• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Tarptautinei dingusių vaikų dienai – moksleivių fotografijų paroda Seime
Autorius: Dingusių žmonių šeimų paramos centras
2010-05-25 16:08:00

Šiandien Seimo Europos informacijos biure atidaroma Lietuvos moksleivių fotografijų paroda „Neparduok savęs“, skirta gegužės 25-ąją minimai Tarptautinei dingusių vaikų dienai. Parodoje eksponuojami geriausi Dingusių žmonių šeimų paramos centro organizuoto fotografijų konkurso moksleivių darbai, kuriuose atsispindi vaikų bėgimo iš namų, dingimo be žinios bei prekybos žmonėmis problematika. Konkurso globėja – LR Seimo narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos pirmininkė Vincė Vaidevutė Margevičienė.


Kasmet vis daugiau jaunų žmonių tampa prekybos žmonėmis aukomis. Mūsų turimi duomenys rodo, kad pastaraisiais metais apie 80 proc. jaunuolių svajoja išvykti į užsienį, kur ir tyko didžiausi pavojai, o net iki 30 proc. visų nukentėjusių nuo prekybos žmonėmis sudaro nepilnametės merginos. Ši problema aktuali ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, todėl jau trečius metus organizuojame kampaniją „Neparduok savęs“, kurios tikslas – informuoti moksleivius apie prekybos žmonėmis grėsmes. Džiaugiamės, kad moksleiviai aktyviai dalyvavo fotografijų konkurse ir šią skaudžią problemą kūrybiškai atskleidė savo darbuose“, – sako Dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorė Ona Gustienė. 


Fotografijų konkursas „Neparduok savęs“ vyko š. m. kovo – balandžio mėn. Konkurse dalyvavo 143 fotografijos, kurias kūrė apie 70 moksleivių iš 40 Lietuvos mokyklų. Vertinimo komisija, kurią sudarė Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis, Lietuvos spaudos fotografas Ramūnas Danisevičius, žurnalo „Moteris“ fotografė Agnė Gintalaitė, naujienų agentūros ELTA fotografas Valdas Kopūstas ir Dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorė Ona Gustienė, išrinko tris geriausias konkurso fotografijas. Pirmą vietą laimėjo vilnietės Samantos Matuizaitės fotografija „Neparduok savęs“, antrą – Dovilės Zubytės iš Salantų fotografija „Tuščiai pilni“, o trečią – Marijos Grinaitės iš Anykščių fotografijų serija „Rožinės svajonės, atsidūrusios pragare“.

30 geriausių konkursinių fotografijų nuo š. m. gegužės 25 d. iki birželio 1 d. bus eksponuojamos Seimo Europos informacijos biure (III-iuose Seimo rūmuose, pirmame aukšte). Birželio 2 d. paroda bus perkelta į Vilniaus miesto savivaldybę, kur iki birželio 14 d. ją galės įvertinti visi vilniečiai bei miesto svečiai. „Neparduok savęs“ kampaniją finansuoja Švedijos fondas „Carnegie Social Initiative“ ir JAV ambasada.


Gegužės 26-ąją Dingusių žmonių šeimų paramos centras kartu su LR Seimo narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos pirmininke Vince Vaidevutė Margevičienė LR Seime taip pat organizuoja respublikinę konferenciją „Neparduok savęs“: prevencija prieš prekybą žmonėmis“. Konferencija skirta paminėti Tarptautinę be žinios dingusių vaikų dieną ir apžvelgti, kas nuveikta, siekiant apsaugoti nepilnamečius nuo smurto ir prekybos žmonėmis, kokios grėsmės ir pavojai tyko nepilnamečių. Konferencijoje dalyvaus LR Švietimo ir mokslo ministerijos neformalaus ugdymo ir švietimo pagalbos skyriaus vyriausias specialistas Algimantas Šimaitis, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko pavaduotoja Aldona Žemaitytė, Lietuvos kriminalinės policijos biuro Prekybos žmonėmis tyrimo skyriaus viršininkė Reda Sirgedienė ir kiti specialistai.
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus