• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Apie sekso naudą organizmui  10 

2009-04-16 00:00:00

Apie sekso naudą organizmui
Balsas.lt; Jupiterimages nuotr.

Seksas - vienas iš gyvenimo malonumų. Bet ne tik. Šis užsiėmimas gali būti ir puiki fizinės bei psichinės sveikatos palaikymo priemonė.

Taigi, kaip ir kodėl seksas mums padeda gyventi ilgiau, džiaugsmingiau ir sveikiau?

Seksas gydo galvos skausmą

Patarimas vyrams: jeigu jūsų brangioji skundžiasi galvos skausmu, pasiūlykite jai užsiimti meilės žaidimais. Mat sekso metu organizme išsiskiria laimės hormonas oksitocinas, savo ruožtu sąlygojantis spartesnę endorfinų gamybą. Sekso metu oksitocino lygis organizme itin padidėja, tai ir lemia orgazmą. Veikiant oksitocinui ir endorfinams atlėgsta spazminis skausmas.

Seksas nuima stresą, gerina miegą

Tyrimai rodo, kad žmonės, gyvenantys reguliarų lytinį gyvenimą, rečiau patiria nemigą ir geriau įveikia stresą. Po orgazmo užplūsta ramybė, atsipalaiduojama, atsiribojama nuo problemų. Seksas ne tik gerina miegą, bet ir padeda gerai jausti visą darbo dieną. O gera savijauta ir ramus miegas padeda mums tinkamai reaguoti į stresines situacijas ir rasti geriausią sprendimą.

Seksas gerina kraujo apytaką

Sekso metu patiriant susijaudinimą kraujas organizme pradeda cirkuliuoti greičiau, padažnėja kvėpavimas, pulsas, daugiau kraujo priteka į smegenis. Dėl to organizmas geriau aprūpinamas deguonimi, greičiau pašalinami šalutiniai, kenksmingi medžiagų apykaitos produktai. Trumpai tariant, seksas padeda organizmui apsivalyti, atsinaujinti.

Seksas padeda išlaikyti geras kūno formas

Seksas padeda išsaugoti tobulą figūrą, nes tai -  geras fizinis krūvis. Sekso metu vidutiniškai sudeginama 150 kalorijų.

Seksas padeda išsaugoti jaunystę ir grožį

Seksas padeda stiprinti imuninę sistemą, atsinaujinti ląstelėms, veikia kaip antidepresantas. Be to - suteikia džiaugsmo, laimės pojūtį, o tai tiesiogiai įtakoja ne tik mūsų išvaizdą, bet ir dvasinę būklę.

Seksas padidina hormonų lygį

Žmonių, gyvenančių reguliarų lytinį gyvenimą, organizme testosterono ir estrogeno lygis visuomet šiek tiek aukštesnis. Testosteronas ne tik skatina seksualinį susijaudinimą, bet ir stiprina kaulus bei raumenis, užtikrina normalų širdies darbą. Didesnis estrogeno kiekis moters organizme užkerta kelią širdies ligoms.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
mantas
2009-12-17 13:50:13
CIA TAI GERAS, sekso uzsiimsiu kiekviena diena. Ir sportuot nereiks. :-D
vika
2009-11-29 22:06:38
o man tai reiks nukopint ir draugui duot paskaityt, nes jau tikrai neimanoma...
Muzikantas
2009-09-05 22:58:26
si straipsni nusikopinau ir duosiu paskaityti zmonai, bo nievazmozhna zhit darosi