• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip skaityti neverbalinę kalbą

Autorius: Šarūnė Riaubaitė
2012-09-17 18:40:00

Kaip skaityti neverbalinę kalbą
ką reiškia kūno kalba?
„Kūno kalbos vadovas“ – ne pirmoji Allano ir Barbaros Paes‘ų knyga, ir ne pirma, kurią išleido „Alma littera“. Jau išleistos: „Kodėl vyrai nesiklauso, o moterys nesiorientuoja žemėlapiuose“, „Kodėl vyrams reikia sekso, o moterims – meilės“, „Kodėl vyrai meluoja, o moterys verkia“. Nors nesu prisiekusi šių autorių gerbėja, bet su malonumu perskaičiau visas lietuvių kalba išleistas jų knygas, taigi ir šią – „Kūno kalbos vadovą“ – paėmiau tikėdamasi malonaus ir prasmingo skaitymo. Taip ir nutiko.

Malonu buvo skaityti, nes medžiaga išdėstyta paprastai, suprantamai ir aiškiai, be to, yra nemažai iliustracijų, tiek pieštinių, tiek fotografijų, puikiai paaiškinančių dėstomą teoriją. Prasminga skaityti šią knygą dėl to, kad tai nėra kokie nors psichoterapeuto atpasakojami seansai ar prisiminimai, o tyrimais pagrįsti faktai, be to, galima teoriją išbandyti praktikoje: stebėkite žmogų, analizuokite jį – įsitikinsite, kad tai, kas rašoma knygoje, tiesa. Arba patys stebėkite save: kada pakišate kojas po kėde, kada sukryžiuojate rankas,  kada kokius gestus naudojate ir ką tuomet jaučiate. Tai gali tapti linksmu žaidimu arba rimta praktika. Dėl savo nesudėtingumo ir linksmumo, dėl turinio rimtumo ir prasmingumo man ši knyga labai patinka.

Manau, kad ją atsiversiu dar ne kartą, tai ne romanas, kurį perskaitai ir padedi į lentyną, tai knyga, kurią „naudoji“: kartas nuo karto atsiverti ir pasitikslini, prisimeni, atnaujini žinias. Tai ne dovaninė knyga, o knyga kasdieniam skaitymui – ne knygų lentynos pasididžiavimas, o knyga praktikai.

Manau, kad ji pravers ne tik besidomintiems psichologija, bet ir visiems kitiems – besistengiantiems užmegsti santykius, į(si)darbinti, perprasti aplinkinius ar tiesiog tiems, kurie nori paskaityti ne romaną, o tikrą knygą. Joje nerasite patarimų, kaip elgtis, kad pritrauktumėte ir sužavėtumėte aplinkinius, tačiau galite to išmokti skaitydami šią knygą. Joje nerasite recepto, kaip įsigyti draugų ar rasti mylimą žmogų, tačiau skaitydami „Kūno kalbos vadovą“ išmoksite atpažinti kitų žmonių jums siunčiamus signalus, o tai padės suvokti, kurie žmonės su jumis nori bendrauti, o kurie – ne. Su kuriais jūs pats linkęs bendrauti, o su kuriais – vengiate. 

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus