• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

3 dalykai, kurių nereikėtų daryti renkantis studijas

Autorius: Eli.lt
2015-07-11 10:43:00

3 dalykai, kurių nereikėtų daryti renkantis studijas
Norėdami padėti abiturientui išsirinkti studijas, aplinkiniai dažnai siūlo pagalvoti, kokį darbą jis norėtų dirbtivisą gyvenimą. Kaip gali tai žinoti aštuoniolikmetis, kuris ką tik baigė mokyklą ir neturi rimtesnės darbo patirties? Per didelė atsakomybė renkantis profesiją, universitetą, baimė nepataisomai suklysti jauną žmogų gali atvesti prie neracionalių sprendimų. Kad taip nenutiktų, siūlome atkreipti dėmesį į 3 dalykus, kurių nereikėtų daryti renkantis studijas.

1. Galvoti, kad studijų pasirinkimas lems visą tolimesnę ateitį

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Studijų prorektoriaus prof. dr. Romualdo Kliuko nuomone, rinkdamasis profesiją abiturientas turi gerai pagalvoti, ko jis iš tikrųjų nori ir ką mėgsta. „Bet pagalvoti reikia kritiškai: ar tas pomėgis gali virsti darbu, ar geriau jis turi likti hobiu“, – pataria jis. Į tai, kad daugelį abiturientų kausto baimė pasirinkti netinkamas studijas, kurios nukreiptų į nemėgstamą siauros specializacijos darbą, profesorius atsako, kad gyvenimas reikalauja visą laiką mokytis, kelti kvalifikaciją, nestovėti vietoje, o tai padeda atrasti savo kelią ir jį kreipti norima linkme.

Pomėgius suderinti su darbu kai kuriais atvejais padeda vis populiarėjančios tarpdisciplininės studijos, sujungiančios kelių sričių žinias. Kaip pavyzdį R. Kliukas pateikia pramoninio gaminio dizaino studijų programą, kur absolventas studijų metu gauna 50 proc. inžinerinių, 25 proc. informatikos ir 25 proc. meno žinių.

Tarpdisciplininės studijos ne tik tenkina darbdavių poreikį gauti įvairiapusiškai savo sritį išmanantį specialistą, bet ir suteikia daugiau galimybių pačiam studentui. „Dar vienas tarpdisciplininės studijų programos pavyzdys – inžinerinė architektūra, sujungianti architektūros ir statybos sritis. Darbdaviai labai vertina tokius specialistus, nes jie turi tūrinį bei erdvinį mąstymą ir kartu moka kurti konstrukcijas. Baigus tokią specialybę galima pasukti tiek į architektūros, tiek į konstrukcijų, projektavimo, inžinerinę sritis“, – apie tai, kaip įgytą specialybę galima pakreipti norimos karjeros linkme, pasakojo R. Kliukas.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus