• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Skaitome! Kaip iš dainos: monstrai „atrieda atidunda“

Autorius: Emilija Merkytė
2012-05-17 10:24:00

Skaitome! Kaip iš dainos: monstrai „atrieda atidunda“
Kas skaitė „Monstrų vidurinę“, dabar kibirkščiuoja iš laimės, nes pasirodė antroji dalis – „Ta, kuri gyvena šalia jūsų“. O tie, kas neskaitė „Monstrų vidurinės“, lai kuo greičiau perskaito pirmą dalį, kad galėtų griebti antrą, kur tęsiasi pirmos dalies nuotykiai ir istorijos. Visus sužavės patrauklus pasakojimo stilius ir puikiai atskleisti veikėjų charakteriai, o ir patys veikėjai ypatingi – tai monstrai. Tiesa, knygoje dar yra ir normiai: tai mes – paprasti žmonės.  Tačiau mes panašūs į monstrus, o monstrai – į mus. Bent jau šių knygų žavioms monstrėms rūpi berniukai, jos domisi madomis. Monstrės ir monstrai išgyvena mums pažįstamus jausmus, susiduria ne tik su monstrams, bet ir žmonėms pažįstamomis problemomis. O kas sukūrė šiuos patrauklius monstrus?

Juos sukūrė Lisi Harrison – amerikiečių rašytoja. Lisi Harrison gimė ir užaugo Toronte, Kanadoje. Aštuoniolikos išvyko į Monrealį studijuoti kino meno, tačiau po poros metų studijas metė, nes suvokė, kad nori būti rašytoja. Ji įstojo į Emersono koledžą ir baigė dailę bei kūrybinį rašymą. Vėliau įsidarbino MTV kanale – kūrė televizijos laidas. Rašytoja sakosi ten sutikusi žmonių, kurie visokiais būdais (apranga, elgesiu) norėjo išsiskirti ir būti tokiais, kuriuos galima apibūdinti kaip cool. 12 metų išdirbusi tokioje spalvingoje aplinkoje 2004 m. Lisi vis tik metė darbą ir atsidėjo vien kūrybai. Šiuo metu Lisi Harrison gyvena Kalifornijoje ir rašo knygas jaunimui.

Neveltui antroji „Monstrų vidurinės“ ciklo dalis pavadinta „Ta, kuri gyvena šalia jūsų“ – monstrai iš tikrųjų egzistuoja šalia mūsų ir tarp mūsų, tačiau jie turi apsimetinėti normaliais, kad monstriškam pasauliui nekiltų pavojus. Jau pirmoje knygoje „Monstrų vidurinė“ kalbama apie šią problemą: monstrai nebenori daugiau apsimetinėti, jie nori išeiti į viešumą, būti tokie kaip normiai. Teigiama, kad pritapti nebemadinga, tačiau monstrai ir nenori pritapti, jie nori gyventi normių pasalyje nebesislapstydami. O pati mintis apie pritapimą man labai patiko, manau, pritapimo/nepritapimo problema egzistavo visur ir visada, nesvarbu, kas esame ir kur gyvename.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus