• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip rengtis einant į pokalbį dėl darbo?  3 

Autorius: V. Saldienė, darbuotojų atrankos konsultantė
2009-02-22 00:00:00

Kaip rengtis einant į pokalbį dėl darbo?
Jupiterimages.com

"Laba diena, norėtume jus pakviesti į pokalbį dėl darbo" – tokio skambučio tikisi kiekviena mergina, moteris, ieškanti darbo. Sulaukėte. Jus pastebėjo. Dabar svarbu tinkamai pasiruošti.

Turbūt svarstėte, kaip prisistatysite, kokius sugebėjimus akcentuosite, gal ir repetavote ne kartą. Bet ateina pokalbio diena, ir galvoje visas mintis užgožia klausimas: Kaip apsirengti?!

Atrankoje labai stipriai veikia pirmas įspūdis. Mes greitai jį susikuriam ir ilgai juo vadovaujamės. Užtenka atrankos specialistui su jumis pabendrauti 30-90 sekundžių ir jis jau gali pasakyti, ar jūs tvarkinga, kruopšti, atsakinga, kokiam socialiniam sluoksniui priklausot, koks išsilavinimas, kokios asmeninės savybės ir su kokiu nusiteikimu atėjote į pokalbį. Šią informaciją suteikia ne tik jūsų kūno kalba, bet ir išvaizda: rūbai, batai, aksesuarai ir pan.  Vos spėjot pasisveikinti, atsisėsti ir susipažinti, o įspūdis apie jus jau yra.

Galima bandyti įtikinti save ir kitus, jog " darbdaviui turi rūpėti tik mano patirtis, žinios, sugebėjimai,", bet iš tikrųjų visus jūsų talentus vertina tik po to, kai apžiūri ir įvertina išvaizdą. Ne veltui liaudies išmintis sako, jog sutinka pagal rūbą, palydi pagal protą. Apsivilkit nutįsusį močiutės laikų sijoną, nukleiptus batus, neišsiplaukit galvos ir pirmyn. Kažin, ar kas girdės jūsų profesionalų prisistatymą... Ir net jeigu esate įdomi asmenybė, turinti tinkamą patirtį ir sugebėjimus, jūs turėsite dirbti daug sunkiau ir ilgiau, kad išsikovotumėte pagarbą ir pasitikėjimą. Žmogus labiau tiki ir pasikliauja akimis nei ausimis.

Svarbu atsakingai pasirinkti įvaizdį, nes pirmas įspūdis yra inertiškas – daugiau leidžiama ir atleidžiama žmogui, kuris patinka iš karto, nei tam, kuris teigiamo pirmo įspūdžio nepalieka.

Taigi gera pradžia – pusė darbo.


Gerai pradžiai svarbu:

Būkite savimi. Apranga galite save išreikšti, bet rūbai neturėtų užgožti jūsų asmenybės. Su griežto stiliaus švarkeliu jaučiatės nesmagiai? Rinkitės laisvesnio kirpimo drabužį. Jei nedėvite aukštakulnių batelių, tai ir nesugalvokite juos išbandyti eidama į atranką. Lūpdažiai jums nepatinka? Apsieikite be jų.  Niekada nedarėte makiažo? Natūralumas geriau už nemokšišką teplionę ant veido.

2 psl.
Puslapis 1 iš 5Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Ieva
2009-02-24 16:33:23
:D
to Algis
2009-02-22 09:48:59
taip, pritariu. ir aš rinkčiausi meilužį pagal Adomo kostiumą.
Algis
2009-02-22 06:09:44
Geriausia ir labiausiai motyvuota kandidatė į darbo vieta būtų ta, kuri prisistatytų darbdaviui Ievos kostiumėliu.. Tai naturaliausias iš visų būdų.