• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Tailande galima pamilti net tarakonus

Autorius: Kristina Kanišauskaitė
2008-02-05 00:00:00

Tailande galima pamilti net tarakonus

Gyvenimo tempo išvarginti lietuviai gėrė šviežias sultis, saulės spindulius ir nuoširdžiausias pasaulyje šypsenas.

Gavęs gimtadienio dovaną, 33 metų prodiuseris Egmontas Bžeskas sunkiai rinko žodžius. "Svečiavausi klubo "Raduga" savininko Makso namuose, kai jis su drauge Kotryna užsiminė apie mano gimtadienio dovaną. Nieko per daug neaiškinęs Maksas liepė susikrauti lagaminus ir skristi į Londoną. Tik pakeliui iš jo sužinojome, kad skrendame į Tailandą", – patirtais įspūdžiais dalijosi E.Bžeskas ir jo draugė Oksana Zlatkovaitė.

Dovanų – gabalėlis rojaus

Kadaise Egmontas su Maksu juokavo, Tailandą vadindami vyrų rojumi. "Gražios moterys, šiluma, pasakiška gamta, – ko daugiau reikia?" – klausė draugai vienas kito. Pasirodo, reikėjo tinkamos progos – E.Bžesko gimtadienio.

Pasiekę Bankoką bendrakeleiviai pasijuto tikri milijonieriai: "Ten net ir vidutines pajamas gaunantis lietuvis gali važinėtis penkias valandas taksi ir sumokės tik penkis litus. Didžiausi pinigai paklojami už skrydį lėktuvu, o gyvenimas su visomis Tailando linksmybėmis ir reginiais nėra brangus."

Lietuvius tiesiog pribloškė vietinių žmonių sąžiningumas. "Žmonės ten tokie šventi, tokie sąžiningi ir geri. Niekada tavęs neapgaus, nenuskriaus, laikysis duoto žodžio", – pasakojo Lietuvoje gerai žinomas prodiuseris.

Asfalto žmonės buvo nustebę

Nusprendę įsigyti natūralios odos šlepečių bendrakeleiviai apstulbę stebėjo, kaip jų atseikėtais banknotais šlepečių pardavėja ėmė mušti ne tik savas, bet ir kaimynų prekes. Pasirodo, vietiniai tokiu būdu bando pritraukti sėkmę.

Tailando gatvėse šurmuliuojantys turgūs – neatsiejami nuo vietinio gyvenimo. "Mažieji Gariūnai, kitaip nepavadinsi", – šypsosi tajų kultūrą pažinę pašnekovai.

"Tai yra šalis, kurioje žmonės gyvena santaikoje su gamta, maudosi, o šalia jų plauko žuvys, nutupia paukštis. Gyvūnai visai nebijo žmogaus. Jie – tavo draugai, – dalijosi įspūdžiais E.Bžeskas. – Mes, asfalto žmonės, galėjome tik žiūrėti, išplėtę akis iš nuostabos."

"Matydami lakstančius tajų vaikus, tikrus laukinukus, atvirai sakant, pavydėjome, – prisipažino prodiuseris. – Jie gyvena linksmą, nerūpestingą gyvenimą: žaidžia su žuvytėmis, mėgaujasi geru oru. Jiems daugiau nieko nereikia. Ryte nukrenta kokosas, vaikas tą kokosą paspardo ir vėl bėga savais keliais."

Paneigė stereotipus

"Dabar žinau, kaip atrodo rojus, – tarė E.Bžesko draugė O.Zlatkovai­tė. – Aukštos palmės, visada mėlynas dangus, skaidrus vanduo, lietūs – tik naktį. Tokios gamtos dar niekur nemačiau."

"Jau suformuotas stereotipas, ir daugelis Tailandą įsivaizduoja kaip erotinių masažų, transvestitų ir centrinės gatvės prostitučių kraštą. Mes šios kelionės metu įsitikinome, kad tai – daugiau mitai nei realybė. Neradome net erotinių masažų. Merginos gatvėje kvietė užsukti į visiškai normalius grožio salonus, kur po tradicinio masažo klientai vaišinami arbata", – pasakojo O.Zlatkovaitė.

Su mylimosios pasakojimu sutiko ir Egmontas: "Jei vietiniai mato, kad vaikštai su mergina, niekas prie tavęs nepriekabiaus. Priešingai nei Japonijoje."

Buvo gėda už vyrus

Lietuvis prodiuseris kelionės metu patyrė prieštaringų jausmų. E.Bžeską šokiravo pagyvenusių vyrų elgesys: "Savo gyvenimo saulėlydį pasiekę amerikiečiai ir rusai vedžiojosi visiškai jaunutes tajų merginas. Girtos, už rankų susikibusios porelės ten – įprastas ir nieko nestebinantis reginys. Pajutau gėdą ne už tas merginas, man buvo gėda už tuos vyrus, kurie jas perka." "Labai didžiavausi Tailande būdamas su savo mergina", – sakė lietuvis.

Visiškai kitokį įspūdį, nei perkamos merginos, E.Bžeskui paliko toje pačioje gatvėje suvenyrus pardavinėjusios merginos. "Jos švarios, nesusitepusios Tailando purvu ir skurdu. Vos ne kiekviename klube ten šokamas striptizas, perkamas ir parduodamas kūnas", – prisiminimais dalijosi E.Bžeskas ir O.Zlatkovaitė. Sakoma, kad Tailande egzistuoja trys lytys: vyras, moteris ir "lady boy". "Vietiniams tai įprasta, visi žino, todėl niekas jų nesmerkia", – apie trečiąją lytį pasakojo lietuvių pora.

Išsinuomojo laivą

Nepaprasti potyriai keliautojų laukė beždžionių ir koralų salose. "Išsinuomoję privatų laivą plaukėme į salas, kuriose – laukinė gamta, bambukiniai namukai, laisvi žvėrys. Pirmą kartą iš taip arti bendravome su laukinėmis beždžionėmis, jodinėjome po džiungles ant dramblių, mėgavomės jų straublių masažu, rinkome nukritusius vaisius", – pasakojo E.Bžeskas.

Lietuviai aplankė ir išskirtinius paplūdimius, į kuriuos poilsiautojai plukdomi egzotiška medine valtele. Pavilioti laukinės gamtos bendrakeleiviai atsisakė viešbučio ir kelioms dienoms apsigyveno bambukiniuose nameliuose ant jūros kranto. Išplaukę be elementarių higienos reikmenų (dantų šepetėlio, muilo) turistai iš Lietuvos jų ieškojo vietiniame turguje.

Kiek nejauku buvo tik naktį, kai girdėdavo civilizuoto žmogaus ausiai neįprastus džiunglių garsus. "Ant namelio stogo lakstė beždžionės, o mums pasirodė, kad įšliaužė gyvatė", – prisiminė E.Bžeskas.

Sulyso šešiais kilogramais

Netikėtą akibrokštą lietuviai patyrė vietiniame Tailando restorane: "Pastebėjome per kavos puodelį skubantį tarakoną, tačiau personalas mūsų net neatsiprašė. Tarakonai jiems įprasti padarai. Tik mums jie kelia asociacijas su nešvara."

Lietuvos turistams labai patiko tajų maistas. "Apsiėjau be mėsos, numečiau šešis kilogramus. Jaučiausi labai gerai. Baigėsi slogos ir kosuliai", – šypsojosi E. Bžeskas.

Vietinių valgių – tarakonų, gyvačių ir kitų roplių patiekalų – lietuviai neragavo. Jiems pakako krabų, krevečių, kalmarų ir natūralių sulčių.

Tailando papročiai ir religija E.Bžesko kompaniją sužavėjo. "Jose – jokios kančios", – pastebėjo prodiuseris. E.Bžesko manymu, keliauti po Tailandą vienam – nuodėmė. Būtina šalia turėti asmenį, su kuriuo galėtum pasidalyti patiriamu džiaugsmu.

www.klaipeda.daily.lt
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus