• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kalėdinė oazė - savo rankomis dekoruoti žaisliukai (foto, video)

Autorius: Birutė Vaitkutė
2008-12-19 00:00:00

Kalėdinė oazė - savo rankomis dekoruoti žaisliukai (foto, video)
"Gamma" nuotr.

Savo rankomis sukurtais šventiniais žaisliukais papuošę namus, paversite juos tikra kalėdine oaze. Jei jūsų namuose jau apsigyveno šventinė nuotaika, jie bus maloni dovana draugams. Kaip antrą gyvybę įkvėpti seniems kalėdiniams bumbulams ar masiškai prekybos vietose parduodamiems seniai atsibodusiems žaislams?

Susiraskite senus ir atsibodusius žaisliukus. Jei tokių neturite, tiks tiek stikliniai, tiek plastikiniai, tiek popieriniai. Pastaruosius surasite dekoravimo priemonių parduotuvėse. Kaip jiems įkvėpti gyvybę, pasakojo ir parodė Agnė Aleksienė.

„Namuose nesunkiai kiekvienas galime dekoruoti įvairiausiomis technikomis. Aš nesu šios srities profesionalė, tai mano hobis“, – prisipažino Agnė.

Pirmas žingsnis prieš dekoruojant bet kuriuo būdu – žaisliuką turėsite nudažyti akriliniais dažais. Vien tik jais padengtas žaisliukas kuo puikiausiai gali papuošti jūsų namus.

Žaisliukų dekoravimas folija

Nudažę popierinį burbulą mėlynos spalvos akriliniais dažais papuošime jį dekoravimo folija. Klijais piešiame patinkantį motyvą ar užrašą ir palaukiame, kol klijai nudžiūva. Kai baltos spalvos klijai tampa permatomi, tuomet pirštais prie ornamento prispaudžiame foliją, patriname ir nuplėšiame. Jei norite, kad labiau žibėtų, nutepkite klijais su blizgučiais.

Žaisliukų dekoravimas reljefine pudra su „štampukais“

Šiuo atveju žaisliuką patariama padengti matinės spalvos akriliniais dažais, ant tokio paviršiaus geriau matysis ornamentas. Kartu su išsilydančia reljefine pudra naudojami specialūs rašalas-klijai. Ant dažais padengto burbulo spaudžiame „štampukus“, prieš tai juos gerai pamirkome klijuose. Specialiai dekoravimui skirta reljefine pudra apiberiame klijais išspaustus ornamentus. Pudros perteklių nuvalome ir karštu džiovintuvu kaitiname ornamentą, kol pudra ima šviesėti ir išsilydo.

Jeigu jums atrodys, kad žaisliukas per mažai spindi, galima iš akrilinių dažų suformuoti taškelius ar papildomus ornamentus. Norite daugiau spalvų ar žaismingumo – palaukę, kol klijai išdžius, prispauskite pirštais foliją ir nulupkite.

Žaisliukų dekoravimas dekupažo technika

Vienas įspūdingiausių ne tik žaisliukų, bet ir daiktų dekoravimo būdų – dekupažo principas. Jums reikės servetėlių su paveiksliukais. Geriausia jų ieškoti dekoravimo prekių parduotuvėse – ten surasite jų su įvairiausiais ornamentais ir paveiksliukais.

Dekoruojant šiuo būdu patariama naudoti baltais akriliniais dažais nudažytą žaisliuką. Patikusius paveiksliukus išsiplėškite iš servetėlės, tuomet palikite tik pirmą sluoksnį – visus kitus nuplėškite. Prispauskite ornamentą ir klijais tepkite jį nuo centrinės klijuojamo motyvo (paveiksliuko) dalies. Patarimas: kol servetėlė sausa, nebijokite pirmus klijų potėpius tepti stipriau. Pažiūrėkite, kad visus kraštelius priklijuotumėte. Klijams išdžiuvus dekoravimo pasta formuojamas sniegas – pirštų galiukais tapšnodami sušiauškite pusnis.

Patarimas baigus dekoruoti

Visus rankų darbo žaisliukus būtina padengti laku, taip apsaugosite nuo drėgmės, galėsite nesibaimindami nuo jų valyti dulkes ir namus puošti kitais metais.


 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus