• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Įdegęs kūnas be saulės. Ką turėtume žinoti?  5 

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2011-03-10 10:00:00

Įdegęs kūnas be saulės. Ką turėtume žinoti?
Photodisc.com

Neseniai gavome skaitytojos prašymą suteikti kuo daugiau informacijos apie savaiminio kūno įdegio priemones, soliariumus ir apsilankymą juose, todėl nieko nelaukdami visiems skaitytojams parengėme išsamų straipsnį.


Prasidėjęs pavasaris ir įšilęs oras diktuoja savas taisykles – neprabėgs mėnesis ir mums jau norėsis puoštis mini sijonėliais bei palaidinėmis su gilia dekoltė. Tačiau ką daryti, jei žiemą neteko ilsėtis šiltuosiuose kraštuose ir mūsų kūnas primena baltą sniego patalą? Yra keli būdai, padėsiantys mums įgauti rudą kūno atspalvį: galite rinktis savaiminio kūno įdegio priemones arba apsilankymą soliariume.


Savaiminio kūno įdegio priemonės. Ką būtina žinoti?


Dar prieš kelerius metu savaiminio kūno įdegio priemonės buvo skirstomos į priemones sausai, jautriai ar riebiai odai, tačiau dabar šios priemonės yra patobulėjusios ir visos puikiai tinka bet kokiam odos tipui. Bene patogiausia priemonė – savaiminio kūno įdegio purškiklis. Parduotuvėje būtinai perskaitykite etiketes ir išsirinkite pageidaujamą spalvą. Turėtumėte žinoti, jog jei esate labai šviesios odos savininkė, juokingai atrodysite pasirinkusios tamsiausią purškiklį. Priemonės spalvą reikėtų derinti prie savo natūralios odos spalvos. Jei jau įsigijote priemonę ir namuose norite ją panaudoti, turėtumėte pasitikrinti dėl alerginės reakcijos: papurkškite šiek tiek purškiklio ant vidinės riešo dalies ir jei per valandą neatsiras alerginė reakcija, priemonę galite drąsiai naudoti, tik nepamirškite, jog turite būtinai nusiprausti po dušu. Tik nusiprausus, visą kūną tolygiai nupurkškite. Po nupurškimo iš karto nesirenkite, kad nesuteptumėte drabužių. Naudodamos savaimines kūno įdegio priemones bent kelias dienas galėsite mėgautis rusvą atspalvį įgavusiu kūnu.


Soliariumas. Ką būtina žinoti?


Einate pirmą kartą į soliariumą? Pats metas susipažinti su keliomis taisyklėmis. Pirmą kartą Jūsų apsilankymas soliariume turėtų trukti ne ilgiau nei penkias minutes. Pirmiems kartams rinkitės stovimą soliariumą, jame Jūsų kūnas įdegs tolygiai, neliks dėmių. Pirmą kartą eidamos į gulimą soliariumą rizikuojate likti neįdegusia pažastų ar kaklo sritimi. Prieš kiekvieną apsilankymą turėtumėte kūną patepti drėkinamuoju kūno losjonu, o po pasikaitinimo dirbtinėje saulėje – patepkite visą kūną riebiu kremu, kad neišsausėtų oda. Kiekvienoje soliariumo kabinoje rasite ir specialius akinius, apsaugančius nuo nepageidaujamų spindulių. Jie seanso metu – privalomi. Jei akių sritis po akinukais nenudegs, namuose galėsite pasitepti kompaktine pudra ir taip suvienodinti veido spalvą.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
ratai
2011-03-15 15:42:11
gal galit parodyti kur tokia statistika yra:)) , nes tokios statistikos nera aplamai, odos vezys gali buti maziausiai nuo 150 faktoriu, nuo nesveiko maisto, nuo mobiliuju telefonu elektromagnetines spinduliuotes, nuo uztersto oro,nuo alkocholio/rukymo. Nuo kiaulienos, nuo hormoniniu vaistu , nuo chloruoto vandens, o cia keliama dirbtinai panika, tipo tepkites chemine kosmetika, purskite cheminius dazus ant odos, bet neikit i soliariuma juk ir 8 klases mokiniui aisku,kad tai uzsakytas straipsnis pries soliariumus, duoki pinigu zurnalistui ir parasys ka tik nori,kad drambliai skraido.
nes cia dabar iseina, jeigu nezinai atsakymo, klausk pas zurnalista jis viska zino, kaip sukonkstruot lektuva ir kokie yra fizikiniai UV spinduliu parametrai.
elze
2011-03-14 16:28:51
Kaip ten bebūtų, nuomonė tikrai nėra vienpusiška, nes patys soliariumų "atstovai" stengiasi visaip kaip parodyti jų naudą.
Taip pat, statistika nemeluoja, besinaudojančių soliariumais sergamumas odos vėžiu keliskart viršija tų, kurie jais nesinaudoja. Gal tai sutapimas, bet tokia statistika yra.
aero
2011-03-13 14:28:24
Kam tai naudinga?

2009 m. liepą Tarptautinė vėžio tyrimo agentūra (IARC) išplatino “karštą naujieną” dėl soliariumų pavojingumo. Viso pasaulio spauda ir televizija pasistengė tai paversti sensacija, nesivargindamos gilintis į tai, jog šis teiginys paremtas ne pačiais naujausiais, o trejų metų senumo duomenimis. Taip pat neatkreipta dėmesio, kad visi tyrimai, bylojantis apie teigiamą ultravioletinių spindulių naudą, tiesiog nepateko į šią apžvalgą.

Saulės spinduliai seniai priskirti prie pirmos grupės kancerogenų. Logiškai galvojant, kadangi ultravioletiniai saulės spinduliai (ar bent jau ta jų dalis, kuri pasiekia Žemę) ir soliariumo lempų spinduliai beveik identiški, pastarieji turėtų priklausyti tai pačiai grupei. Šios išvados naudai reikia pridurti, kad kone fanatiški išpuoliai prieš soliariumus (ir atvira apsaugos nuo saulės ir savaiminio įdegio priemonių reklama) atrodo išplėšti iš konteksto, ypač turint galvoje, kad realių įrodymų tokių išpuolių naudai nėra.

Be to, tuo metu, kai buvo rengiama IARC apžvalga, agentūroje dirbusi profesorė Adelė Grin (Adele C.Green) buvo remiama didžiausios pasaulyje losjonų su apsauginiais saulės filtrais ir savaiminio įdegio priemonių tiekėjos.

Visa tai paaiškina intensyvią ir brangią viešųjų ryšių kampaniją, kurią įsiūbavo naujiena, kad soliariumai priskiriami prie pirmosios kancerogenų grupės, todėl primygtinai rekomenduojama naudoti apsauginius ir savaiminius kremus.

Dar reikėtų pridurti, kad gydytojai ir mokslininkai, radę rimtų įrodymų, jog ultravioletiniai spinduliai ne tik naudingi sveikatai, bet ir būtini, neturi turtingų rėmėjų, tad diskusija, kas naudinga, o kas žalinga, yra gana vienpusiška. Šiaurės Europos teritorijoje (į šiaurę nuo Paryžiaus esančiose platumose) žmonės didžiąją metų dalį su natūralia saulės šviesa tiesiog negauna pakankamai vitamino D. Žinant, kad vienintelis svarbus ir saugus jo šaltinis yra ultravioletiniai spinduliai, arši kampanija prieš dirbtinį įdegį vargu ar gali būti tapatinama su rūpinimusi žmonijos sveikata.