• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ekologiškas renginių organizavimas

Autorius: Milda Žemaitytė, vijolina.lt
2009-10-08 15:42:00

Ekologiškas renginių organizavimas
vijolina.lt nuotr.

Ar kada pagalvojote, kad organizuodami renginį galite padaryti gera ne tik šventės svečiams, bet ir mūsų planetai Žemei? Tokia yra naujausia tendencija renginių organizavime - net Olimpinėms žaidynėms Vankuveryje yra ruošiamasi  stengiantis kuo mažiau pakenkti aplinkai. Nesvarbu, ar organizuotumėte didžiulę konferenciją, ar mažą draugų pasisėdėjimą, visada atsiras dalykų, kurie jūsų šventę padarys ekologiškesnę. Štai keletas iš jų:

1. Naudokite tualetinį popierių, pagamintą iš perdirbtos žaliavos.

2. Plastikinius indus bei įrankius meskite į plastikui skirtą šiukšlių konteinerį, o dar geriau – rinkitės daugkartinius. Nenusiminkite, jei neturite užtektinai vienodos spalvos indų – vaikų gimtadienio stalą skirtingi indai tik pagyvins. Taip pat mažiesiems gali patikti idėja užkandžius imti tiesiog rankomis.

3. Panaudotą aliejų parduokite supirkėjams.

4. Pavaišinkite svečius ekologiškais, vegetariniais produktais bei patiekalais. Rinkitės vietinius produktus, šio sezono gamtos gėrybes.

5. Gėrimus stenkitės pirkti didesnėse talpose (taip dar ir sutaupysite), o šventei pasibaigus nepamirškite visos likusios taros priduoti į supirktuvę.

6. Atminkite, kad esant karštam orui, žmonės paprastai valgo mažiau. Jei maisto vis dėlto atliks - pasiūlykite jį išsinešti svečiams ar atiduokite nepasiturintiems.

7. Kvieskite svečius Jūsų šventę pasiekti viešuoju transportu arba pavėžėti vieniems kitus. Kad būtų išvengta transporto išmetamųjų dujų ir sutaupoma degalų sąskaita, šventės vietai patariama rinktis nepernelyg nutolusį tašką.

8. Pakvietimams naudokite perdirbtą popierių. Taipogi ekologiška būtų kviesti svečius internetu ar telefonu. Šių technologijų teikiamas greitas atgalinis ryšys leis jums žinoti, kiek iš pakviestųjų žmonių tikrai gali atvykti.

9. Kostiumų teminiams vakarėliams ieškokite padėvėtų drabužių paduotuvėse arba pasigaminkite iš senų, nebereikalingų rūbų. Proginius drabužius galite išsinuomoti. Jei vis dėlto perkate naujus rūbus, rinkitės natūralius audinius. Tai bus ne tik ekologiška, bet ir leis jūsų odai kvėpuoti.

10. Galbūt sužadėtuvių proga mylimajai galėtumėte įteikti žiedelį, kuris puošė ir Jūsų motinos ar senelės ranką? Tai būtų graži giminės tradicija bei paslauga mūsų planetai, kadangi aukso ir deimantų kasimo verslai yra ypač žalingi aplinkai.

11. Nevartotojiškas sprendimas vestuvininkams - paraginkite sveikintojus vestuvių proga jūsų vardu paaukoti labdarai.

12. Dovana atrodys jaukesnė ir išskirtinesnė, jei bus įpakuota į audeklą, o ne popierių. Pavyzdžiui, kodėl receptų knygos neįvyniojus į virtuvinį rankšluostį?

13. Romantika nereikalauja didelių investicijų – leistis į povestuvinę kelionę galima ir dviračiais ar traukiniu.

14. Netikra Kalėdinė eglutė Jums tarnaus bent 10 metų ilgiau. Kita išeitis – įsigyti medelį, pasodintą vazone, kurį vėliau persodintumėte kad ir savo kieme.

15. Kepdami gimtadienio tortą namie būsite tikri dėl jo sudėties ir šviežumo, o į kepimo procesą įtraukdami vaikus susikursite puikią pramogą.

16. Ekologija gali būti puiki tema vaikų vakarėliui: savo rankutėmis jie gali pasigaminti įvairiausių darbelių, pavyzdžiui, kurti aplikacijas, papuošti nuotraukų rėmelius ar dekoruoti gėlių vazonėlius, kuriuose pasodintas augalėlis ne tik teiks daug džiaugsmo, bet ir grynins orą, kuriuo kvėpuojame. Švenčiant gamtoje judriems vaikams galima pasiūlyti lenktyniauti, kas daugiau surinks besimėtančių šiukšlių.

Žinoma, energijos sąnaudos ir atliekos yra neišvengiama renginių dalis, tačiau tai nėra priežastis jų atsisakyti – buvimas kartu yra labai svarbu. Tad linkime Jums organizuoti novatoriškus renginius ir  inicijuoti pokyčius į gera!
 
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus