• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Žemės drebėjimas ir cunamis Japonijoje buvo užkoduoti astrologiškai?

Autorius: Palmira Kelertienė, Palmiros žvaigždės
2011-08-29 18:01:00

Žemės drebėjimas ir cunamis Japonijoje buvo užkoduoti astrologiškai?
Baigėsi triukšmingoji vasaros šventė ir, kaip visada po linksmybių, prasidėjo neišvengiamas tvarkymosi etapas – plauname indus, šluojame grindis. Rudenėjant vis prisimenu amerikiečių rašytojos Sarah Ban Breathnach knygoje „Paprasta pilnatvė“ pateiktą pastebėjimą: „Bet gyvenimas nėra tik begalinis ratas su tortais ir šampanu. Didesnė dalis mūsų dienų kupinos sunkių ir nuobodžių darbų: reikia keisti paklodes, tvarkyti butą, išnešti šiukšles.“

Alchemiškoji Mergelė skelbia laiką, kai mokomasi su džiaugsmu ir meile pasinerti į buitį, rutiną, ją sušildyti, atgaivinti, o paskui sutvarkyti. Tokiu būdu suvokiama, įsisąmoninama aukščiausioji tarnavimo esmė. Beje, vertinant astrologiškai, tai ir yra tikrosios sveikatos pagrindas.

Jei norite giliau perprasti Mergelės misteriją, patarčiau pasidomėti Japonija. Ši šalis pagal etnosą – tipiška Mergelė. Švara ir tvarka čia įgijusi religinę jėgą, nes yra Japonų archajiškosios religijos Šintoizmo ideologinis pagrindas. Matyt, norint pasiekti tobulą švaros lygį reikia, kad ji būtų religinė kategorija... Tuomet neatrodo keista ne tik privalomas avalynės nusiavimas prieš įeinant į namus, bet ir preciziškos švaros taisyklės viešumoje.

Mums Japonija – šalis, kur viskas pedantiškai apskaičiuota ir nenukrypstama nuo pasirinkto kurso, nuo taisyklių. Net jei kartais jos būna absurdiškos ir juokingos (pasimėgaukite apie tai Akvilės Šalnaitės pasakojimuose „Šokantis sušis“). Ir gal todėl šioje Mergelės šalyje tvyro nepaprasta saugumo ir lengvumo būsena, o patiems japonams – dar ir įgimtas vidinės laisvės, išskirtinės pagarbos kitiems pojūtis.

Ilgaamžiškumo rekordai susiję ir su dar viena mergeliška nuostata – taupumu. Taupoma viskas: laikas, pinigai, sveikata, jėgos, svetimi nervai... Tam skirtas ne vien geras žodis ir šypsena (ką dažnai europiečiai vadina veidmainiškumu, japonams  sugebėjimas viską rėžti į akis yra barbariškumas). Gyvybinės či energijos taupymas pasireiškia ne tik žmogaus elgesį reglamentuojančiose tūkstantmečius vyraujančiose religinėse taisyklėse, bet ir estetiniuose idealuose.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus