• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Apie knygą „Lietuvos mada“

Autorius: Gintarė Albrechtaitė-Lingienė
2012-06-17 12:37:00

Apie knygą „Lietuvos mada“

Galiu drąsiai pasakyti – knygą sukurti ir išleisti sunkiau, nei išnešioti ir pagimdyti kūdikį. Taip sutapo, kad knygos idėja galvoje ėmė suktis tuo pat metu, kai pradėjau lauktis pirmagimio. O tą pačią savaitę, kai šie žodžiai spaustuvėje virto knyga, šventėme ir vienerių metų sūnelio gimtadienį. Įsivaizduokite, kokie lemtingi sutapimai! 


Supratau, koks didžiulis skirtumas yra tarp dieviško naujos gyvybės sūkurimo, savaiminio jos  augimo, tobulėjimo ir žemiškų dalykų, tokių kaip knygos rengimas, reikalaujantis daugybės valios pastangų, darbo, kantrybės. Viena yra savaime kilusi įdomi idėja, o visai kas kita – jos įgyvendinimas. 


Šis palyginimas yra atsakas į abejonę, skeptiškumą: „Nieko naujo. Neverta. Ne tas laikas. Neprasminga. Neįdomu.“ Ar nėra panašių leidinių apie pasaulio madą? Ar lietuvių dizaineriai yra verti, kad apie juos rašytų? Ar visuomenės moralinio nuovargio ir ekonominio sunkmečio laikais tokios knygos apskritai reikalingos? Nuoširdžiai tikiuosi, kad gavę į rankas šį leidinį bent trumpai patikėsite, kad jis reikalingas, vertingas ir unikalus. Iš visos širdies dėkoju „Alma litteros“ leidyklai ir džiaugiuosi, kad ji patikėjo. Patikėjo ir tie, kurie prisidėjo prie knygos radimosi, negailėdami savo kūrybinės fantazijos, ilgų darbo valandų, fizinių ir emocinių jėgų.


„Lietuvos mada“ – tai knyga albumas, kuriame pirmą kartą bandoma apibendrinti šiuolaikinės lietuviškos mados tapatybę. Lietuvos mada neturi susiformavusio veido, tapatybės su individualiais, išskirtiniais bruožais, kaip štai prancūzų, italų, amerikiečių. Ji dar jauna, sakyčiau, išgyvenanti paauglystę. Turėdami omeny pavienius, kad ir tokio didelio masto renginius kaip „In Vogue“ festivalis, ar pirmuosius, kažkada pagrindinius ir madą diktuojančius Vilniaus modelių namus, negalime teigti, kad turime lietuviškos mados istoriją. Jei taip sakytume, ją sudarytų vos keliolika reiškinių ir gal pora etapų. Norėdama iliustruoti lietuviškos mados istoriškumo situaciją, knygos pabaigoje sudariau reikšmingiausių pastarųjų dviejų dešimtmečių Lietuvos mados įvykių ir reiškinių sąrašą. 20 faktų, sutikite, dar ne istorija, o tam tikras jos etapas. 

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus