atributas".

www.vakarozinios.ltRušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Elli
2008-08-13 23:41:55
Man tai tos ryskios lupos tikrai nera grazu..