• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Jau galite registruotis į „Gatvės muzikos dieną“ 2010
Autorius: Gatves muzikos diena
2010-03-23 10:34:00

Š. Mažeikos nuotr.
Ką tik Vilniuje švęstas Lygiadienis byloja apie pagaliau atėjusį pavasarį. Dabar dienos ilgės, naktys trumpės, intensyvės miesto gyvenimas, kol visa tai susilies į „Gatvės muzikos dieną“ (GMD). Šiais metais šventė sutaps su pirmąja šilčiausio pavasario mėnesio diena – gegužės 1 - ąja.

„ Aš labai džiaugiuosiu, kad šiais metais švęsime jau ketvirtąją „Gatvės muzikos dieną“. Manau, kad vis drąsiau galime kalbėti apie šios dienos reikalingumą, tradiciškumą ir visos Lietuvos miestų ir miestelių muzikine šventę“,-sako Andrius Mamontovas , „Gatvės muzikos dienos“ idėjos autorius ir šventės iniciatorius. „Gatvės Muzikos Diena po truputi auga ir kasmet pateikia vis naujų siurprizų, nes visi dalyvaujantys joje yra nenuspėjami ir išradingi“, - šypsosi  GMD idėjinis vadas. Todėl šių metų gatvės muzikos šventė ir vėl kuo nuoširdžiausiai kviečia jungtis bet kurį žmogų, turintį instrumentą, bet kurį Lietuvos miestą ir mažiausią kaimelį bei toliausiai iš Lietuvos išvykusius tautiečius.

Šį savaitgalį startavus internetinei šventės svetainei www.gatvesmuzika.lt , visi norintys jau gali registruotis į Vilniuje vyksiančią gatvės muzikantų kariuomenę. Turėtų sukrusti ir kitų Lietuvos miestų bei miestelių šventės koordinatoriai.


GMD idėja

Pirmąjį gegužės šeštadienį Lietuvoje į gatves muzikuoti išeina tūkstančiai žmonių. „Gatvės muzikos diena" - šventė, vienijanti visus, kalbančius universaliausia kalba pasaulyje - muzikos kalba. Ir profesionalūs muzikantai ir mėgėjai plūsteli į savo miestų gatves, kiemus, skverus ir aikštes. Apsiginklavę įvairiausiais muzikos instrumentais jie groja roką, klasiką, džiazą, avangardą, folklorą, muša Afrikos ritmus.


GMD skaičiai

2007 m. leidimai groti gatvėse buvo suteikti 295 kolektyvams, „Gatvės muzikos dienoje" muzikavo apie 600 muzikantų. 2008 m. „Gatvės muzikos" šventė su trenksmu nuskambėjo per visą Lietuvą: sostinėje ir dar 31 mieste ir miestelyje grojo daugiau kaip 3000 muzikantų. 2009 metais „Gatvės muzikos dieną" gatvėse džiazą, roką, klasiką, ritmus ir liaudies muziką grojo visame pasaulyje gyvenantys lietuviai, Lietuvoje „Gatvės muzikos dieną“ šventė  net 46 Lietuvos miestai ir miesteliai, Vilnius buvo paskendęs grojančių jūroje.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus