• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Horoskopas ir muzika - susiję?  1 

Autorius: Nijolė Kavaliauskaitė - Hunter
2011-06-20 15:30:00

Horoskopas – svarbi moters gyvenimo dalis, apie tai byloja didžiulė pačių įvairiausių horoskopų paklausa. Dailiosios lyties atstovės su malonumu skaito dienos, savaitės, mėnesio horoskopus. Nepastebėtais nelieka ir atostogų, meilės, suderinamumo, sveikatos ir net gyvenimo horoskopai.

Šaltiniuose horoskopų paskirtis aiškinama kaip priemonė, padedanti išryškinti žmogaus gyvenimą veikiančias sąsajas, sudaranti galimybę geriau pažinti ir suprasti save, asmeninius polinkius, būti budriu ir stebėti aplinkos siunčiamus ženklus bei perspėjimus.

Horoskopas yra tarsi navigatorius, padedantis orientuotis aplinkoje. Derėtų pripažinti, jog šie gyvenimo labirintai jaudina labiau moteris nei vyrus. Manau, nereikia akcentuoti, kad moteris psichologinėmis savybėmis skiriasi nuo vyro: vyras mąsto abstrakčiai ir žino, kad būtent jis yra likimo kalvis ir niekas, netgi horoskopas juo nepasirūpins. Štai moteris, iškilusius klausimus yra linkusi spręsti širdimi, todėl horoskopas yra vienas tinkamiausių variantų.

Horoskopas, išvertus iš graikų, reiškia “stebintis laiką”. Astrologų teigimu, horoskopas yra dangaus skliauto žemėlapis, per kurį galima nustatyti žmogaus, gimusio tam tikru laiku ir tam tikroje vietoje, galimybes ir charakteristiką.

Domėjimasis žvaigždėmis kilo Senovės Babilone. Būtent babiloniečių astronomai pirmieji iškėlė nemažai idėjų, kurias vėliau perėmė egiptiečių ir graikų mokslininkai. Jau apie 1500 m pr. m. e.  jie identifikavo Venerą danguje. Turime būti dėkingi Babilono astronomams už tai, kad žvaigždes jungiame į žvaigždynus ir žinome jų vardus. Prieš tūkstancius metų, astrologija Babilone buvo valstybinė religija, veikė astrologinės mokyklos, žvaigzdynai buvo laikomi dievais ir demonais. Babiloniečiai tikėjo, kad žvaigždynai daro įtaką ne tik įvykiams Žemėje, bet ir karalių likimui. Vėliau imta manyti, kad Dievai domisi ir paprastais žmonėmis, tvarko jų likimus, buvo sudarinėjami asmeniniai horoskopai.

Puikiai žinome, kad metinis Saulės kelias dangumi, yra vadinamas ekliptika. Metų bėgyje ji apkeliauja 13 žvaigždynų, iš kurių 12 vadinami zodiako žvaigždynais. Zodiakui nepriskiriamas tik gyvatnešys. Zodiako plotis dangaus sferos juostoje - maždaug 16 laipsnių. Už šias žinias turime būti dėkingi babiloniečiaims, kurie remdamiesi 12 mėnesių, dangaus juostą suskirstė į dvyliką žvaigždynų ir kiekvienam mėnesiui paskyrė Zodiako ženklą. Ženko vardas buvo duotas dėl savo panašumo į kokį nors gyvūną ar daiktą. Graikų kalbos žodis ‚‚zodiakas‘‘ reiškia „mažų gyvūnų ratas“. Dar ir šiandien mes vadiname žvaigzdynus babiloniecių pasiūlytais vardais, tik su graikų padarytomis pataisomis. Graikai babiloniecių ‚‚Aukotoją‘‘, pavadino ‚‚Avinu‘‘, ‚‚Vezėją‘‘ – ‚‚Vandeniu‘‘, ‚‚Žuvų uodegas‘‘  pavadino ‚‚Žuvimis‘‘, o ‚‚Žuvis‚‚ – ‚‚Ožiaragiu‘‘ .

Nuo neatmenamų laikų Babilone skaičius 12 buvo laikomas šventu skaiciumi. Metuose 12 mėnesių, dienoje ir naktyje 12 valandų. Jie skaičiavo naudodami rankų pirštus, pasiskolindami du, esančius ant kojų. Šiuo metu skaičius 12 taip pat neprarado mistinės reikšmės. Evangelijoje skaičius dvylika reiškia pilnatvę ir visatos tvarką. Europos sąjungos vėliavoje, mėlyname fone dvylikos auksinių žvaigždžių ratas simbolizuoja tobulumą, užbaigtumą ir vienybę.

Klaviatūroje oktava (septyni garsai) yra padalyti į lygius pustonius ( baltas, juodas, baltas...) ir išgaunama 12 skirtingo aukštumo garsų. Šis būdas vadinamas temperuotu garsų derinimu. Jis įsigalėjo nuo J. S. Bacho (1685–1750) laikų. Grojant 12 ( baltaisiais ir juodaisiais), o ne septyniais klavišais, galima išgauti daugiau spalvų, nuotaikų, egzotinių, muzikinių vaizdinių, svajingų nuotaikų, mirgėti garsų spalvomis, garsais skleisti aromatus. Klaviatūroje klavišai išdėstyti tokia tvarka, kad, spaudžiant juos paeiliui iš kairės į dešinę, girdimi aukštėjantys garsai. 

Klasikinės harmonijos vadovėliuose minima, kad kiekvienas gamos laipsnis turi savo funkciją dermėje. Dvylika skirtingo aukštumo garsų, dvylika skirtingų nuotaikų, charakterių, dvylika muzikinių zodiakų. Žvelgdami į šį pavyzdį, jūs sužinosite savo natą, kokiu garsu skambate, kaip derite su kitais garsiniais zodiakais. O gal kils noras improvizuoti ir  realioje klaviatūroje, perteikti ‚,zodiako‘‘ stiliaus muziką.

Kaip matote, pirmasis Zodiako ženklas klaviatūroje yra Avinas. Pirmasis dermės garsas yra vadinamas Tonikos vardu. Tai svarbiausias muzikinės dermės laipsnis, nes tonika pradedamas ir užaigiamas muzikinio kūrinio plėtojimas. Šio laipsnio charakteristika tokia kaip ir Avino, jis yra lyderis, diktuojantis savo taisykles: smarkus, ambicingas, užsispyręs bei norintis  dominuoti. Avinas, palyginus su kitais ženklais, atitinka vyro standartą. 
 
 
Klavišas, atitinkąs Jaučio ženklą, yra juodos spalvos, tai - paaukštinta Tonika.  Jautis – labai užsispyręs, darbštus ir kantrus. Neklausantis patarimų jis atkakliai siekia tikslo. Maištininkas ir individualistas. Jį sunku išmušti iš kelio. Šis dermės laipsnis - senovinės fryginės dermės ( muzikinės nuotaikos) sudedamoji dalis. Fryginė dermė puikiai tinka liaudies muzikai bei progresyvaus metalo stiliaus kompozicijoms, tokiam kaip thrash (sunkiojo metalo muzikos pakraipa), death, taip pat džiaze. Kaip regime, ‘’jautiski’’ bruožai atsispindi ir muzikoje.
 
Klavišas, atitinkąs Dvynio ženklą,  nepastovus demės laipsnis, kaip ir pats Dvynio ženklas.
 
 
 Klavišas skambantis Vėžio ženkle tai – švelnus, kupinas lyriškumo, liūdno atspalvio dermės laipsnis. Jungtyje su Tonika šis laipsnis dažniausia sutinkamas lietuvių liaudies dainose. Tai liūdnos intonacijos, būdingos lietuvių liaudies dainoms, dalelė.
 
Klavišas esantis Liūto ženkle, kaip ir pats Liūtas mėgsta būti dėmesio centre. Jis yra trigarsio (triju pastovių) dermės laispnių viduryje. Tai - pastovus, atraminis dermės laipsnis. Kaip ir pats Liūto ženklas, siekiantis lyderiavimo, kupinas optimizmo.
 
Klavišas, esantis Mergelės ženkle, atrodo ramus, iš išorės savimi pasitikintis, bet viduje vyrauja samyšis, netikrumas. Tai - nepastovus dermės laispnis, kuris vadinamas Subdominante.
 
Klavišas, esantis Svarstyklių ženkle, yra senovinės lydinės dermės, kilusios is senovėje gyvavusios šalies, pavadinimu Lidija, sudedamoji dalis. Dermė šviesaus, veržloko, aštroko skambesio. Svarstyklės linkusios svyruoti, neryžtingos, nepastovios, naivios. Tačiau draugiškos, mėgstancios tiesą, turinčios gebėjimų diplomatijoje.
 
Teigiama, kad Skorpijono ženklas - stipriausia natūra iš visų zodiakų. Nepripažįsta kompromisų, nevengia konfliktų, linksta į ginčus. Tai - kraštutinumo žmogus. Skorpijono ženklu pažymetas klavišas muzikų yra vadinamas Dominante, verčiant iš lotynų kalbos reiškia ‘’viešpataujantis’’.
 
 
Šaulys – tiesus, žavus, atviraširdis, optimistas, mėgstantis azartinius lošimus. Tai lengvą gyvenimą mėgstančio žmogaus tipas. Klaviatūros garsas, esantis Šaulio ženkle, yra harmoninio mažoro sudėtyje. Ši dermė skambėdama šviesiai, nelauktai suskamba liūdna gaida. Besiliejančias šviesias spalvas netikėtai pakeičia tamsi. Tai reiškia, kad Šaulio malonumus užtemdo nemalonumai.
 
Ožiaragis – melancholiškas žmogus, dažnai gimstantis ‘’seniu’’, kurį  mažai kas džiugina. Ožiaragis turi gerų savybių, yra taupus, blaiviai suvokia realybę. Klavišas, esantis Ožiaragio ženkle, yra vadinamas Submediante - mažiau dominuojantis.
 

Vandenis yra valdomas ne jausmų, bet proto. Nuolat ieškantis pokyčių, perversmų. Senovės graikai sudėliojo tetrachordus, kurių kiekvienas turejo emocinį ir dorovinį krūvį. Klavišas, esantis Vandenio ženkle, yra dorinės dermės sudetinė dalis. Ją graikai komponavo kilniems jausmams ir poelgiams formuoti.
 
 
Žuvys – kilnus ženklas. Jos lengvai supranta kito problemas, tačiau neretai pačios pasijunta esančios bejėgės, kurioms reikalinga pagalba.  Klavišas, esantis Žuvų ženkle, yra vadinamas Apatiniu Vedamuoju. Tai - nesavarankiškas, linkęs susitapatinti su pastoviuoju dermės laispniu, ženklas.
 
 
Muzikinis horoskopas apibūdina ne vien konkretų dermės laispnį, bet jis skirtas duetui, dviejų sielų harmonijai nustatyti. Ji reiškia meilę, jungiančią visus žmones, ji ikūnyja tvarką ir civilinę vienybę. Muzikoje dviejų sielų harmoniją apsprendžia intervalas. Yra šios intervalų rūšys:

1. Darniai skambantys (tercija, seksta)
2. Nedarniai (sekunda, septima)
3. Tuščiai (kvarta, kvinta),
4. Susiliejantys (prima, oktava)

Nedarniai skambantys yra vadinami ‘’vilko intervalais’’. Susitikus šių zodiakų žmonėms galimi nesusipratimai.

Tuščiai skambantys, tai nepapildančios, skirtingų interesų sielos.

Susiliejantys – iš pirmo žodžio suprantantys vienas kitą.

Graikų mokslininkai atstumus tarp garsų lygino su planetų išsidėstymu. Jie manė, kad mus supa skambančios planetos, kurios judėdamos skleidžia ypatingą garsą, vadinamą sferų harmonija. Jie teigė, kad atstumai tarp planetų yra panašūs kaip ir tarp garsų.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Donatela
2011-06-27 17:20:33
graziai cia rasti panasumai :)