• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

„Studentė prostitutė“ – kai šokiruoja ne prostitucija, o atvirumas

Autorius: Emilija Merkytė
2014-01-15 18:00:00

„Studentė prostitutė“ – kai šokiruoja ne prostitucija, o atvirumas

Studentė – oho, kokia šaunuolė, kaip gerai, kaip gražu. Prostitutė? Oi, blogietė, laikomės nuo tokių žmonių atokiai. Studentė prostitutė – kaip jums patinka toks derinys? 


Galbūt studentės prostitutės jau ir nebestebina, visi žinom, kad yra moterų, besiverčiančių prostitucija dėl įvairių priežasčių: kad pragyventų, kad galėtų studijuoti, nes nieko kito nemoka, nes yra priverstos, pagrobtos, išnaudojamos, nes joms pačioms tai patinka, nes mano, kad tai lengvai uždirbami pinigai ir t. t. 

Ši knyga nustebina ne skandalinga tema – prostitucija, o atvirumu. Beje, tai tikra istorija: jauna moteris pasakoja, kaip ir kodėl ji tapo prostitute. Reikia nemažai drąsos prisipažinti, kad esi (buvai) prostitutė. Manau, dar daugiau jos reikia, kad ne tik prisipažintum, bet ir sklandžiai pasakotum apie tai. 


„Keista, maniau sau. Gyvename dvidešimt pirmame amžiuje, o vis dar jaučiamės susaistyti tų pačių amžinų tabu. Bent jau kai susipažįstame su kuo nors traukinyje ir gurkšnojame prie baro Prosecco. Bet tą akimirką man buvo nusišvilpt. Po kelių valandų mūsų keliai išsiskirs, o aš buvau jau ganėtinai įkaušusi, tad žvelgdama tiesiai jam į akis išklojau:


– Aš prostitutė.“ (p. 10)  


Apie moteris, parduotas, atiduotas, pagrobtas ar dar kokiais būdais patekusias į sekso vergiją, nemažai skaičiau. Visos jos – aukos. Šios knygos autorė – pagrindinė veikėja – savanoriškai įsisuka į šį verslą. Galbūt pastūmėja draugo gyvenimo būdas (pasirodo, jis – prostitutas). Galėtų sakyti: aplinka kalta, ne aš. O iš tikrųjų nereikia nei priežasčių, nei kaltų ieškoti, juolab kad pati autorė nieko ir nekaltina, gal tik savo draugelį. Taigi dar vienas aspektas, dėl kurio nustebino šis pasakojimas – aš prostitutė savo noru. 


„Nedrįsau galvoti apie tai, kas man svarbu. Ar buvau neištikima Ladjai [vaikinui]? Ar reikėtų jam viską papasakoti? Galvojau, kad jis niekada nesupras to. Ką šiandien padariau, ir kad nuo šios dienos turėsiu gyventi dvilypį gyvenimą: Sonjos – studentės, partnerės ir mielos draugės, ir Nensės – parsidavinėjančios už pinigus. Mano kūnas smirdėjo svetimų vyrų prakaitu. Bet banknotų šnarėjimas piniginėje ir patiekiamų valgių kvapas apmarino sąžinę. Po dviejų dienų vėl padirbėsiu „Ekstazėje“, užsikalsiu gražaus pinigėlio – gera buvo tą žinoti.“ (p. 42)

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus