• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Mada už vairo (foto)

Autorius: Deimantė Zailskaitė, respublika.lt
2009-06-09 08:10:00

Mada už vairo (foto)
respublika.lt nuotr.

Kiekvienos moters apranga natūraliai formuojasi pagal jos gyvenimo ritmą, todėl dešimties metų vairavimo stažą turinti dizainerė Lilija LARIONOVA iš savo patirties gali pasakyti, kad vairuojančios moters drabužiai tampa kasdieniškesni, o jų ilgis trumpėja...

Juk iš automobilio išlipusi su prabangiu kašmyriniu paltu atrodysi prastai, daro išvadą ji. Dažnai į dizainerę besikreipiančios aistringos vairuotojos, vairuodamos tiek su vakariniu, tiek su kasdieniu drabužiu, nori jaustis kuo laisviau: “Netgi jeigu norima labai prigludusio drabužio, įmanoma sukonstruoti jį taip, kad moteris jaustųsi puikiai”. Paprašėme, kad atsižvelgdama į šio sezono tendencijas L.Larionova parinktų stilingus drabužių ansamblius toms moterims, kurios nė dienos neįsivaizduoja be automobilio.

ŠVARKAI

Be klasikinio, šį sezoną labai madingas “bolero” stiliaus švarkelis. Jo motyvai perimti iš teodorų kostiumo, konkrečiau - iš auksaspalvės jų liemenės: trumpas, laisvesnių formų, platesnių rankovių, be užsegimo arba su viena dviem sagomis. Toks švarkas praktiškas ir universalus, nes tinka tiek prie vakarinės suknelės, tiek prie kasdienių džinsų. Daug ką lemia ir moters tikslas: todėl jeigu norite išskirtinės elegancijos, vietoj “bolero”, rinkitės trumpesnį klasikinio silueto švarkelį. Švarkų, paltų, striukių rankovių tendencijos palankios vairuojančioms automobilį: šiuo metu ypač madingos kimono ir reglano rankovės, taip pat ir trijų ketvirčių. Beje, švarkai su tokio kirpimo rankovėmis ypač tinka apkūnesnėms moterims.

KELNĖS

Dabar labai populiarios, beje, ir patogios, rytietiško tipo kelnės. Jos stengiasi įsitvirtinti visais įmanomais būdais. Dar vienas kelnių variantas, kurį savo rudens kolekcijoje sugrąžino dizaineris Džordžas Armanis (Giorgio Armani), - tai į apačią siaurėjančios arba platėjančios vyriško tipo kelnės su klostėmis. Kasdien nešioti paklausesnės į apačią platėjančios ir nuo klubų klostėmis krintančios kostiuminės kelnės. Beje, panašias sidabrinės spalvos kelnes savo naujausioje kolekcijoje pristatė ir dizainerė L.Larionova. Vairuojanti moteris turėtų turėti ypač populiarų kelnių kostiumą.

Džinsų audinyje dažniausiai yra lykros arba elastano, todėl su jais didelių nepatogumų nekyla. Šį sezoną juntamos dvi ryškesnės džinsų tendencijos: jie arba labai siauri, arba plačių klešnių. Įdomiausia, kad kol kas niekas nenukonkuruoja siaurų džinsų, tik keičiasi jų liemens aukštis. Dizaineriai bandė įsiūlyti kliošines kelnes, tačiau ši tendencija nelabai prigijo.

ŠORTAI

Atšilus orams šis drabužėlis, kurio variacijų yra įvairių, labai aktualus: skandinaviško tipo platūs smėlio spalvos šortai su kišenėmis; spalvoti, dryžuoti ar languoti; juodi minimalistinio stiliaus; užlygintu kraštu ir atvartėliais, tarsi nukirptos klasikinės vyriškos kelnės arba tiesiog sportiniai. Tačiau lietuvės labiau pamėgusios itin trumpus ir prigludusius šortus.

SUKNELĖS


Puikus sprendimas vairuojančiai moteriai - trikotažinė tunika ir kimono. Tunika gali būti įvairaus silueto: visiškai laisva, beformė ar prilaikyta tik petnešėlėmis arba suraukta guma, perjuosta diržu. Suknelių rankovės vėlgi išlieka tos pačios - reglano, kimono arba statytos.

Dar vienas labai įdomus ir, neabejotinai, patogus sprendimas - minimalistinė marškinių tipo suknytė: su rankogaliais arba trumpomis, trijų ketvirčių rankovėmis. Norint išeiginio varianto, marškinių tipo suknelę rinkitės iš prabangesnės medžiagos, pvz., šilko ar taftos.

SIJONAI


Deja, jų tendencijos nepalankios toms, kurios nesiskiria su automobiliu, nes dominuoja labai platūs iki kelių arba labai siauri, pieštuko tipo sijonai. Jeigu neišsiversite be vieno iš šių variantų, žiūrėkite, kad sijonas būtų iš tampraus audinio.

Vis dėlto problemiškiausia vairuoti ne su mini, bet su ilgu sijonu ar suknele. Ilgas sijonas gali trukdyti spausti pedalus, jis gali apsivelti ir susiglamžyti, todėl išlipus iš automobilio jo išvaizda nebebus tokia patraukli. Tačiau jeigu ilgas sijonas yra jūsų įvaizdžio dalis, rinkitės tokį, kuris pasiūtas iš neglamžios medžiagos, tik bėda, kad šios paprastai būna nenatūralios.

AKSESUARAI

Šį sezoną aksesuarų moto: verčiau mažiau, bet geriau. Vasarą gražiau žiūrėsis ant kaklo kabantis vienas akmenukas ar kriauklė, perverta odine juostele. Į akis pirmiausiai krinta moters, vairuojančios automobilį, rankos, todėl jas papuoškite stilingomis apyrankėmis. Kad ir kokius aksesuarus pasirinktumėte, svarbiausia, kad jie būtų kuo natūralesni (tarkim, medinės arba odinės apyrankės). Šį sezoną labai madingi įvairūs šalikai, skraistės ir skaros - trikotažinės, didelės ir mažos, dryžuotos, languotos... Dar vienas svarbus akcentas, be kurio sunkiai įsivaizduojama vairuojanti moteris, - madingi saulės akiniai.

Kelios moteriškos gudrybės:

- Tam, kad moterys jaustųsi kuo patogiau, daugelis drabužių kūrėjų naudoja elastaną, todėl vairuojančioms patariama rinktis drabužius iš tamprios medžiagos: tai gali būti trikotažas arba netgi prabangus šilkas su elastanu.

- Automobiliu važinėjančių moterų stiliuje pastebima trumpėjimo tendencija. Idealiausia, kai sijonas yra iki kelių, tačiau pati dizainerė patyrė savo kailiu, kad vairuoti patogu ir su mini.

- Vairuojančiai moteriai dabartinės tendencijos ypač palankios, nes itin madingos netaisyklingos formos: su trikotažu galima visaip žaisti, karpyti ar iš dviejų trikotažinių suknių pasisiūti vieną.

- Pasistenkite turėti daug šalikėlių, skarelių ir skraisčių. Tokiu atveju prie vairo sėdėdama kad ir su šortais ar šlepetėmis, ant pečių užsimetusi ryškų šaliką, atrodysite gražiai ir elegantiškai.

- Daugelis klaidingai mano, kad bet kuriam gyvenimo atvejui tinkantys odiniai drabužiai yra varžantys ir nepatogūs. Šiandien technologijos yra taip toli pažengusios, kad odinį švarką dėl jo minkštumo ir tamprumo kartais galima supainioti ir su medžiaginiu. Vairuojančioms moterims ypač aktuali vadinamoji “skalbta oda”, kuri yra minkšta, puri, tarsi glamžyta, netaisyklingos formos.

- Kai kurios moterys puikiai vairuoja ir su aukštakulniais, tačiau geriau storesnis kulnas, ne aukštesnis nei 12 cm. Kai kurios moterys į automobilio saloną įsimeta ir papildomos avalynės (tarkim, šlepetes).

Stilingų moterų nuomonė

Aistė Pilvelytė - dainininkė:

- Automobilis mano apsirengimo stiliui nedaro jokios įtakos. Tai, kuo rengsiuos, priklauso nuo to, kur ketinu važiuoti: keliaudama į pikniką rengsiuos vienaip, į oficialų susitikimą - visai kitaip. Aišku, vairuojant geriau nevilkėti labai siaurų, aptemptų drabužių, neavėti aukštakulnių. Nepatogumų kyla tik tuomet, kai taupydama laiką į koncertą skubu iš anksto vilkėdama sceninį kostiumą. Taip pasitaiko gana dažnai: paprastai į koncertą atvažiuoju paskutinę minutę, jau su makiažu ir sceniniais drabužiais.

Aistė Paškevičiūtė - televizijos laidų vedėja:

- Galima sakyti, visi mano garderobe esantys drabužiai yra tinkami vairuoti, mat pirkdama rūbą žiūriu, kad šis būtų kuo patogesnis. Patogiausia vairuoti su kelnėmis ir smagiais, bekulniais batais. Galbūt šiuo atveju netinkamiausia vakarinė apranga, todėl kai reikia apsirengti prabangiai, važiuoju ne su savo automobiliu. Taip pat stengiuosi nevairuoti su aukštakulniais, tačiau jeigu jau labai reikia, tai darau itin atsargiai.

Viktorija Perminaitė - dainininkė:

- Automobilis visiškai neriboja mano apsirengimo stiliaus. Aišku, su mini sijonu nelabai malonu vairuoti dėl estetinio vaizdo, ypač jeigu kelyje tenka stabtelti šalia autobuso... Juk suglaustomis kojoms nepavairuosi. (Juokiasi.)

Aukštakulniai, platforminiai batai man nesukelia jokių nepatogumų, tik gaila, kad nuo intensyvaus pedalų spaudymo nusitrina jų padai. Ir eidama į pirmą vairavimo pamoką avėjau sportiniais bateliais su platformomis, todėl mane pamatęs instruktorius liepė tuoj pat eiti namo.

Prisimenu, kadaise su “Mango” merginomis dalyvavome fotosesijoje vilkėdamos vestuvinėmis suknelėmis. Nors pati tuomet nevairavau, buvo sudėtinga su vestuviniais apdarais įsitaisyti ant priekinės sėdynės. Vestuvinės suknelės lankelis dengė mano veidą, todėl netgi nemačiau, kur važiavome, be to, mano apdaras nuolat užkrisdavo ant pavarų dėžės.

Oksana Pikul - "Olialia pupytės" narė:

- Man automobilis yra susisiekimo priemonė, o ne stiliaus detalė. Savo aprangos nederinu prie savo juodo ir griežto automobilio, nors pastebėjau, kad ir pati mėgstu rengtis elegantiškai. Tenka daug judėti, vaikščioti, iš vienos vietos važiuoti į kitą, todėl vairuoti ypač mėgstu su džinsais, patogiais drabužiais, mieliau nei aukštakulnius renkuosi batus su patogiu kulnu. Kad ir kaip ten būtų, stengiuosi atrodyti elegantiškai ir gražiai.

Sonata Bylaitė - drabužių dizainerė:

- Nors pati automobilio nevairuoju, nėra specialaus rūbo vairuojančiam žmogui - moteris gali puikiai vairuoti vilkėdama prašmatnią suknelę ar net avėdama aukštakulnius. Šiuo atveju automobilis ne riboja, o atpalaiduoja žmogų, suteikia papildomų privalumų: nereikia galvoti nei apie lietų, nei apie šaltį. Į šalį galima padėti ir ilgiems pasivaikščiojimams tinkančią sunkią avalynę. Gal tik įliemenuotas švarkas moterims trukdo rankomis siekti vairą, bet, antra vertus, juk ne visą dieną važinėjame automobiliu.

Šiuo aspektu moteris būtų galima skirstyti į kelis tipus: vienoms automobilis yra tiesiog funkcionali susisiekimo priemonė, kitoms - ir savotiška įvaizdžio dalis. Kartais pamatai žmogų ir neįsivaizduoji, kad jis gali vairuoti kitokį automobilį. Savaime suprantama, ryškesnė asmenybė, kurios charakteris - ypatingas, vis tiek pasirinks išskirtinį automobilį - ryškiaspalvį ir įmantresnio dizaino.
 
Parengta pagal "Respublikos" priedą "Julius/Brigita"Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus