• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Spektaklis „Tėtis“: man rūpi ir vaikai, ir futbolas!

Autorius: mama.lt
2010-05-27 13:00:00

Spektaklis „Tėtis“: man rūpi ir vaikai, ir futbolas!
mama.lt

„Juodai“ juokingas spektaklis „Tėtis“, baigdamas premjerinį mėnesį, įsitraukė į avantiūrą. Žiūrovų reakcijos ir vyriško juoko pro ašaras garsai salėje paskatino sukurti naują spektaklio reklaminį veidą „Atsargiai, kūdikis!”. Su šiuo šūkiu spektaklis pasitiks Vaikų gynimo dieną, Tėvo dieną ir netgi Pasaulio futbolo čempionatą.

Tamsoje stebėdamas kelio ženklus, tėtis važiuoja gyvenimo keliu, kol pastebi įspėjamąjį ženklą „Atsargiai, kūdikis!”. Sucypia stabdžiai… Vėliau tėtis ramina vaiką, užvesdamas variklį, kol kūdikis nustoja verkti. Tai ne tik kūrybiniai sprendimai. Tokia plati emocijų skalė jaučiama ir spektaklyje, kuris jau pagarsėjo savo juodojo humoro ir pozityvaus požiūrio į tėvystę junginiu. Būsimasis tėtis ir nustemba, ir išsigąsta, ir netgi puola į paniką dėl besikeičiančio gyvenimo, tačiau kartu labai apsidžiaugia tėvystės teikiamais privalumais.

Latvių režisieriaus Jurio Rijnieks monopektaklis “Tėtis”, kuriame pakaitomis vaidina Ramūnas Rudokas ir Darius Petkevičius, jau sukėlė didelį atgarsį. Todėl buvo nuspręsta pratęsti premjerinį sezoną iki Joninių, paminint su tėvyste ir vyriškais pomėgiais susijusias šventes.

Vaikų gynimo dieną (birželio 1 d.) tėveliai skatinami įsiklausyti į frazę iš spektaklio, jog vaikui per parą tėvai skiria vos 7 minutes dėmesio. Tai ne juokai, o tikros lietuviškos realijos, kurias patvirtina UNICEF 2009 m. vasarį atliktas tyrimas. „Dabar visuotinai pripažįstama, kad tėčio aktyvus dalyvavimas auginant vaiką turi labai teigiamą poveikį. Vaikui, žmonėms ir visai visuomenei. Ir mes, vyrai, skatinami dalyvauti”, ? ragins susimąstyti tėvelius Tėtis, R.Rudoko personažas.

Tėvo dieną (birželio 6 d.) švesiantis spektaklis “Tėtis” žada geriausio tėčio rinkimus. Kokiais atrankos kriterijais bus vadovaujamasi, vis dar paslaptis. Tą dieną vaidinsiantis Darius Petkevičius sako, kad idealų tėtį “sukonstruoja” vaikai: „Paradoksas, bet vaikai padeda tau gimti kaip tėčiui. Kuo ilgiau tėvystė tęsiasi, tuo daugiau surandi bruožų, kurių anksčiau neturėjai ir kurie iki vaiko gimimo tau atrodė nesuprantami. Tėvystė, kaip ir motinystė, išugdo tam tikrų bruožų, pirmiausia – atsakomybę. Tu, kaip koks karys, gini šeimą, vaikus, namus, privalai juos aprūpinti, kažką dėl jų paaukoti”.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus