• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Perdovanojimo etiketas  1 

Autorius: Bazilė
2009-12-11 15:30:00

Perdovanojimo etiketas
Jupiterimages nutor.
Būkime atviri: perdovanoti kam nors dovaną, kurią gavote – ne taip jau blogai. Jei gavote mielą, gal net vertingą daiktą, kurio jums visai nereikia – kodėl gi jo neįteikus žmogui, kuriam tai tikrai suteiks džiaugsmo?

Pavyzdžiui, jei man, ničnieko nenutuokiančiai apie šeimininkavimą, kas nors padovanotų kalėdinių sausainių formelių – veikiausiai perverčiau jas blizgančiomis juostelėmis ir sukabinčiau ant eglutės kaip žaisliukus. Nes patekę į mano rankas jos būtų pasmerktos taip ir nepajusti trapios sviestinės tešlos švelnumo. Bet neabejoju, jog mano teta Aldona tokią dovaną įvertintų deramai ir tikriausiai išbandytų jas pagal paskirtį dar tą patį vakarą. Todėl, įtariu, kur kas išmintingiau man būtų užuot ėmusis savo eglutės dekoravimo tuščiaviduriais skardinukais čiupti tą dovaną ir lėkti pas tetą į svečius. Ir į jos puošnią eglutę pažiūrėčiau, ir dar gardžių sausainių prisikirsčiau. Būtų smagu ir man, ir jai.

Bet kol kas palikime tetulę Aldoną kepti sausainių ir grįžkime prie dovanų klausimo. Patyliukais sutarkime: perdovanoti – anoks čia nusikaltimas. O kai kišenėse vėjai švilpauja – netgi visai neprasta išeitis. Svarbiausia – reikalo imtis subtiliai, supratingai ir... nesusimauti.

1.    Neperdovanok dovanotojui. Turbūt toks scenarijus būtų pats didžiausias perdovanotojo košmaras. Sutinku, tai būtų gana efektingas būdas pasakyti dovanotojui, kad kitą kartą, prieš pirkdamas ką nors tau, geriau pagalvotų apie tave, o ne pirktų kas pakliuvo, bet vis dėlto tikriausiai nenorėtum atsidurti tokioje situacijoje. Todėl niekada neperdovanok tos dovanos, kurios dovanotoją jau spėjai pamiršti: susipainiojusi gali patekti į nepavydėtiną situaciją.

Beje, ir nepamiršk atkreipti dėmesio į to žmogaus, kuriam perdovanosi, draugus. Kad juokingos žvakidės su paršelio knysle neperdovanotum žmogui, pas kurį gali užeiti pats šios dovanos „autorius“.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Skaitytoja
2009-12-11 22:58:09
Paskutinis patarimas ganetinai kontroversiskas. Nes draugu rate gali buti ir pats nevykusios dovanos autorius, kurio prisiminimai bus pazadinti kai netikes niekutis taps grupines pajuokos objektu :).
Bendrai, neblogas straipsnis kupinas zmogisku patarimu. Tiesa, santykiu pakyletuma reiketu trumpam sugrusti i tamsuju samones stalciu.