• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

2008 metų Kalėdų dekoro tendencijos (foto)

2008-12-04 00:00:00

2008 metų Kalėdų dekoro tendencijos (foto)
"Maxima" info.
Šv. Kalėdų laukiančiuose miestuose  netrukus sužibės lempučių girliandomis nukarstyti namai, gatvės bei alėjų medžiai, tarpusavyje puošnumu varžysis parduotuvių vitrinos, o žmonės ims dairytis  žaliaskarės eglutės. Parsinešę ją namo galbūt iš po lovos trauks dėžę su senais žaisliukais, tarsi relikvija lydinčiais kiekvienas jų Kalėdų šventes nuo vaikystės. O gal jie ant eglutės kabins spalvotai išmargintus žmogeliuko formos sausainius, suvertus ant siūlų raudonskruosčius obuoliukus ar blizgančiuose popierėliuose įvyniotus saldumynus? Kiekvienas turi savo gražių idėjų šiai nuostabiai žiemos šventei – net ir tie, kurie visada ieško naujovių ir nori Kalėdoms pasipuošti moderniai ir visiškai kitaip, nei tai darė pernai. 
 
Būtent dėl šių žmonių viso pasaulio dekoro gamintojai dar metų pradžioje pristatė naujausias Kalėdų puošybos tendencijas Frankfurte šurmuliavusioje tarptautinėje mugėje „Christmas World“. Čia buvo siūlomi įvairiausi Kalėdinės puošybos elementai, kurie dabar yra madingi didžiausiuose  pasaulio miestuose: ir rankų darbo mediniai žaisliukai, garbinantiems natūralizmą, ir auksuoti barokiniai angeliukai, ir rėkiančiomis spalvomis trykštančios pop stiliaus girliandos bei egzotiški, rytietiška nuotaika dvelkiantys namų dekoro elementai.
 
Siekdami padėti kurti jaukius namus, atrinkome keturis įdomiausius ir lietuvių skoniui priimtiniausius Kalėdinės puošybos rinkinius – eglutės žaisliukus, girliandas, dovanų maišelius, namų dekorui skirtas skulptūrėles, žvakides bei kitus mielus daikčiukus.
 
Skandinaviškas stilius – šviesios ir jaukios Kalėdos
 
Natūralizmu dvelkiantys skandinaviško stiliaus puošybos elementai padės sukurti jaukią, vaikystės pasaką primenančią atmosferą – maloniai persikelsime į tuos nuostabius laikus, kai mamos ar močiutės dekoruodavo eglutes savo rankų darbo žaisliukais, iš popieriaus karpytomis snaigėmis, spalvotu glajumi išmargintais širdelės, žvaigždutės ar žmogeliuko formos sausainiais bei senelio iš medžio išdrožtais mediniais angeliukais.

Skandinaviškas dekoravimo stilius siūlo rinktis natūralių medžiagų, santūrių spalvų eglutės ir interjero puošimo detales: medinius, iš medžiagos pasiūtus ar iš veltinio padarytus žaisliukus, dovanoms sudėti skirtas siuvinėtas kojines ar mielas dovanų dėžutes, raštuotas staltieses ir dekoratyvines pagalvėles, švelnius pledus, kalėdiniais elniukais dekoruotus indus bei žvakes ir dar daug kitų malonių interjero smulkmenų.

Dominuojančios spalvos: rusva (medžio) ir balta.
Skandinaviška eglutė
 
Kalėdinė dovanų kojinė iš tekstilės
 
 
Kalėdinis eglutės žaisliukas - meškiukas iš tekstilės
 
Medinis eglutės žaisliukas - širdelė
 
Baroko stilius – klasikine prabanga alsuojanti šventė
 
Klasika – niekada neatsibostanti tema šventinei puošybai. Kalėdų vakarą šis dekoravimo stilius mus tarsi perkels į prabangų aštuoniolikto amžiaus dvarą, kur didžiulio sietyno apšviestoje salėje ant stalo garuoja obuoliais įdaryta kepta žąsis ir  į iškilmingą šventę renkasi gražiausiais rūbais apsirengę ponai ir ponios.

Kalėdų klasikos puošybos elementai  - tai  tradiciniai, sodrios raudonos spalvos eglutės aksesuarai, nėriniais puošti žaisliukai, tarsi iš vario išraitytos kalėdinės dekoracijos, žėrinčiomis detalėmis spindintys kalėdiniai vainikai, auksuotais raštais siuvinėtos pagalvėlės, staltiesės su kutais, prabangūs, tarsi deimantais inkrustuoti servetėlėms skirti žiedai, masyvūs indai, raudono stiklo žvakidės bei kiti dekoro elementai. Barokinių Kalėdų pažiba – sodria raudona spalva spindinti eglė, dekoruota dirbtiniais rožių žiedais.

Dominuojančios spalvos: raudona, bordo bei auksinė.

Baroko stiliaus papuošalais dekoruota eglutė
 

Eglutės papuošalas-gėlės
 
Eglutės papuošalai-kėdutės
 
Eglutės papuošalas-kurpaitė
 
Pakabinama eglutės dekoracija-šokėjos suknelė
 
Candy stilius –  vaikystės spalvomis trykštanti šventė

Jei su apšerkšnijusiais langais ir geltonomis lemputėmis mirksinčia eglute pasitikti Kalėdas jums nusibodo, tuomet kviečiame į spalvingą stebuklų šalies šventę, kurią namuose padės susikurti neįprasti Candy stiliaus dekoro elementai - vaikai tikrai liks sužavėti.

Candy stiliaus aksesuarų kolekcija yra itin ryškių, kiek netikėtų spalvų: šypseną keliantys salotinės, rožinės spalvos, dryžuoti ir taškuoti minkšti žaisliukai – angeliukai, žmogeliukai, kačiukai, meškiukai ir kiti gyvūnėliai, puošti spalvotais karoliukais, sagomis bei kaspinėliais, margos dovanų kojinės, vaivorykštės spalvomis žaižaruojančios girliandos ir kiti dekoro elementai, padėsiantys susikurti siautulingą šventę.

Dominuojančios spalvos: elektric, pink ir kitos šiuolaikinės, ryškios spalvos.
 
Balta eglutė, papuošta Candy stiliaus žaisliukais
 
Candy stiliaus girlianda (elektrinė)
 
Kalėdų dovanų kojinė iš tekstilės
Kalėdų eglutės pakabukas
 
Kalėdų egutės žaisliukas - sniego nykštukas iš veltinio
 
Japoniškas stilius – rytietiška Kalėdų naktis
 
Galbūt iš apsnigtų pusnynų per Kalėdas jums norisi bent mintimis iškeliauti į tolimus saulėtus kraštus? Tarsi trijų išminčių šalyje pasijusite papuošę namus japoniško stiliaus dekoro elementais: subtiliomis, tradiciniais rūbais vilkinčiomis rytietiškomis lėlytėmis, grakščiomis, ornamentais puoštomis žvakidėmis,  lengvais, stikliniais eglutės žaisliukais, mažytėmis dekoratyvinėmis vėduoklėmis ir skėtukais, miniatiūrinėmis dovanų dėžutėmis bei originalia, iš metalo išlankstyta japoniška eglute.

Dominuojančios spalvos: samanų žalia ir sodri ruda.
Eglutė su japoniško stiliaus stikliniais žaisliukais
 
Japoniško stiliaus eglutė
 
Rytietiško stiliaus Kalėdų eglutės žaisliukas - burbulas
 
Sakurų girlianda (elektrinė)
 
Visi minėti šventiniai dekoro elementai jau yra parduodami MAXIMOS prekybos centruose. Pirkėjai raginami išdrįsti keistis ir nebijoti eksperimentuoti. Kiekvienas, pasirinkęs  jam priimtino stiliaus eglutės ir interjero dekoro elementus, tikrai galės susikurti tokią Kalėdų šventę, kokią norėtų šiais metais matyti savo namuose.

 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus