• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vargas dėl prakaito  11 

Autorius: lsveikata.lt
2010-05-12 14:00:00

Vargas dėl prakaito
jupiterimages.com nuotr.
Aš labai prakaituoju. Nepadeda niekas. Artėjanti vasara, jau dabar man kelia stresą. Girdėjau daromos botulino injekcijos prakaitavimui mažinti. Kaip jos atliekamos ir kokia jų kaina?
Diana

Prakaitavimas yra natūrali apsauginė odos reakcija, tačiau kartais dėl mažai žinomų priežasčių jis padidėja tik tam tikrose kūno vietose. Turbūt ne kartą teko spausti “šlapią” pažįstamo ranką ar matyti suprakaitavusius kolegas drėgnomis drabužių pažastimis?

Dažniausiai žmones vargina padidėjęs prakaitavimas pažastyse, paduose arba delnuose, ypač išryškėjantis streso ar fizinio krūvio metu. Yra nemažai būdų, padedančių sumažinti prakaitavimą. Tam dažnai naudojami antiperspirantai. Dabar sparčiai populiarėja botulino toksino injekcijos prakaitavimui mažinti.

Į pažastų, delnų ar padų odą suleistas botulino toksinas panaikina rūpesčius dėl padidėjusio prakaitavimo 6-12 mėnesių.

Botulino toksinas yra bakterijų Clostridium botulinum išskiriamas produktas. Ši medžiaga blokuoja nervinius impulsus. Pastaruosius du dešimtmečius jis veiksmingai ir saugiai naudojamas neurologijoje (vaikų cerebrinio paralyžiaus, kreivakaklystės gydymui), plastinėje chirurgijoje ir dermatologijoje (kosmetiniam veido linijų koregavimui ir padidėjusiam prakaitavimui gydyti).

Atskiestas botulino toksinas leidžiamas į odą. Į gausiai prakaituojančias odos sritis (pažastis, delnus ar padus) suleidžiamos mažiausios veiksmingos botulino toksino dozės. Vaistas pradeda veikti praėjus 1-3 dienoms, o maksimalus veikimas pasiekiamas per 7-10 dienų po injekcijos. Injekcijų poveikis trunka 6-12 mėn.
Pažastų srityje procedūra gerai toleruojama, vaistas suleidžiamas plona adata ir skausmas panašus į skiepų procedūros. Jautresniems pacientams arba atliekant injekcijas delnų bei padų odoje yra siūlomi nuskausminimo metodai.

Jeigu esate nėščia, planuojate nėštumą arba maitinate kūdikį krūtimi - ši procedūra Jums nebus atliekama.
Beje, vienas šios procedūros minusas yra tas, jog ji pakankamai brangi - jos kaina maždaug 1400-2200 litų.
 
 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
2010-06-04 12:04:13
o aš Driclor 20ml naudoju 4 diena ir pasitepus prieš miegą jaučiu stiprų niežulį, bet kenčiu ir paskui jis nustoja, o šiandien prie dešinės pažasties pastabėjau raudoną plėmą ir jis lyg patinęs.. tai nežinau ką daryt, gal šiandien Driclor nesitepsiu, pažiūrėsiu kaip bus toliau, o ir nelabai jis man padėjo..
paulina
2010-05-30 23:44:52
o man driclor labiu patiko 20ml, negu 60ml nes kitokia truputi sudetis, maziau naudot reikia ir labiau padeda. bent man. :D
Agne
2010-05-26 19:16:02
tikrai driclor nuostabus dalykas, 60 ml uztenko beveik 2 metams ;)
o dabar ziuriu atsirado ir dizdiosiose vaistinese po 20 ml, kainuoja apie 40 lt, nelabai apsimoka :)