• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Įžeistos meilužės kerštas

Autorius: Milda Kunskaitė, respublika.lt
2009-10-27 12:00:00

Įžeistos meilužės kerštas
respublika.lt nuotr.

Rasi nėra tokio vyro, kurio nesuviliotų slaptas meilės ryšys. Bet didžiausią pavojų net patiems galingiausiems kelia ne apgautoji žmona, o įžeista meilužė.

Pinigai, Bernis ir aš

Kai Bernardą Medofą (Bernard Madoff) Manhatano apygardos teismas nuteisė 150 metų kalėti, didžiausias Volstryto apgavikas nežinojo, kad tai dar ne viskas. Vėliausiai tada, kai viena iš nukentėjusiųjų viešai pareiškė, jog diena, kai ji pirmą kartą susitiko Medofą, tikriausiai buvusi viena nelaimingiausių jos gyvenime, 71 metų vyras pradėjo suvokti, kad jo laukia dar viena bausmė. Moteris, kurios pinigai prislėgė Medofo sąžinę, vadinasi Šeril Veinstein (Sheryl Weinstein). Tai buvo lemtinga todėl, kad biržos makleris su šia dama buvo užmezgęs ne vienus metus trukusį romaną. Kaip paaiškėjo, šalia milijardų aferos tai buvo antroji jo klaida, nes Veinstein yra ne šiaip kokia nors moterėlė, o garsi Niujorko publicistė. Todėl vasarą JAV pasirodė biografija, pavadinta “Kita Medofo paslaptis: meilė, pinigai, Bernis ir aš”.

Uždelsto veikimo bomba

Valdžios ir mūzos romanas yra senas kaip pasaulis. Daugybė valdovų smagindavosi su meilužėmis, tačiau nebuvo tokio galingo vyro, kurio anksčiau ar vėliau meilės intriga nebūtų sužlugdžiusi. O didžiausia grėsme, kaip daug kas įsivaizduotų, tampa ne apgautoji žmona - tai įžeista meilužė. Vos tik potraukis virsta antipatija, o pagunda - pykčiu, valstybės valdžios, garsios firmos arba kilmingos šeimos atstovui pradeda tiksėti uždelsto veikimo bomba. Ja tampa intymios smulkmenos, kuriomis kadaise buvo dalytasi ant vienos pagalvės. Išpasakojama apie viską - nuo seksualinių pomėgių ir kriminalinių machinacijų iki nesantuokinių vaikų.

Paslaptys, kurios kartą buvo patikėtos tarp sujauktų paklodžių, dabar tampa prieinamos visam pasauliui. Į knygą sudėti Veinstein atviravimai Medofui gali tapti paskutiniu smūgiu į paširdžius. Priešingai nei kai kurie kiti nukentėjusieji, autorė gali savo kerštu mėgautis viešai, ir tai daro su džiaugsmu. Skaitytojas su visomis smulk-menomis sužino apie apgaviko gyvenimo užkaborius, neskaitant finansinių apgavysčių: apie jų slaptus susitikimus brangiuose Manhatano viešbučiuose, meilės žaidimų smulkmenas ir fizinio pobūdžio detales, vienareikšmiškai esančias žemiau juostos ir anaiptol neglostančias savimeilės (“Šis vyras gamtos nebuvo dosniai apdovanotas”). Šiek tiek guodžia tai, kad Medofas savo vienutėje nebegali tų įžeidinėjimų girdėti. Bet asmeniniai įžeidinėjimai ir reputacijos griovimas yra dar ne viskas: dėl meilės istorijų yra susvyravusi ne viena vyriausybė.

Gėda visai šaliai

Šiuo metu visos šalies prestižui pavojų kelia Italijos vyriausybės vadovo Berluskonio (Silvio Berlusconi), jau seniai nervinusio visuomenę vedybinio gyvenimo viešinimu žiniasklaidoje, meilės nuotykiai. Šiuo metu jam tenka atlaikyti itin nemalonų atvejį: Patricija D’Adarijo (Patrizia D’Addario), kadaise dirbusi telefonu iškviečiama mergina, keliauja po Europą ir visiems pasakoja apie savo santykius su 72 metų premjeru ir apie mažiausia septyniolika jaunų merginų, kurios atseit linksmindavusios ministrą pirmininką už pinigus. “Seksas už paslaugas - tai yra Berluskonio vyriausybės kultūra”, - pareiškė ji “Times”. Ministras pirmininkas jai daug žadėjo, bet nieko netesėjo. Be visa kita, ji turėjo dalyvauti Europos parlamento rinkimuose. Dėl Berluskonio žmonos Veronikos Lario (Veronica Lario) atskleistų istorijų D’Adarijo politinė karjera baigėsi nė neprasidėjusi.

Dabar ji baigia rašyti autobiografiją “Mano gyvenimas”, kurioje pasakoja apie susitikimus su Berluskoniu. Šis skandalas jau kelis mėnesius neduoda Italijai atsikvėpti, stabdo politinį procesą ir prisidėjo prie to, kad daugelis italų gėdijasi savo šalies.

Du lagaminai dokumentų

Šios rūšies konfliktų pasitaiko ir sporte. Didžiulį skandalą sukėlė fotomodelis Fiorela Farė (Fiorella Fare), skirdamasi su futbolininko Klaudijo Pisaro (Claudio Pizaro) konsultantu Karlosu Delgadu (Carlos Delgado): ji ne tik paviešino sutuoktinio verslo reikalus, bet ir pateikė krūvą įrodymų, atskleidžiančių futbolo užkulisius. Iš Peru kilusi moteris po dešimties santuokos su Pisaro konsultantu Karlosu Delgadu metų bendrą butą paliko su dviem lagaminais. Deja, juose buvo ne tik jos drabužiai, bet ir 4000 puslapių dokumentų. Dabar vyksta tyrimas: Delgadas, vadovaujantis konsultacinei firmai “Image”, įtariamas mokesčių slėpimu, pinigų plovimu ir kyšininkavimu.

Kai Peru buvo sužinota, kad Brėmeno “Werder” puolėjui Klaudijui Pisarui priklausė nemažai firmos akcijų, ant nacionalinės rinktinės žaidėjo pasipylė kaltinimų lavina. Jei jam nepavyks jų atremti, dėl Farė atskleistų machinacijų jis gali atsidurti už grotų. Į istoriją buvo įtrauktas ir Brėmeno “Werderio” bosas Jurgenas Bornas (Juergen Born), ant kurio krito įtarimas pasipelnymu klubo sąskaita. Jis atsistatydino.

Mirusiosios paslaptys

Buvusių meilės istorijų aidas gali pasiekti ne tik gyvuosius. Kartais vienas iš jos dalyvių slaptas žinias panaudoja tik tada, kai antroji pusė nebegali pasisakyti. Džeimsas Hjuitas (James Hewitt), princesės Dianos jojimo treneris ir meilužis, knygoje “Love and War” 1999 m. papasakojo, kad pirmoji santuokinę ištikimybę sulaužė ledi Di. Princesė jam papasakojusi apie ankstesnį romaną su asmens sargybiniu Beriu Menakiu (Barry Mannakee). Ši žinia prilygo bombos sprogimui, nes iki šiol visuomenė manė, kad princas Čarlzas sugriovė santuoką romanu su Kamila Parker Boulz (Camilla Parker Bowles). Diana meilės ryšį su Menakiu visada neigė. Dianos asmens sargybinis 1987 m. žuvo, kai važiuodamas motociklu susidūrė su automobiliu. Diana netikėjo, kad tai buvo nelaimingas atsitikimas, ji buvo įsitikinusi, kad Menakis buvo nužudytas, nes per daug žinojo apie iširusią jos ir princo Čarlzo santuoką.

Pavojinga užrašų knygelė

Nepaprastai didelio atgarsio sulaukė Rozmari Nitribit nužudymas. 1957 m. spalį kažkas pasmaugė Frankfurto prostitutę. Iš pradžių policija didelio dėmesio bylai neskyrė, jai tai buvo “visai įprastas prostitutės nužudymas”. Tačiau greitai tyrėjams paaiškėjo, kokia tai opi byla: nusikaltimo vietoje jie rado turtingiausio Vokietijos žmogaus, “Krupp” koncerno paveldėtojo Haraldo fon Boleno-Halbacho (Harald von Bohlen und Halbach) nuotrauką. Žmogžudystės tyrimo komisijos vadovas nuotrauką bei keletą pramonininko meilės laiškų pradangino. Visas tas reikalas pasirodė esąs sensacingiausia Adenauerio eros žmogžudystė: elegantiška blondinė pati rinkdavosi klientus, prie jų priklausė stambieji pramonininkai, užsienio verslininkai, politikai, gydytojai arba advokatai. Ji pedantiškai juos registravo. Policija randa prostitutės juodą užrašų knygutę ir sąmoningai kursto gandus, kad joje surašyta daugiau kaip 100 garsių klientų vardų. Kai kurių pasiturinčių ponų nervai neišlaiko, jie patys prisistato į policijos valdybą. Į apklausas jie diskretiškai kviečiami per užpakalines duris. Išskyrus Krupų dinastijos paveldėtoją, nė viena pavardė į viešumą neiškilo.
 
Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "Julius/Brigita"


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus