• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Jei esi naujokė už vairo

Autorius: pagal Happywoman.com.ua
2011-01-11 16:16:00

Jei esi naujokė už vairo
Freedigitalphotos.net
Žalia vairuotoja už automobilio vairo? Visa puokštė stresinių situacijų garantuota! Ir vis dėlto kai kurioms jų gali pasiruošti iš anksto – tam, kad mažiau panikuotum ir labiau pasitikėtum savimi!

Kad „neužkištų“

Dauguma vairuotojų nuolat pažeidinėja kelių eismo taisykles. Sąmoningai ar ne – neaišku, bet tokios tendencijos akivaizdžios.

Jei prieš tave kas įžūliai lenda – tiesiog užleisk. Visų pirma, jausiesi saugiau, antra – pasielgsi tris šimtų kartų protingiau už savo oponentą. Šiuo atveju kalbama apie šiaip įžūlų vairuotoją. Nors kartais pasitaiko, kad automobilis staiga užlenda dėl kokio nors gedimo ar netikėtos kliūties. Bet kuriuo atveju tau nervintis tikrai neverta – tiesiog ramiai jį užleisk ir toliau važiuok savo keliu.

Kad neapkurtintų

Kartais už tavęs stovintiems vairuotojams kyla noras spausti garso signalą dėl kiekvieno menkniekio – pavyzdžiui, kai judi lėčiau nei maksimalus leistinas greitis.

Mąstantys ir protaujantys vairuotojai žino, kad tokiu atveju nei rėkimas, nei garso signalo maigymas nepadės. O kad tu kuo oriau išsisuktum iš padėties, pasistenk progai pasitaikius visiems skubantiesiems užleisti kelią – galbūt jų išties laukia itin svarbūs reikalai? Ir iš esmės atsimink: nesvarbu, ką apie tave galvoja kiti vairuotojai, svarbiausia – kad tu pati nesistengtum viršyti savo galimybių ir nelėktum tau kol kas nesaugiu greičiu.

Kad neapakintų...

Nors baudos už ilgųjų šviesų neperjungimą į trumpąsias jau sugriežtintos, kartais pasitaiko vis dar delsiančių laiku pasirūpinti kitais vairuotojais ir lekiančių keliu su įjungtomis ilgosiomis šviesomis. Ką daryti tau? Kad iš priekio atvažiuojantis automobilis tavęs neapakintų, stenkis nežiūrėti į jo žibintus. Jei tai nepadeda, pasinaudok patyrusių vairuotojų patarimu: nukreipk savo automobilį kiek arčiau dešinio kelkraščio. Kai tik pajusi, kad pradeda akinti, trumpam užmerk kairę akį. Dešinioji, žinoma, trumpam apaks. Užtai kairioji – ne. Kai, laikydamasi taisyklių, sustosi ir įjungsi avarinę signalizaciją, rega atsistatys kur kas greičiau – juk viena akis vis dar matys normaliai.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus