• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Literatūros gurmanams, snobams ir profesionalams – nauja leidyklos „Baltos lankos“ serija „Orientyrai“

Autorius: Baltos Lankos
2011-06-29 13:12:00

Vis labiau įsibėgėjant vasarai – žaviausiam knygų skaitymo metui – leidykla „Baltos lankos“ nori pradžiuginti išrankius savo skaitytojus ir pristato naujausią grožinės literatūros seriją „Orientyrai“, skirtą novatoriškiems šiandienos literatūros tekstams.
 

„Orientyrų“ serijoje pristatomi pripažintų ir – neabejojame – netrukus pripažinimo sulauksiančių autorių tekstai, parašyti per pastarąjį dvidešimtmetį, formuojantys ir atskleidžiantys šiuolaikinės literatūros tendencijas, vienaip ar kitaip veikiantys jos procesus. „Orientyrai“ leis orientuotis šiandienos literatūros pasaulyje, stengsis atsakyti į skaitytojui rūpimus tapatybės klausimus – kas yra šiuolaikinė literatūra, kaip ją atpažinti, suprasti ir kokius tekstus atsirinkti. Kitaip nei įprasta, į seriją „Orientyrai“ bus įtraukti ne vien užsienio autoriai. Čia savo vietą ras ir lietuvių rašytojų tekstai, kurie reikšmingai praplečia šiuolaikinės literatūros tendencijų žemėlapį.

Šiuo metu „Orientyrų“ serijoje išleisti trys stilistiškai ir tematiškai skirtingų autorių kūriniai: šveicarų kilmės italų rašytojos Fleur Jaeggy minimalistinis romanas Proleterka, lenkų prozininko Bohdano Sławińskio Tiramisu karalienė ir brito Timo Parkso Europa. Tai „gardūs kąsneliai“ literatūros mėgėjams, gurmanams ir profesionalams. Visi trys romanai liudija skirtingas literatūros tendencijas ir nurodo įdomias kūrybines kryptis: nuo ledkalniško (Proleterka) iki keliasluoksnio (Tiramisu karalienė) ir snobiško (Europa) rašymo.
 

Rugpjūčio mėnesį ketinama išleisti tumposiomis formomis ir ironišku humoru išgarsėjusios lietuvių prozininkės Undinės Radzevičiūtės istorijas Baden Badeno nebus. Dar kiek vėliau – debiutinį londonietės Zadie Smith romaną Balti dantys, už kurį ši buvo apdovanota The Guardian prizu, ir bulgarės Stanislavos Čiurinskienės (sic!) bestseleriu savo šaly tapusį romaną Second Life, kuriame pasakojama apie mus praryjantį virtualųjį gyvenimą.
 

Kaip teigia naują seriją į gyvenimą palydintis leidyklos „Baltos lankos“ vyriausiasis redaktorius Saulius Repečka, „knygų serija „Orientyrai“ radosi iš trūkumo ir poreikio: trūkumo, nes šiuo metu trūksta tikrą skaitymo malonumą teikiančių šiuolaikinių literatūros tekstų; poreikio, nes pigiai komercinei literatūrai užgriuvus knygynus imi nebesuvokti, kokie procesai vyksta šiuolaikinėje literatūroje ir ar ji apskritai dar gyva. „Orientyrai“ rodo – ji gyva ir tebegeba teikti teksto malonumą.“


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus