• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Pilvo šokio ritmu...

Autorius: Vytas Kokšta, www.vijolina.lt
2009-09-03 08:10:00

Pilvo šokio ritmu...
vijolina.lt nuotr.

„Atėjo žmogus pas išminčių ir sako jam: „O išminčiau, išmokyk mane skirti tiesą nuo melo, grožį nuo bjaurumo. Išmokyk mane gyvenimo džiaugsmo”. Pagalvojo išminčius ir išmokė žmogų... šokti“.

Šokiai — viena iš seniausių žmogaus kultūrinės veiklos išraiškų. Jau akmens amžiuje, kaip rodo piešiniai ant uolų,  žmonės šoko. Einant civilizacijos link, šokiai kito. Viduramžiais juose pradėjo atsispindėti visuomenės hierarchinis susiskirstymas. Atsirado didžiulis skirtumas tarp „liaudies“ ir aristokratų šokių. Liaudies šokiai buvo pramoginio pobūdžio, o aristokratų - rafinuotesni.

Tuometiniai pramoginiai šokiai buvo skirstomi į pirmuosius ir antruosius šokius. „Basse danse“ buvo pirmasis šokis, kurio žingsniai buvo tiksliai aprašyti.

„Passamezzo“, pavana (Pavane), „Allemande“ buvo garsiausi pirmieji šokiai. Žinomiausi antrieji šokiai: galjarda (Gaillarde), kurantė (Courante) ir salturelas (Saltarello).

Visuomenei vis labiau pasaulietiškėjant, dažniau buvo rengiamos puotos ir šokių šventės. Atsirado pirmieji šokių mokytojai, kūrėsi šokių namai. 1661 metais buvo įkurta pirmoji šokių akademija. Dabartinė šokių formų įvairovė tiesiog neišsemiama: nuo klasikinių ir sportinių šokių iki „go go“ bei šokių su kardais.

Be estetinio pasigėrėjimo ir džiaugsmo, šokis teikia naudą sveikatai. Pagerėja kraujotaka, pašalinami širdies kraujagyslių sutrikimai. Ritmiškai atliekami judesiai padeda išmokti teisingai kvėpuoti. Šokant deguonies įkvepiama daugiau negu užsiimant bet kuria kita sporto šaka. Medicinos ekspertai šokių terapiją rekomenduoja skirti sergant artritu, onkologinėmis, smegenų, imuninės sistemos, širdies, psichikos ligomis.

Rudenį, kada trūksta saulės šviesos ir ima artintis depresija, šokiai gali išgelbėti ne tik nuo liūdesio, bet  ir nuo rimtesnių ligų.

Pastaruoju metu ypač madingas tapo taip vadinamas „Pilvo šokis“. Juos mėgsta tiek jaunos merginos, tiek brandžios moterys, nes šis šokis nepaprastai energingas, jaunatviškas ir atviras įvairioms iniciatyvoms.

Kultūros centre „Vijolina“ ne pirmi metai veikia „Rytietiškų šokių“ studija kurioje kuriami paslaptingi, abejingiausią vyrą užburiantys šokiai.

Jų dėka, mūsų šokėjėlės ne tik stiprina savo kvėpavimo sistemą, lavina koordinaciją, įgyja grakštumo, lankstumo, bet ir  susiranda naujų draugų, puikiai leidžia laiką ir kaip mat nuveja šalin rudeninę depresiją.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus