• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
„Lietuviška“ prevencija atostogoms prie vandens
Autorius: Eli.lt
2009-08-06 15:36:00

Jupiterimages nuotr.

Alkotesterių rinkos lyderis Lietuvoje UAB „Alkotesteris“ atsipalaidavusiems poilsiautojams primena, kad išgėrus alkoholio, maudytis jūroje ar ežere yra nesaugu ir pavojinga gyvybei.

Už saugaus elgesio vandenyje pažeidimus  – įspėjimas arba bauda nuo 50 iki 100 litų – mažai ką įtikina. Nedaug žmonių žino, kad plazdant juodai vėliavai gelbėtojai turi teisę negelbėti skęstančiųjų, nes tai yra labai pavojinga net profesionaliai paruoštų gelbėtojų gyvybei. Paplūdimiuose dirbantiems gelbėtojams labai praverstų alkotesteriai skirti prevenciniam darbui, nes vien žodinė agitacija, ypač nuolat ir įkyriai kartojama, greitai pabosta ir neduoda efekto. „Akivaizdūs alkotesterio parodymai bent atkreiptų šeimos narių, draugų ar aplinkinių dėmesį, kad asmuo yra tikrai neblaivus“, – sako Marius Anusauskas, UAB „Alkotesteris“ direktorius. Pasak M. Anusausko, ši prevencinė priemonė būtų labai „lietuviška“, nes užsienio kurortuose juodos vėliavos draudimo paisoma besąlygiškai.

Rekordiškai daug tragiškų nutikimų paplūdimiuose verčia dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį. Ne viskas padaryta, kad poilsiautojai būtų saugūs. Ir ne tik dėl neveikiančių ir nekontroliuojamų taisyklių ar formalių baudų pažeidėjams. Tai socialinė problema, kurios sprendimo šaknys – šeimoje. Didžiausią rūpestį kelia tai, kad dėl neblaivių poilsiautojų neatsargumo, kartu žūsta jų vaikai, kaip įprasta, visada pasitikintys savo tėvais. Nukenčia ir visai atsitiktiniai žmonės, bandantys bent kuo padėti skęstantiesiems ir net neįtariantys, koks netikėtas pavojus jiems kyla.

 „Alkotesteris“ ragina visus atostogaujančius žmones paisyti savo ir kitų saugumo. „Mūsų deklaruojama pilietinė  pozicija „0,00 promilės“ yra naudinga ir poilsiautojams ir vairuotojams, kurie dėl poros taurių rizikuoja sveikata ar net gyvybe. Kiekvienas žmogus alkoholį įsisavina skirtingai – tai priklauso nuo daugybės veiksnių (vandens kiekio organizme, raumenų ir riebalų masės santykio, nuovargio ir kt.). Nors mūsų alkotesteriai labai tikslūs, jais galima išmatuoti ar neviršytas dirbantiems ar vairuojantiesiems leistinas alkoholio kiekis, vis tiek tvirtiname, kad reikia visiškai atsisakyti alkoholio prieš sėdant už vairo ar mėgaujantis vandens malonumais paplūdimiuose“, ? sako UAB „Alkotesteris“ direktorius Marius Anusauskas.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus