• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
“Laisva meilė” plevens visą vasarą
Autorius: Bravo teatras
2010-05-25 11:34:00

Birželio 10-11 ir 22 dienomis Vilniuje bei Kaune savo pirmąją premjerą, spektaklį „Laisva meilė“ su žinomais aktoriais Ramūnu Šimukausku ir Egle Jackaite pristato „Bravo teatras“, save vadinantis teatru „be stogo“.  


„Bravo teatro“ komanda nuo rudens planuoja žiūrovus kviesti į linksmus, bet turinčius prasmę, originalius spektaklius, tačiau dabar visų dėmesys sutelktas į režisieriaus Arvydo Lebeliūno spektaklį, sukurtą pagal  Nobelio premijos laureato, garsaus italų dramaturgo Dario Fo ir jo žmonos Francos Rame pjesę -  „Laisva meilė“,  kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka aktoriai – Eglė Jackaitė ir Ramūnas Šimukauskas.      

 

Bravo teatrą“ pakrikštijome  „teatru be stogo“, nes jo tikslas aplankyti ne tik Lietuvos didmiesčius, bet ir mažiausius miestelius. Be to, pirmajai šio teatro premjerai – „Laisva meilė“ taip pat drąsiai galime klijuoti komedijos be stogo etiketę, mat šiame spektaklyje atvirumo rasime daugiau negu teatrališkumo. Komiškas, psichologinis dviejų žmonių pokalbis tikrai nepaliks abejingų. Savotiška intriga tapo ir skirtinguose miestuose ir teatruose kuriančių aktorių Ramūno Šimukausko ir Eglės Jackaitės duetas. Ramūnas – itin darbingos formos, pastaruoju metu kuriantis daugybę vaidmenų įvairiuose Kauno teatruose. Eglei pastarieji metai buvo ramesni kūrybine prasme, tačiau be galo emocionalūs asmeniniame gyvenime. Nuostabu stebėti su kokia aistra ir atsidavimu šis aktorių duetas kibo į darbą. Jie tikrai turi ką pasakyti žiūrovui,” – sakė  spektaklio prodiuserė Ieva Zelionkaitė.  Pasak A. Lebeliūno,   spektaklio siužetas realistiškas ir gyvenimiškas, tačiau intriguojantis. „Vyras pasiūlo žmonai gyventi santuokoje laisvos poros principu – be abipusių ištikimybės ir meilės įsipareigojimų... Mat jis mano, kad tik taip galima išsaugoti sąžiningus ir ilgalaikius šeimyninius santykius.  Žaidimo taisyklės abiems pasirodė paprastos ir patogios – visa, kas tikra ir tvaru priklauso šeimai, o už jos ribų -  tik akimirksnio malonumai ir pabėgimas nuo kasdienybės. Tačiau vėliau paaiškėja, ko vyras tikrai nesitikėjo,  kad ir žmona ryšis pasinaudoti sutuoktinių susitarimu ir...susiras meilužį. Toks iš pirmo žvilgsnio banalus siužetas nesuglumino Nobelio premijos laureato, garsaus italų dramaturgo Dario Fo. Dramaturgas, kurio pjesės siejamos su commedia dell'arte tradicija, kuriose labai svarbi improvizacija, pavertė buitinę šeimyninę istoriją žaižaruojančia komedija, kupina gilios prasmės. Prisimindami ir „pervaidindami prieš publiką“ savo ilgametę šeimos istoriją, herojai nevalingai turi atsakyti į kardinalius gyvenimo klausimus ir bent pabandyti grąžinti prarastą prasmę tokioms sąvokoms kaip laimė, meilė, šeima... Komišką pjesės veiksmo efektą sustiprina „teatras teatre“, kai žiūrovai yra betarpiški „bylos dėl santuokinių neištikimybės“ proceso dalyviai“, - sakė spektaklio režisierius.   


Aktorė E. Jackaitė neslepia, kad jai šis spektaklis taip pat labai artimas. „Daug įvykių iš spektaklio jau išgyventa mano asmeniniame gyvenime. Todėl daug ką žiūrovui galėsiu perteikti natūraliai, net nereikės vaidinti. Skambant kai kurioms frazėms net šiurpuliukai nugara nueina – viskas taip artima, išgyventa. Rekomenduoju spektaklį pažiūrėti poroms. Norėčiau ir nuoširdžiai linkėčiau, kad po spektaklio visi padarytų išvadas  ir pasimokytų iš herojų  klaidų. Juk santykių iširimas, mano nuomone,  yra didžiulis pralaimėjimas tiek vyrui, tiek moteriai. Nutraukti santykius - lengviausia, o juos išsaugoti, reikia pastangų ir  brandos. Ne visiems jos užtenka,“ – savo nuomonę išsakė aktorė. 


Pasak aktoriaus R. Šimukausko, nors pjesės tema – amžina ir nesenstanti, tačiau jos forma - išskirtinė, kitokia nei įprasta. „Kiekvienoje dramoje egzistuoja meilės ir šeimyninės dramos tema.  Tačiau šios pjesės įdomi forma ir labai plačios galimybės - pokalbis vyksta tiesiai su žiūrovais,  vaidybinės situacijos gali būti vaidinamos keliomis skirtingomis stilistikomis. Man tai įdomu ir nauja. Tikiuosi ir žiūrovams patiks,“ – sakė R. Šimukauskas. 


www.bravoteatras.lt


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus