• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Knyga „Kai aš žuvau“ apie neįtikėtiną galimybę

Autorius: Emilija Merkytė
2012-09-18 18:10:00

Knyga „Kai aš žuvau“ apie neįtikėtiną galimybę
„Kai aš žuvau“
Knyga „Kai aš žuvau“ yra pirmasis amerikiečių rašytojos L. Oliver kūrinys. Ši jauna rašytoja gyvena Brukline ir yra įsitikinusi, kad tai nuostabiausia vieta žemėje. L. Oliver patinka rašyti, skaityti, gaminti. Rašytoja dievina draugus, kurie prajuokina kaip tik tada, kai skubi į tualetą, maistą, kurį gali valgyti rankomis, ir ilgas vasaros naktis paplūdimyje. Nemėgsta bananų ir žmonių, sakančių, kad įgyvendinti idėjas nėra galimybių.

Kad viskas įmanoma, L. Oliver įrodo knygoje „Kai aš žuvau“ – autorė sugalvoja idėją ir taip sumaniai ją perteikia, kad skaityti įdomu ne tik jauniems, bet ir vyresnio amžiaus žmonėms. Knygos idėja: kaip perkainojamos vertybės ir kitaip įvertinamas gyvenimas iš laiko ir patirties perspektyvos. Dažnas norime būti šaunus, kietas ir elgiamės taip, kad būtume pripažinti. Nieko blogo, tik būtų smagu, kad peržvelgus savo gyvenimą netektų gailėtis ir gėdytis, kad nesinorėtų viską pakeisti.

Samanta Kingston – viena populiariausių mokyklos merginų, draugaujanti su šauniausiu vaikinu, turinti tris tokias pat kietas kaip ir ji drauges. Merginų ketveriukė naudojasi ne tik patogiausiu staleliu mokyklos valgykloje ir geriausia vieta stovėjmo aišktelėje, bet ir nevengia afišuoti savo kietumo tyčiodamasi ir žemindama kitus. Šaunuolių gyvenimas verda, o vasario  12-oji turėjo tapti dar viena snagia šventine diena. Tačiau... tai paskutinė Samantos gyvenimo diena. Kartais tiek mažai tereikia – į mokyklą skubi smagiai nusiteikęs, o iš jos gali ir nebegrįžti. Kelyje šmėkšteli kažin kas baltas ir įvyksta avarija.

Bet Samantai suteikiama galimybė išgyventi paskutinę savo gyvenimo dieną septynis kartus. Tai galimybė kitaip pamatyti ir įvertinti savo (ir kitų) gyvenimą: poelgius, vertybes, žmones. Samanta kitaip pažvelgia į savo sesutę, kuri iki šiol tik maišėsi po kojomis, pasinaudoja galimybe pasakyti gražių žodžių mamai, apkabinti tėtį, išsiaiškina, kuris vaikinas iš tikrųjų vertas jos dėmesio, sužino daug įdomių dalykų apie savo draugę ir visų atstumtą mergaitę Juliją. Knygoje paliesta skaudi paauglių problema – patyčios.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus