• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Rytas po pirmosios nakties  3 

Autorius: eli.lt
2013-02-27 16:10:00

Rytas po pirmosios nakties

 

 

Auštant du žmonės, pirmą kartą atsidūrę vienoje lovoje, spėlioja, ar jie kartu praleis ilgus metus, ar po valandos išsiskirs amžiams. Sociologas Žanas Klodas Kaufmanas, savo knygoje "Pirmasis rytas" išanalizavęs tokios situacijos subtilybes, teigia: kad ir koks jis išauštų, pirmasis rytas visada sukrečiantis.

Pirmasis rytas užburia arba išblaivina protą: vieniems norėtųsi dar daugybę kartų atsibusti štai taip, kitiems maga bėgti neatsigręžus. Per tas kelias minutes prasideda - arba nutrūksta - dviejų žmonių santykių istorija.

"Visas gyvenimas staiga gali pakeisti kryptį", - teigia sociologas Ž. K. Kaufmanas, manantis, jog pirmasis rytas yra "įvykis, kuris nesuvokiamas kaip įvykis." Viskas vyksta pernelyg greitai, nors jau pirmieji žodžiai bei elgesio manieros pranašauja perspektyvas.

Partneriai, kurie kartu bus ir toliau, jau pirmąjį rytą susikuria tą algoritmą, kuris ir ateityje liks beveik nepakitęs. Tačiau ir tie, kurie išsiskirs, po pirmosios nakties patiria labai stiprias emocijas.

Taigi pirmasis dviejų žmonių rytas ne visuomet išaušta šviesus.

Ž. K. Kaufmanas: Ne, kai kuriems žmonėms tenka patirti susierzinimą, gėdą, nerimą. Tačiau kai aš, atlikdamas savo tyrimą, prašiau tiriamųjų prisiminti, ką jie tuomet išgyveno, jie imdavo gilintis su tokiu malonumu, kokio aš, tiesą sakant, nelaukiau. Tos pirmosios akimirkos atsibudus visada nepaprastos. Tarsi nustotų egzistavęs laikas, lyg jie būtų ne "čia ir dabar".

Žinoma, kai kam rytas po nakties suartėjimo būna niekuo neypatingas. Tuomet aišku, kad jokio "rytoj" nebus. Tačiau ir šiuo atveju situacijai būdingi trapūs, nerišlūs pojūčiai. Ji leidžia pažvelgti į pačius save, sužinoti apie save šį tą nauja. Individualumas apnuogintas. Juk mes vertiname ne tik partnerį, bet ir pačius save.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Lietubis
2013-03-03 11:24:03
Ryškiai lenkas ,kęstas.
praeivis
2013-02-28 10:51:34
Kestai,man atrodo,kad tu dar nesubrendes apie meiluzias rasyti,paziurek kiek klaidu prirasei :)
kestas
2013-02-27 20:30:06
bejia ka galetu reiksti meiluzis ? kitas dalikas ar galetciau jia pasitiketi pagal jiausmus ? tretcia man ji zavi bet gali buti kad ji mane suvilios ir gal paliks o ka man dariti ?