• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Patraukliausia profesija – programuotojas

Autorius: Ekonomika.lt
2011-01-17 14:00:00

Patraukliausia profesija – programuotojas
123rf.com

Darbo skelbimų tinklalapis careercast.com paskelbė 200 geriausių 2011 metų darbų. Profesijų reitingas buvo sudarytas atsižvelgiant į tokius kriterijus: pajamos, karjeros prognozės, aplinkos veiksniai, stresas, fizinių sugebėjimų ir išvaizdos poreikis.

„Dėl smarkiai išaugusios „iPod“ grotuvų, išmaniųjų telefonų, planšetinių kompiuterių ir kitų prietaisų paklausos į pirmąją vietą pakilo programinės įrangos kūrėjo profesija, – skelbiama oficialiame pranešime. – Blogiausiai vertinami paprastų darbininkų purvini, pavojingi ir daug streso keliantys darbai, kaip tai parodė Meksikos įlankoje nutikusi naftos išsiliejimo nelaimė.“

Programuotojų profesiją į priekį pastūmė dviejų naujų pramonės šakų atsiradimas: internetinės programėlės ir „debesų kompiuterija“. Įvairią programinę įrangą kuriančių kompanijų plėtra padidino programuotojų darbo rinką ir padarė ją įvairiapusiškesnę. Tai taip pat skatina kompanijų augimo potencialą ir konkurencingumą, o darbuotojai tampa vis mažiau priklausomi nuo darbdavių.

Naftos platformų darbininko profesija buvo įvertinta prasčiausiai iš dalies dėl draudimo JAV 7 metus atlikti gręžimo darbus Atlanto vandenyne ir Meksikos įlankoje. Prie ir taip jau sudėtingų ir pavojingų darbo sąlygų prisidėjo ir sumažėjusi darbo pasiūla.

Nepaisant vis dar populiaraus ir pelningo naftos verslo, šios profesijos darbuotojų perspektyvos panašios kaip ir nykstančių pramonės šakų, pavyzdžiui, fotografijos apdorojimo, batų gamybos ar knygų rišimo atstovų.

Dauguma geriausiai vertinamų profesijų, tokių kaip biologai ar kompiuterinių sistemų analitikai, yra susijusios su tokiomis augančiomis pramonės šakomis kaip biotechnologijos ar „debesų kompiuterija“. Prasčiausiai vertinamos profesijos dažniausiai – darbas pavojingomis ar net mirtinomis darbo sąlygomis, mažas atlygis ir prastos karjeros galimybės.

Pirmųjų 5 profesijų atlyginimų vidurkis (83,7 tūkst. JAV dolerių per metus) – daugiau nei 2 kartus didesnis, palyginti su paskutiniais 5 sąraše atsidūrusiais darbais (30,7 tūkst. JAV dolerių per metus).

Geriausios profesijos:
1. Programinės įrangos kūrėjas
2. Matematikas
3. Draudimo ekspertas
4. Statistikos ekspertas
5. Kompiuterinių sistemų analitikas
6. Meteorologas
7. Biologas
8. Istorikas
9. Klausos gydytojas
10. Burnos higienos specialistas

Blogiausios profesijos:
1. Naftos platformų darbininkas
2. Šaltkalvis
3. Medkirtys
4. Stogdengys
5. Taksi vairuotojas
6. Greitosios pagalbos medikas
7. Suvirintojas
8. Dažytojas
9. Pirkėjų srautų skaičiuotojas
10. Statybininkų pagalbininkas
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus