• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Svečioje šalyje – ne turistė

Autorius: parengė Laura M.
2011-08-16 11:34:00

Svečioje šalyje – ne turistė
Dreamstime nuotr.
Kaip atrodo užsienio šalimi besigrožintis turistas? Po kaklu – fotoaparatas, rankose – žemėlapis, ir, žinoma, pietūs „tradicinę virtuvę“ siūlančio maisto restorane. O tu juk puikiai žinai, kad bent jau pas mus tas „tradicinis“ lietuviškas maistas turistų nugultose kavinėse toks nukomercintas, kad nė iš tolo nedvelkia tavo močiutės cepelinais. Nieko nepadarysi, tokia jau turistų dalia.

Ir vis dėlto pačiai nuvykus į svečią šalį dažniausiai atrodyti turiste visai nesinori. Kaip apsirengti ir elgtis keliaujant, kad vietiniams nesukeltum tik atlaidžios šypsenėlės?

Tinkamai parinkta apranga ir subtilūs elgesio niuansai leis net ir tolimoje šalyje pasijusti beveik kaip namie. Ir pelnyti vietinių gyventojų simpatijas.

1.    Kraudamasi lagaminą būtinai atsižvelk į šalies, kurią trokšti pamatyti, kultūrinius ypatumus. Pavyzdžiui keliaudama į Egiptą, Turkiją ar Jungtinius Arabų Emyratus atsisakyk šortų ir mini sijonų, rinkis midi ir maksi ilgio sijonus, sukneles. Tai leis tau jaustis patogiau tarp vietinių gyventojų. Skandinavijos šalyse kasdienai venk aukštakulnių ir ryškaus makiažo dienos metu, teik pirmenybę patogiai laisvalaikio aprangai. Rusijos didmiesčiuose – atvirkščiai: renkis patogiai, bet vis dėlto pasirūpink atrodyti stilinga ir pasitempusi.

2.    Avalynė – maksimaliai patogi. Vis dėlto turėsi daug vaikščioti. Idealiai tiks stilingos žemakulnės basutės, sportiniai bateliai, balerinos bateliai.

3.    Venk kuprinės. Ji – išskirtinis turisto atributas. Todėl geriau rinkis patogų per petį permetamą krepšį su daugybe kišenių, kuriose kompaktiškai tilptų visi svarbūs daiktai ir dokumentai.

4.    Nevaikščiok po miestą įbedusi nosį į žemėlapį. Taip ne tik iš karto pasirodysi svetimšalė, bet ir nepamatysi daugybės įdomybių. Ieškodama lankytinų objektų stenkis daugiau vadovautis mieste esančiais ženklais ir nuorodomis, o jei prisireiks žvilgtelėti į miesto planą – nedaryk to eidama, verčiau prisėsk parke ant suolelio ar jaukioje kavinėje. Taip vienu šūviu nušausi du zuikius: ir miesto gatvių labirinte susigaudysi, ir turėsi progos pasėdėti, pasidairyti, stebėti praeivius. Neretai kaip tik tokios akimirkos ir palieka didžiausią įspūdį visoje kelionėje.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus