• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kalėdinę dovaną padaryk pats

2008-12-19 00:00:00

Kalėdinę dovaną padaryk pats
S.Š. nuotr.

Avižinis muilas
Reikia:
200 g natūralaus balto muilo (tinka natūralus vaikiškas),
pusės stiklinės avižinių dribsnių,
apie 50 g džiovintų levandų ir citrinos eterinio aliejaus.

Sutarkuokite muilą per burokinę tarką. Į dvi stiklines verdančio vandens įpilkite 5 šaukštus levandos ir pavirkite apie 4 min. Palikite, kad atvėstų. Kai atvės, nukoškite gautą skystį ir įpilkite į jį sutrintą muilą. Visą tai pašildykite emaliuotame puode (arba vandens vonioje), kol muilas ištirps, karts nuo karto pamaišydami. Svarbu, kad labai nevirtų. Nuimkite puodą nuo ugnies, įpilkite avižinių dribsnių ir citrinos aliejaus, viską gerai išmaišykite. Tokios porcijos užteks 6-8 muiliukams. Muiliukų masę išpilstykite į pateptas aliejumi formeles, o kai sustings, išimkite ir padėkite į sausą tamsią vietą, kad gerai perdžiūtų.
 
Po 2-3 dienų galima gražiai įpakuoti ir turėsite puikią dovanėlę.

Burbulai voniai
Reikia:
2 šaukštų citrinos rūgšties,
2 šaukštų krakmolo,
4 šaukštų sodos,
2 šaukštų vonios druskos ir kokių 3 šaukštų erškėtuogių ar kitokio kvapnaus aliejaus.

Sumaišykite citrinos rūgštį ir sodą - šis etapas labai svarbus - jei gerai nesumaišysit, burbulai gausis nelygūs. Kai gaminama didesnis kiekis, maišoma su mikseriu. Sumaišius labai gerai, įdėkite spalvą (jei norite, bet galima ir nedėti). Dedama kvapiųjų aliejų. Kada masė sulips, reikia dėti į formą. Palaukite kelias minutes ir sulipinkite. Leiskite sausai išdžiūti 3-4 val. ir turėsite nuostabius, kietus vonios burbulus.
 
Dekupažas
Reikia:
popierinės servetėlės,
PVA klijų. Juos reikės šiek tiek praskiesti. Galite pamėginti pasidaryti kelis variantus: 1:3 (klijai:vanduo), 1:2 ar 1:1. akrilinių dažų. Paprastai reikia nemažai baltos spalvos. Jais dengiamas dekoruojamo objekto paviršius. Šviesi spalva reikalinga tam, kad aiškiai matytųsi klijuojamas paveikslėlis, kitaip jis tiesiog susilies su tamsiu pagrindu ir pranyks.

akrilinio lako. Dažniausiai dekoruotas paviršius dengiamas akriliniu laku, kuris reikalingas tam, kad apsaugotų paviršių, nuo drėgmės, taip pat lakas suteikia kitokią dekoruoto daikto išvaizdą (paslepia paveikslėlių kraštelius, raukšleles).

Imame popierinę servetėlę. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad jos yra sudarytos iš kelių sluoksnių (2-4). Reikalingas tik pats viršutinis, kur atspaustas paveikslėlis ir jį išsikerpame. Dekoruojamo daikto paviršių nudažome baltais akriliniais dažais (jų įsigyti galima statybinių prekių parduotuvėse, taip pat dailininkų parduotuvėlėse, kartais būna ir Prekybos centruose). Dažyti galite teptuku, voleliu, ar tiesiog kempinėle. Iškirptą motyvą (įsitikinkite, kad neliko nereikalingų sluoksnių!!!) dedame ant dekoruojamo objekto paviršiaus ir teptuko pagalba tepame skiestais klijais Leidžiame išdžiūti ir lakuojame.
 

Svarbu:
nesumirkyti teptuko per daug, nes servetėlė susiraukšlės nuo per didelio kiekio klijų;
tepti švelniai ir atsargiai.

Dažniausios KLAIDOS:
Tamsaus dekoruojamo objekto paviršius nenudažomas šviesiai - todėl nesimato prilipdyto paveikslėlio.
Lipalas (PVA klijai) tepamas ant paviršiaus ir tuomet dedamas servetėlės motyvas - SKIESTAS LIPALAS TURI BŪTI TEPAMAS ANT SERVETĖLĖS !!! Pamirštami nereikalingi servetėlės pasluoksniai. Lipalo ant servetėlės užtepama labai šlapiai, dėl ko ji ima raukšlėtis ir klijuojama plyšta.

Greitos dovanėlės:

Spalvingas angeliukas iš medžiagos atraižų
Medžiagos kraštelius reikia surišti kaip maišelį, suformuojant sparnelius. Pritvirtinti galvytę su siūlų plaukučiais ir žaisliukas baigtas.

Nuotraukos
Išsirinkite kelias gražias nuotraukas, jas gražiai iškarpykite ir suklijavusios kompoziciją įdėkite į savo rankų darbo kalėdinius rėmelius.

Kepinių pintinėlė
Prikepkite meduolių ir sausainių, sukraukite juos į nedidelę kraitelę, kurios dugnas išklotas spalvinga servetėle, įsukite kraitelę į permatomą celofaną, ir užriškite kaspiną.

Kalėdinė eglutė
Paimkite medžiagos atraižėlių ir truputį sintipono (juo šiltina striukes). Iš audinio iškirpkite 2 vienodas stilizuotas eglutės formas, padėkite iš abiejų sintipono pusių ir pridaigstykite kokiu nors gražesniu siūlu (geriausiai - blizgančiais metalizuotais). Tada sintiponas apkarpomas taip, kad būtų šiek tiek didesnis už audinį. Jis gražiai kyšo ir atrodo tarsi apsnigta eglutė. Tuo pačiu siūlu galima dar pasiuvinėti snaiges ant tų eglučių. Galima dar įsmeigti pagaliuką - kotelį.
 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus