• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Pradėkite kelionę link savo laimės

Autorius: Loreta Valiūnaitė
2012-05-30 14:21:00

Pradėkite kelionę link savo laimės
Vieną saulėtą dieną užsukau į knygyną. Šiaip sau, tik pasižvalgyti. Gana atsainiai nužvelgiau lentynas, staiga dėmesį patraukė maža geltona knygutė „Dzenas, arba Laimės menas“.

Paėmiau: nedidukė, ryški, malonu laikyti rankose. Nors iki šiol nesidomėjau tokio pobūdžio literatūra, bet net neabejojusi nusprendžiau nusipirkti. Dėdama „Dzeną, arba Laimės menas“ į rankinę jaučiausi laiminga: knygutės toks formatas, kad galėsiu nešiotis rankinėje ir bet kada užsigeidus pavartyti: per pietus parke ant suoliuko, važiuodama namo, laukdama draugės kavinėje.

Kaip jau minėjau, tokių knygų neskaitau, bet, žinoma, žodį dzenas išgirdau ne pirmą kartą, šioje knygoje radau trumpą ir aiškų apibrėžimą:

„Dzen yra japoniškas žodis, kilęs iš sanskrito kalbos žodžio, reiškiančio meditaciją (sanskrito kalba dhyana, kiniškai čan). Dzenas – tai kupina atradimų kelionė ir gyvenimo būdas, pats savaime nepriklausantis jokiai religijai ar tradicijai. Dzenas yra gyvenimo patirtis „čia ir dabar“, dualistinių skirtumų tarp „aš“ ir „tu“, tarp subjekto ir objekto, tarp mūsų dvasinės ir paprastos, kasdienės veiklos panaikinimas.

Jis padeda įžvelgti, suvokti ir išreikšti tikrąją savo prigimtį.“ (p. 19) Kai perskaičiau, kad knygoje galiu rasti ir minčių, kurios man „gali pasirodyti nepriimtinos, bet tai normalu“, pagalvojau, kad labai šaunu, jog autorius nekiša savo idėjų įrodinėdamas, kad tai yra vienintelė neginčijama tiesa, tokiu autoriumi aš labiau tikiu.

„Kai kurios mano mintys gali pasirodyti neįmanomos arba kvailos, netgi juokingos, tad iš pradžių jos gali įžeisti jūsų jausmus, priversti šaipytis, juoktis ir neigti. Kai kaskart perskaitote mintį, sukeliančią tokią reakciją, siūlau prieš ją atmetant paklausti savęs, ar norėtumėte, kad tai būtų tiesa, o tada suteikti sau galimybę ją priimti.“ (p. 15)

Įvairių minčių, netikėtų ir keistų, girdėtų ir visai naujų idėjų radau, rodos, nelabai didelėje knygoje; bet juk svarbu ne kiekybė, o kokybė. Knygoje teigiama, kad labai daug kas priklauso ne nuo įvykių, o nuo to, kaip mes interpretuojame tuos įvykius, patariama, kaip prisitaikyti prie neišvengiamų gyvenimo permainų, kaip susitaikyti su praeitimi, kad galėtume žengti į priekį, kaip įveikti stresą. Radau daug man patikusių minčių:

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus