• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kinų Naujieji metai: šventė trunka 15 dienų

Autorius: Astroguide.ru
2012-01-23 11:32:00

Kinų Naujieji metai: šventė trunka 15 dienų
Freedigitalphotos nuotr.

Šiemet kinų Naujieji metai prasideda sausio 23 dieną. Tai reiškia, kad būtent nuo šiandien Drakonas iš tikrųjų turėtų užimti šių metų valdovo sostą. Nepaisant to, kad kinai, kaip ir mes, gyvena pagal Grigaliaus kalendorių, jau daugiau nei 2 tūkstantmečius naujuosius metus jie tradiciškai švenčia pagal Mėnulio kalendorių. Kaip tik todėl ši šventė neturi tikslios datos, kasmet ji sutinkama vis kitą dieną, laiko intervale tarp sausio 20 iki vasario 21 dienos.

Metų pradžia apskaičiuojama vadovaujantis žiemos saulės grąža – Naujieji metai švenčiami per antrą jaunatį po saulės grąžos.

Beje, kinų Naujieji metai ateina ne pusiaunaktį, kaip pas mus, o sulig mėnulio paros pradžia. Šiandien kinai Naujuosius metus pasitiko 9:40 mūsų laiku. Ir vis dėlto šventės pradžia prasideda dar išvakarėse.

Kaip atsirado kinų Naujieji metai?

Pasak legendos, žiloje senovėje naujieji metai kinams asocijuodavosi išimtinai su mirtimi ir nelaimėmis. Dėl to kaltas mitinis gyvius Nianas, kuris ateidavo Naujųjų metų išvakarėse ir rydavo žmones. Todėl naujųjų metų laukta su baime ir siaubu.

Tokia baimė kaustė senovės kinus net keletą amžių – kol viename iš kaimų neatsirado išmintingas senukas, kuris sugebėjo susitarti su Nianu ir įtikinti jį, kad medžioti bejėgių žmonių neverta. Senolis pasiūlė pabaisai medžioti plėšresnius gyvius, neva tada jis ne tik pasisotinsiąs, bet dar ir papramogausiąs.

Nianas sutiko su senuko pasiūlymu ir nuo to karto daugiau nebevaro siaubo žmonėms. Maža to, jis ėmė medžioti laukinius žvėris, kurie dažnai puldavo valstiečius ir išpjaudavo naminius galvijus. Taigi Naujieji metai pagaliau tapo nebe baimės, o džiaugsmo švente – siela džiaugdavosi nujausdama besiartinantį pavasarį.

Beje, raudoni kinų žibintai – tai dar viena duoklė tam senam laikui. Ta pati legenda pasakoja, kad išmintingasis senukas davė žmonėms raudonų žibintų, kad jie apsaugotų namus jei Nianas vis dėlto nuspręstų grįžti prie senojo valgiaraščio. Valstiečiai kabindavo tokius žibintus ant langų ir durų, nes tikėjo, kad Nianas bijo raudonos spalvos. Štai kodėl Kinijoje iki šiol pasitinkant Naujuosius metus vyrauja raudona spalva.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus