• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Knygos "Dvidešimtoji žmona" recenzija

Autorius: Lina Girevičienė
2011-05-16 17:00:00

Knygos

Garsios rašytojos Indu Sundarešan savo debiutiniame kūrinyje "Dvidešimtoji žmona" aprašo istorinius įvykius, nepagaili politinės įtampos, ir, žinoma, nepamiršta romantikos, kuri labiau primena meilę be atsako. Politinė įtaka, visuomenės papročiai ir karališkojo dvaro gyvenimas iš vidaus - įvairiais kampais Mogolų imperiją aprašo jautri poetė ir tuo pačiu smulkmeniška tyrėja.

Skaitytojas ne tik užuos aplinkos kvapą, įsivaizduos prabangą, išgirs to laikmečio garsus, tačiau taip pat turės galimybę pasikapstyti po istorinį imperijos archyvą. Prabangi architektūra, nuostabus šilkas, medvilniniai drabužiai, keptos mėsos iš grilio kvapai primins vienos, beveik pamirštos moters gyvenimo istoriją. Moters, be kurios šiandien Indijoje nebūtų Tadž Mahalio.

Šis istorinė apžvalga atkuria Mehr un Nisos, Mogolų imperatoriaus Akbaro rūmininko dukters gyvenimą, kuri gimsta karavane, neturėdama nieko, tačiau sulaukus trisdešimt ketverių taps dvidešimtąja imperatoriaus Džahangyro žmona. Nuo mažumės, Mehr un Nisa puoselėja slaptą meilę princui, sosto įpėdiniui. Ji užauga sveika moterimi, išteka, susilaukia vaiko, tačiau niekuomet neišsižada savo vaikystės svajonės ištekėti už princo.  Jos patarėjas, Impresas vyresnysis ne tik moko Mehr un Nisą (beje, kurios vardas išvertus reiškia "Moters saulė") kaip suderinti jėgą ar gyvenimo dvare gudryvių, tačiau taip pat ruošia ją kaip tapti įtakinga, nepriklausoma ir stiprios valios moterimi.  Nors skaitytojai ir žino, kad Mehr un Nisa taps Džahangyro žmona, tačiau kelionė to link, t.y. pirma jos gyvenimo dalis yra įspūdinga, turtinga, prikaustanti dėmesį, ypač kai šį tarpsnį aprašo meistriška Sundarešan rašysena. Pasakoja supina visas istorines figūras ir pateikia jų gyvenimą per išdavystės, meilės, klastų, šeimos paslapčių, turto grobstymo bei pasikėsinimų nužudyti prizmę.

 

Žmonės norintys praplėsti savo supratimą apie Pietų Azijos istoriją, mielai šią knygą įdės į savo mėgstamiausių knygų lentyną.  Kartą, Sietle, Vašingtono valstijoje Indu Sundarešan auditorijai yra pasakiusi, kad kiekvienas Indijoje užaugęs vaikas yra mokomas apie Mogolų imperiją. Moterys retai kada pristatomos istorinėse knygose, nebent jos būtų sosto paveldėtojų mamos ar imperatorių žmonos. Ši knyga - kitokia.  Kai kūrinio autorės buvo paklausta, kurią knygos vietą rašyti buvo maloniausia, ji nustebino visus atsakyma, jog įdomiausia rašyti buvo ne dalis, susijusias su meile, tačiau mirties bei subadymo peiliais scenas. Taip pat ji užsiminė, kad tais laikais buvo "įvairių kankinimo formų", kurios irgi pagyvino kūrinį.  Ši knyga yra septynių metų tyrimo rezultatas ir aprašymas, kurio skaitytojai negali nepastebėti ir  neįvertinti. Žemėlapis, šeimos medis bei turtingas žodynas, siekiantis senus laikus, tik prideda knygai vertės, kurios ir taip apstu. Įtaigi ir dėmesį prikaustanti istorija, kuri privers skaitytojus domėtis Meh un Nisos asmeybe dar labiau. Laimei, knygos autorė jau rašo tęsinį, kur pagrindinė personažė įgaus dar daugiau įtakos Mogolų imperijoje.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus