• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip prižiūrėti plaukus žiemą?

Autorius: Giedrė Milkevičiūtė, respublika.lt
2009-11-30 08:10:00

Kaip prižiūrėti plaukus žiemą?
jupiterimages nuotr.

Apie plaukų priežiūrą šaltuoju metų laiku klausiame žinomą vizažistę, “Alondž” grožio salono vadovę Jolantą SARGAUTYTĘ.

- Atšalus orams, vienos moterys skuba slėpti plaukus po kepurėmis ar gobtuvais, o štai kitos, ypač jaunos, vaikščioja vienplaukės net per šalčius. Ar mūsų darganoti orai ir šaltukas kenkia plaukams, o gal yra specialios priemonės, kurios padeda juos apsaugoti nuo žalingo aplinkos poveikio?

- Kaip veidui, taip ir plaukams tinka kokybiškos, kad ir brangesnės priemonės, kuriose mažiau chemijos: sulfidų, parabenų ir kt. Jas rinkdamosi sutaupysite, nes esmė ne vien tik kaina. Plaukai turi žvilgėti, būti lankstūs ir kristi laisvai, o tai galite pasiekti tik naudodamos kokybišką šampūną, balzamą, kremus, kurie paryškina plaukų spalvą. Dabar ypač vertinamas natūralumas, tad suveltais kuodais žavėtis tikrai nereikėtų, nes vėlimas kenkia plaukams.

- Gal šiuo metu, kai esame priverstos taupyti, verčiau nešioti trumpus plaukus, nes juos lengviau prižiūrėti?

- Nenorėčiau sutikti su klaidinga nuomone, kad trumpus plaukus lengviau prižiūrėti. Jie dažniau riebaluojasi, praranda purumą, trumpus plaukus reikia dažniau plauti, todėl ir šampūno, balzamo bei kitų priemonių sunaudosite daugiau. O taupydamos galite plaukus plauti pakaitomis tai su pigesniu, prekybos centre pirktu šampūnu, tai su geresniu, patikimos kosmetikos firmos produktu, kurį galite įsigyti grožio salone. Ilgų plaukų pranašumas tas, kad galite juos susisukti į kuodžiuką ir jie liks ilgiau purūs. Tuomet juos galima plauti žymiai rečiau. Beje, galvos apdangalai, kuriuos nešiojame šaltu metu, greičiau suriebalina galvos odą, tačiau be kepurių ir gobtuvų taip pat sunku išsiversti.

- Ar teisingai daro tos moterys, kurios žiemą su kepurėmis ar beretėmis būna ir patalpoje?

- Na, jeigu galvos apdangalas tinka prie jūsų aprangos, kurį laiką galite pabūti ir su kepure, tačiau plaukai nekvėpuodami visą dieną tikrai nebus švarūs. Žiemą yra padidėjęs ir mažinančių plaukų slinkimą priemonių poreikis.

- Rengiantis vakarėliui ar šventei reikėtų pradėti nuo šukuosenos ar nuo makiažo? Tiksliau sakant, ką prie ko derinti?

- Manau, nėra labai didelio skirtumo, ar pirmiau tinkamai susišukuoti, ar pasidaryti makiažą. Beje, šukuosenos šiuo metu yra gana paprastos, svarbiausia - kirpimas ir proga, kuriai jūs ruošiatės. Jeigu einate į eilinį vakarėlį, ko gero, jums prireiks tik išsiplauti ir su džiovintuvu išsidžiovinti galvą. Tuomet makiažas tampa svarbesnis. O jeigu jums iškilmingesnei progai reikia ko ypatingo, manau, to vakaro stiliaus pradžią turėtų padaryti vizažistas. Beje, kirpėjui visada yra lengviau pritaikyti šukuoseną, jeigu yra “nupaišytas” veidelis. Juk makiažas gali netgi pakeisti veido formą, tarkim, iš kvadratinio veido sudaryti ovalo įspūdį. Tuomet ir šukuoseną galima taikyti prie ovalo tipo.

- Ar ne išeitis, kaip sakoma, “du viename”: kirpėjai sušukuoja ir padaro makiažą?

- Štai toks universalumas mane ir erzina: kai kirpėjai tampa vizažistais ir atvirkščiai - vizažistai kirpėjais, man regis, nukenčia ir šukuosena, ir makiažas. Labai retai kada vienas žmogus sugeba labai gerai atlikti kelis darbus. Konsultuoti ir žinoti, kas prie ko tinka, yra viena, bet, tarkim, vizažistui pulti kirpti klientę ar dažyti jai plaukus būtų klaida.

- Ką patartumėte nuolat skubančioms ir toms, kurios ir taupo laiką, ir nori gerai atrodyti?

- Veiklios ir nuolat skubančios moterys nepelnytai yra užmiršusios sausą šampūną, kuris talkina ekstremaliomis sąlygomis, kai, tarkime, reikia per trumpą laiką susitvarkyti šukuoseną. Jį naudoti labai paprasta: išpurški plaukus specialiu valomuoju skysčiu, iššukuoji, ir pirmyn - į žmones.
 
Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "Julius / Brigita"


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus