• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Iš aukso kasyklų - tuščiomis

Autorius: Virginija Grigaliūnienė, respublika.lt
2009-06-10 08:22:00

Iš aukso kasyklų - tuščiomis
Jupiterimages nuotr.

Darbą užsienyje siūlančios agentūros vilioja gražiais pažadais. Tačiau susigundžiusieji jų pasiūlymais turėtų labai gerai suskaičiuoti, ar neteks už tai, kad sunkiai dirbo, dar primokėti.

Brandos egzaminams artėjant prie pabaigos, šalies abiturientai suskubo ieškoti sezoninio darbo. Kadangi Lietuvoje jokių pasiūlymų nėra, išeitis - agentūros, siūlančios nekvalifikuotą darbą kitose Europos Sąjungos šalyse.

Viskas mokama

Kaunietis Audrius susidomėjo darbu Anglijoje - rinkti, rūšiuoti ir pakuoti įvairias daržoves. Darbas - legalus, sutartis neterminuota. Kambario nuomos kaina per savaitę - 60 svarų (beveik 240 litų). Vidutinis atlyginimas - apie 200 svarų (800 litų) per savaitę, o dirbant viršvalandžius - iki 300 svarų (1200 litų). Agentūra už darbo vietą, sutartį ir kelionės į Angliją prašo “tik” 2000 litų.

Audrius nesiruošė tinginiauti, tad apskaičiavo, kad per mėnesį uždirbtų apie puspenkto tūkstančio litų. Daug! Bet gerai, kad vaikinas neskubėjo registruotis.

“Dar šiek tiek pinigų reikia pasiimti, - informavo agentūros darbuotoja, - nes reikia iškart susimokėti už būstą, be to, 90 svarų - socialinio draudimo pažymėjimo vietoje sutvarkymas. Reikia ir maistui pinigų turėti, ir specialius rūbus, apavą. O grįžti į Lietuvą teks savo jėgomis.”

Akivaizdu, kad Anglijos laukuose, priešingai nei skelbia agentūra, - visai ne aukso kasyklos.

Audrius kreipėsi dar į kelias įdarbinimo agentūras ir įsitikino, kad lenkti nugarą užsienyje visiškai neapsimoka - namo teks grįžti tuščiomis kišenėmis.

Pagalba tik menama

Lietuvai stojant į ES, buvo pabrėžiamas didelis narystės pranašumas - laisvas ir legalus darbuotojų judėjimas. Maža to, įsidarbinti bet kurioje ES šalyje lietuviai esą gali be jokių papildomų mokesčių už tokias paslaugas, nes EURES (Europos užimtumo tarnybų bendradarbiavimo tinklo) veiklą finansuoja ir koordinuoja Europos Komisija.

Lietuvos darbo biržai įsiliejus į EURES tinklą, buvo įkurta EURES koordinatoriaus tarnyba su atstovais visose teritorinėse darbo biržose. Jie privalo teikti informaciją vietos gyventojams visais su laisvu darbuotojų judėjimu susijusiais klausimais.

Audriaus mama nieko nelaukdama paskambino Kauno teritorinėje darbo biržoje dirbančiai EURES patarėjai Godai Maciulevičienei - gal ši sūnui suteiks išsamią informaciją apie darbą užsienyje?

“Įeikite į interneto puslapį adresu www.ldb.lt/eures ir spauskite, kur darbo pasiūlymai. Aš šiandien dar nežiūrėjau, negaliu pasakyti”, - “pakonsultavo” EURES atstovė.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus