• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Romantiškai, ekspresyviai, stulbinančiai...
Autorius: Festivalis “Sugrįžimai”
2010-03-19 16:29:00

Kartą per metus, vykstant „Sugrįžimų” festivaliui, galime ne dūsauti, bet pasidžiaugti, kiek daug talentingų muzikų išvyko iš Lietuvos. Juk jie sugrįžta – su naujomis idėjomis, subrendę, daug pasiekę, ir verčiantys mus pasididžiuoti, kokie nuostabūs, gabūs ir darbštūs žmonės reprezentuoa mūsų šalį užsienio kraštuose. Kovo 25 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje – vienas gražiausių „Sugrįžimų” koncertų, smuikininkės Dalios Stulgytės-Schmalenberg, pianistės Aleksandros Žvirblytės bei Šv. Kristoforo kamerinio orkestro, diriguojamo profesoriaus Donato Katkaus, pasirodymas.


Smuikininkė Dalia Stulgytė-Schmalenberg jau daugiau nei 20 metų gyvena Vokietijoje. Ji ne tik su pagyrimu baigė studijas Liubeko aukštojoje muzikos mokykloje, ne tik kantriai išsaugojo tikslą, staiga svečioje šalyje pavirtusi iš jaunos žvaigždutės į niekam nežinomą naujokę, ne tik laimėjo per 10 tarptautinių konkursų ir parodė, ką sugeba - ji iš tiesų realizavo save, tapo pripažinta ir sėkmingą karjerą kuriančia muzike. Mokymosi laikotarpiu sukauptą solidų tarptautinių konkursų laurų pluoštą pildė nauji pasiekimai: vokiečių Ferenco Fricsay ir Herberto fon Karajano stipendijos, garbingas Kammer musiker titulas. 


Buvusi kviečiama koncertmeisterės pareigoms įvairiuose Vokietijos bei Danijos orkestruose, Dalia Stulgytė galiausiai pasiliko su vienu iš 5 žymiausių Vokietijos orkestrų Dresdeno simfoniniu , išrinkta būti jo koncertmeistere tarp beveik trijų šimtų pretendentų! Žinoma, tokia sėkmė ištiko ne šiaip sau: smuikininkė pasižymi ekstravirtuoziškumu, puikiu skoniu, interpretatorės talentu, darbštumu ir atkaklumu – pilna teigiamų muzikantiškų savybių puokšte.


Jai talkinsianti pianistė Aleksandra Žvirblytė gyvena Lietuvoje, tačiau, dalyvaudama (ir nugalėdama) tarptautiniuose konkursuose, stažuodama Maskvos konservatorijoje, besitobulindama Vokietijoje, Šveicarijoje, įgijo neeilinę tarptautinę patirtį. Nors pianistė paskyrė pirmenybę pedagoginiam darbui Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, ji nuolatos budriai palaiko atlikėjišką formą, ir kiekvieno jos pasirodymo metu yra pagrįsta tikėtis aukštos garso valdymo kultūros, apgalvotų niuansų bei labai kokybiško atlikimo.


Sunku išvardinti visus komplimentus, kuriuos norėtųsi paskirti šioms muzikalioms damoms. Svariausias komplimentas, ko gero, būtų ta, kad su jomis groja profesoriaus Donato Katkaus vadovaujamas Šv. Kristoforo kamerinis orkestras – kolektyvas, esantis išrankus scenos bendražygiams, išgyvenantis dėl muzikos ir visuomet siekiantis aukščiausio lygio atlikimo. Taigi, kovo 25 d. „Sugrįžimų” koncerte skambėsiančių kūrinių grožis tikrai neliks neatskleistas.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus