• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kodėl silpnėja, plonėja ir slenka plaukai?

Autorius: Eli.lt
2014-07-23 12:06:00

Plaukai yra vienas gražiausių ir labiausiai moterį puošiančių aksesuarų. Deja, nereta dailiosios lyties atstovė skundžiasi susilpnėjusiais, plonais, besiveliančiais plaukais ir skilinėjančiais jų galiukais. Jeigu nepadeda vitaminai, tinkama mityba, plaukų maitinimas kaukėmis, tai metas ieškoti plaukų būklės prastėjimo priežasčių bei jas šalinti.Karštas dušas. Karštas vanduo dehidratuoja tiek odą, tiek plaukus. Labai greitai ne tik išplaunami plaukus saugantys riebalai, bet ir žalojamos juos gaminančios ląstelės. Plaukai ima greitai sausėti, plonėti.
Prauskitės po drungnu dušu.

Karšti plaukų formavimo įrankiai. Didelis karštis žaloja plaukus ir jų apsauginę kutikulę sudarančius baltymus, o tai išbalansuoja normalią plaukų drėgmę, jie ima skilinėti. Plaukų tiesinimo ar garbanojimo žnyplių, feno nenaudokite dažniau nei 2-3 kartus per savaitę.
Nustatykite mažiausią įmanomą temperatūrą, naudokite nuo karščio saugančias plaukų priežiūros priemones.

Ekstremali dieta. Badavimas skatina organizmą visas gaunamas maisto medžiagas skirti būtiniausioms funkcijoms - smegenų, širdies ir kraujotakos sistemos darbui, kvėpavimui, virškinimui, tad plaukai, oda, nagai kenčia itin stipriai.
Plaukams itin svarbus pakankamas baltymų kiekis.

Šlapių plaukų šukavimas, trynimas rankšluosčiu.
Plaukams sudrėkus jų apsauginis sluoksnis šiek tiek susilpnėja, būtent tada jie būna pažeidžiamiausi.
Nusiprausus plaukus apsukite rankšluosčiu ir jį atsargiai suspauskite, netrinkite. Šukuokite tik sausus arba bent šiek tiek pradžiūvusius plaukus.

Tvirtos šukuosenos. Labai tvirtai suimtas kuodas ar uodegėlė įtempia plaukus, o tai žaloja jų folikulus. Stipriai pažeisti folikulai net gali žūti, tad ilgainiui stipriai sumažėja plaukų apimtis. Labiausiai kenkia miegojimas tvirtai susirišus plaukus - besivartant miego metu plaukai įsitempia dar labiau.
Stenkitės darytis kiek laisvesnes šukuosenas, kuo dažniau būti palaidais plaukais, ypač miego metu. Jeigu negalite miegoti palaidais plaukais, tai juos pinkite į laisvą kasą.

Stiprios fiksacijos priemonės. Šiose priemonėse dažniausiai yra alkoholio, kuris džiovina plaukus, jie ima lūžinėti, skilinėja plaukų galiukai. Neigiamas poveikis ypač jaučiamas, jeigu priemone paveiktus plaukus imate šukuoti, stipriai kedenti pirštais.
Būtinai skaitykite plaukų formavimo priemonių sudėtį, jas naudokite tik jau suformuotos šukuosenos sutvirtinimui.

Kontraceptinės tabletės
. Dalies moterų organizmas itin jautriai reaguoja į kontraceptinių tablečių sukeliamus hormoninius pakitimus.
Kontraceptines tabletes vartojančios moterys, pastebėjusios plaukų slinkima ir silpnėjimą, turėtų apie tai pranešti savo ginekologui, pakeitus kontraceptines tabletes ar pasirinkus kitas apsaugos priemones problema išsispręs.

Galvos niežulys. Galvos niežulį (o kartu ir pleiskanas) dažniausiai sukelia seborėjinis dermatitas. Besikasant pažeidžiamos plaukų šaknys, jie silpnėja, ima slinkti.
Reikėtų apsilankyti pas specialistą, kuris paskirs tinkamiausią gydymą - dažniausiai rekomenduojama trinkti galvą šampūnu su selenu, cinko junginiais, arbatmedžio aliejumi.

UV spindulių poveikis. Besikaitinant saulėje būtina užtikrinti ne tik odos, bet ir plaukų apsaugą nuo žalingų UV spindulių. Jų poveikyje silpnėja plaukų kutikulė, plaukai praranda elastingumą, silpnėja.
Nepamirškite plaukų paslėpti po kepuraite arba naudokite plaukų priežiūros priemones su UV filtrais.

Vaistai. Kai kurie medikamentai (statinai, antidepresantai, hormonai) gali sutrikdyti normalų plaukų augimo ciklą, plaukai gali imti slinkti arba kritiškai susilpnėti.
Pastebėjus plaukų būklės suprastėjimą vertėtų pasitarti su gydytoju ir, jeigu yra galimybė, vartoti kitus medikamentus.
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus