• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip sutarti su žmonėmis?

Autorius: Eli.lt
2017-01-28 11:00:00

Kaip sutarti su žmonėmis?
Gyvenime nuolat susiduriame su unikalų charakterį, savitą požiūrį į gyvenimą turinčiais, skirtingas asmenines patirtis sukaupusiais žmonėmis. Žinoma, norime su jais sutarti, maloniai bendrauti bei bendradarbiauti, tačiau kartais konfliktai įsiplieskia dėl menkiausių smulkmenų, tad patariame, kaip jų išvengti ir kaip sutarti su žmonėmis.

Nepamirškite žmogiškumo

Susidūrę su konfliktiška asmenybe, irzliu, piktoku ar netolerantišku žmogumi pasistenkite nurimti ir supraskite, kad šiame pasaulyje niekas iš nieko neatsiranda ir visuomet galima rasti logišką paaiškinimą. Galbūt šis žmogus turi asmeninių bėdų, nepasitiki savimi, jį slegia finansinė našta, artimo žmogaus liga ar klibantys santykiai...
Stenkitės bendrauti maloniai, draugiškai ir nepamirškite entalpijos!

Venkite konfliktinių situacijų

Pakanka vos keletos pokalbių, kad bent šiek tiek perprastumėte žmogų ir pajustumėte, kokios temos jį neigiamai veikia, kas jį erzina, kada ima kilti įtampa. Pasistenkite išvengti konfliktinių situacijų, o ginčui jau beprasidedant, kuo greičiau jį „gesinkite“.
Stenkitės nukreipti temą, nesivelkite į platesnes diskusijas, pabrėžkite, kad, nepaisant to, jog nepritariate, priešingą nuomonę tikrai gerbiate. Jeigu kitas asmuo niekaip nenurimsta ir toliau konfliktuoja, tiesiog atsiprašykite, pabaikite pokalbį ir nueikite, o jeigu tema ypatingai svarbi, tai pasiūlykite abiems pusėms pasiruošti po, pavyzdžiui, tris svarius argumentus ir pratęskite diskusiją kitą dieną.

Būkite ramūs ir tvirti

Bendraudami su žmonėmis privalote būti mandagūs ir draugiški, tačiau tai anaiptol nereiškia, kad jums reikia nuolat nusileisti ir perimti svetimą požiūrį bei nuomonę. Drąsiai ir taktiškai išsakykite savo mintis, pasistenkite jas suprantamai pagrįsti, remkitės pavyzdžiais.
Pagarbiai išklausykite pašnekovą, o jam pradėjus konfliktuoti ir „primetinėti“ savo nuomonę ramiai pabrėžkite, kad jūsų pozicijos tai nepakeis. Bendraudami ieškokite sąlyčio taškų ir kompromisų, išdėstykite, kuomet jūs galite nusileisti, prisiimti atsakomybę, tačiau kartu pasiūlykite kitam žmogui pačiam rasti sritį, kurioje jis taip pat elgsis ar mąstys šiek tiek lanksčiau.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus