• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Asmenybės tipai (I dalis)  5 

Autorius: Deimantė Jasaitytė
2009-11-29 08:00:00

Asmenybės tipai (I dalis)
jupiterimages nuotr.

Siūlome paskaityti trijų dalių straipsnių ciklą apie asmenybės tipus. Šiandien – I dalis. Šis specialus straipsnių ciklas buvo rengiamas kartu su leidykla “Vaga”, kuri yra išleidusi vieną geriausių knygų apie asmenybės tipus - “Skirtingos dovanos: asmenybės tipai”.

Visi žinome, jog kiekvienas žmogus tam tikrais aspektais yra savitas ir įdomus. Kiekvienas turime kažką unikalaus ir visiškai nesvarbu ar tai charakterio savybė, ar išvaizdos dalis. Tai gali priklausyti nuo daugelio dalykų, tačiau pagrindinis jų – asmenybės tipai.

Taip jau susiklostė, jog kiekvienas iš gyvenimo gavome skirtingas dovanas. Žinoma, ne visi tai suprantame. Niekas nesistengia gilintis į savo klaidas ar atsižvelgti į kitų poreikius, kiekvienas gyvename sau, o juk mūsų tiek daug, ir nė vieno vienodo...

Nesenai perskaičiau Isabel Briggs Myers knygą, kurioje pristatomi visi asmenybės tipai bei pateikiama daugybė atsakymų į dažnam iš mūsų kylančius klausimus. Tad norėčiau pasidalinti pagrindinėmis knygos mintimis.

Rašytoja remiasi garsaus šveicarų psichologo Carlo Gustavo Jungo mintimis, kurios padeda atrasti sprendimus susidūrus su įvairiomis problemomis. Skaitydama knygą sugebėjau geriau pažinti savo vidinį pasaulį, supratau, kuriam asmenybės tipui priklausau ir kodėl kartais kyla problemų bendraujant.

Intravertas ar ekstravertas?

Pirmiausia, norint geriau pažinti save bei aplinkinius, turime suprasti, koks mūsų pačių požiūris į gyvenimą – ekstravertiškas (išorinis) ar introvertiškas (vidinis). Kaip taip sužinoti? Visai paprasta.

Jei esate tylūs, santūrūs, lėti, nesuvaržyti, linkę rūpintis tik savais reikalais, ištikimi savo vidiniams principams, jums būdingas nuoseklumas, santūrumas, smalsumas, esate rimti, aistringi bei kruopštūs, jūs - intravertas. O štai ekstravertai priešingai - pasižymi didesniu atvirumu, juos lengviau suprasti, jie iškalbingesni, nesiskundžia bendravimo įgūdžiais bei draugiškumu, yra atviri, paviršutiniški, atsipalaidavę ir pasitikintys savimi.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Deimantė
2009-12-04 12:52:37
Ineta - Na, visų pirma tai čia tik maža dalis informacijos, juk negaliu pateikti visos knygos informacijos;D. Jei nesidomi šia sritimi manau ir suprasti gan sudėtinga.
vio - ekstravertai ir introvertai labai skirtingi, jei domina išsamesnė informacija gali kreiptis ;D
Paulius
2009-12-01 12:26:07
Man patiko.
sdfs
2009-11-29 20:56:22
Labai laukiu tesinio