• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Renkamės eglutę Šv. Kalėdoms (apklausa)  2 

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2010-12-13 08:00:00

Naujieji Metai daugeliui buvo ir liks mėgstamiausia metų švente. Svarbiausias šios puikios šventės atributas, be abejo, yra eglutė. Šį medį puošti Naujiesiems Metams pradėjo Vokietijos gyventojai dar XVIII amžiuje. Jie nedidelį medelį kabindavo palubėje,  po to puošdavo jį saldumynais ir įvairiais dirbiniais vaikų džiaugsmui. Paprotys greitai išplito Europoje, o XIX amžiaus viduryje, pasiekė net ir Maskvą.

Naujiesiems Metams – gyva eglutė

Jeigu anksčiau gyvos naujametinės eglutės pirkimas keldavo problemų kaip rasti geresnį egzempliorių (kad kamienas nebūtų kreivas, eglė būtų šakota), tai dabar šis klausimas sprendžiamas paprastai. Net švenčių išvakarėse įsigyti estetiškai tobulą, gražią, šakotą eglutę ar pušelę – nėra problema, nes medeliai užauginami specialiuose medelynuose. Nusipirkę eglutę, neskubėkite jos iš karto statyti – medeliui būtina pailsėti po parvežimo.
 

Gyvos eglutės statymas
 
Yra du tradiciniai eglutės statymo būdai: ant kryžmės (medinės arba metalinės) arba galima ją įdėti į kibirą su šlapiu smėliu. Pirmas būdas atrodo paprastesnis, bet turi didelį trūkumą – eglutė, pastatyta tokiu būdu, greitai nudžiūsta ir nubyra. Antrasis būdas leidžia šventinę žaliosios gražuolės išvaizdą išsaugoti kur kas ilgiau. Tačiau, šiuo atveju, reikia žinoti, jog elektrines girliandas reikia kabinti aukščiau. Geriausia – eglę statyti kampe, tiesa, žaidimai aplink ją tokiu atveju bus negalimi, bet mažiau teks jaudintis dėl saugumo. Ir dar: pagrindas turi būti pakankamai sunkus, kad katino šuolis vienu judesiu negalėtų sugadinti Jūsų sukurto žėrinčio stebuklo.
 

Dirbtinė eglutė. Privalumai

Į mūsų gyvenimą tvirtai žengia dirbtina eglutė. Pasitaiko tokių meniškų, kad jos skiriasi nuo gyvos nebent tuo, kad nekvepia sakais. Be to, dirbtinės gražuolės turi daugybę privalumų.

1. Daugelį sušildys mintis apie tai, kad nereikės „žudyti“ gyvo medelio.
2. Dirbtina eglutė gali ilgai stovėti ir ji nenubyra.
3. Tokia eglutė gali būti naudojama daug kartų, o tai labai svarbu ekonomine prasme.
 

Rinktis žaliąją gražuolę reikia labai atidžiai – kai kurios pigios eglės gali būti toksiškos. Vizualiai to nustatyti nepavyks, todėl reikėtų vengti pačių pigiausių variantų.

Pastaruoju metu atsirado eglučių su šviesos diodais. Jų spygliai šviečia, o tamsoje jų atspalviai virsta vaivorykšte, sukurdami fantastinį vaizdą. Kainuoja tokios eglutės daug brangiau, bet kaip žavingai atrodo! Taip pat dirbtinos eglutės gali būti pagamintos iš virbų, pagaliukų, stručio plunksnų, audeklo ir popieriaus, tačiau net ir paprasti gaminiai reikalauja dizainerių – floristų meistriškumo, dėl to puiki „autorinė“ eglutė gali kainuoti labai brangiai.
Prekyboje atsirado jau ir šventėms paruoštų, papuoštų eglučių – tai ypač tinka užimtiems bei pragmatiškiems žmonėms, tačiau lietuviai yra linkę puošti eglutes patys, jausdami didžiulį malonumą.
 

O kada ir kaip Jūs puošiate eglutę?
Kokia eglutė šiemet stovės Jūsų namuose?
Kaip ir kiekvienais metais, puošiu gyvą eglutę;
13 (52 %)
Be abejonės, tik dirbtiną;
10 (40 %)
Užteks tik gyvos eglutės šakos;
2 (8 %)
Nepuošiu visai;
0 (0 %)


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
beje
2015-01-12 18:17:35
kiekviena įmonė turi savo eglučių rinkimo "grafikus", tad kai kurios surenka ir vėliau. Nepražiopsokit - surinktos eglutės bus panaudotos biokurui (šildymui). Nesurinktos tiesiog pasmerkiamos supūti.
Lauryna
2015-01-12 18:15:58
dirbtinės eglutės net perdirbimui netinka, tad naivu manyti, kad jos ekologiškiau. Dabar kaip tik vyksta tikrų nebereikalingų eglučių rinkimo akcojos. Pvz, ecoservisas jas renka iki sausio 15 dienos. Vietų sąrašas yra nurodytas jų puslapyje, tačiau daugiausiai specialūs konteineriai eglutės mesti stovi prie didžiųjų prekybos centrų.