• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Dėl ko mylisi moterys?  12 

Autorius: Milda Stokutė, ieva.lt
2009-06-16 12:05:00

Dėl ko mylisi moterys?
Jupiterimages nuotr.

Yra daugybė priežasčių, dėl kurių mes mylimės. Meilė — tik viena iš jų. Ir net ne pati svarbiausia.

Namuose audra. Regis, kilusi be priežasties. Saulė už lango šviečia skaisčiai, pietūs garuoja ant stalo, vaikai tylutėliai čiauška savo kambaryje — visos sąlygos idilei. Tačiau vyras nerimsta. Sriuboje trūksta druskos. Užkniso darbas ir namai. Ir viskas apskritai. Jis burba, trankosi durimis ir net pasiryžęs kelti gyvenimo prasmės klausimą. Jis nė už ką neprisipažins, bet tu žinai, kur šuo pakastas — jau antra savaitė jūsų lovoje štilis. Pati veikiausiai būtum tai ir pamiršusi, jei ne tie keisti vyro susierzinimo priepuoliai. Sumigdžiusi vaikus ėmiesi sekso terapijos. Užtenka 15 minučių, ir namie vėl nušvinta taikos saulė.

Viskas būtų gražu, jei ne vienas „bet“. Jei laikytumeisi griežto principo mylėtis tik apimta begalinės aistros, tų 15 minučių nebūtų. Tačiau nebūtų ir taikos. Galima į tai žiūrėti ramiai ir net su humoru. Galima kankintis ir kaltinti save, kad myliesi iš pareigos. Sutinku, tai panašu į apgaulę. Tačiau, tiesą sakant, vyrai taip pat nėra sąžiningi. Ir kaip tik jie nesuka uodegų, kad įviliotų mus į lovą: girdo vynu, šeria pyragaičiais, suokia lakštingalų balsais, apipila komplimentais, žada dangų ir žvaigždes ar netgi — mus vesti. Mes irgi sukamės kaip galime. Kad priverstume juos tuos pažadus ištesėti. Skirtumas vienas — jų psichologiniai žaidimai baigiasi lovoje. Mūsų — ten tik prasideda.

 Trumpesnis kelias

„Mama, prisimeni, tu sakei, kad kelias į vyro širdį eina per skrandį? Tai žinok, vakar aš šiek tiek piečiau radau dar vieną kelią... Ir gerokai trumpesnį“, — tai ištrauka iš vieno anekdoto. Iš tiesų jei kelias į vyro širdį eitų per skrandį, tai prie virėjų durų rikiuotųsi tuntai gerbėjų. Sunku gyventi su moterimi, kuri ruošia siaubingai. Tačiau įmanoma. O gyventi su seksualiai šalta moterimi ryžtųsi tik impotentas ar gėjus. Jei nemoki ruošti, galima sugalvoti aibę išeičių: valgyti kavinėse, pasamdyti šeimininkę, galiausiai vyras pats to išmoktų. Jei moteris nenori mylėtis, išeičių irgi yra, bet... gal geriau nereikia. Juk nepasiūlysi jam eiti į viešnamį, susirasti meilužę ar pasitenkinti pačiam.

Seksualinis suderinamumas — bene svarbiausia sąlyga dviem priešingos lyties asmenims būti kartu. Bent jau vyrų akimis. Mes, žinoma, rastume ir kitų, bet puikiai žinome — vyrą gali nokautuoti intelektu, žavesiu ir rafinuotomis manieromis, tačiau jei lovoje gulėsi šalta kaip žuvis, santykiai bus pasmerkti. Nenuostabu, kad seksualumą dažna pasitelkiame kaip lemtingiausią kozirį. „Puikiai nutuokiu, kad nesu tobula gražuolė ar kompanijos siela, — kartą apstulbino atvirumu pažįstama, paklausta, kurių galų ji šoka į lovą jau per pirmąjį pasimatymą. — Tačiau lovoje šį tą sugebu. Žinau, jei per pirmąjį pasimatymą šito nepademonstruosiu, antrojo gali ir nebūti.“ Todėl ir stengiamės. Uch, ach ir ohoho... „O kaip ji vaitodavo iš malonumo, — pažįstamas verslininkas prisiminė pirmąsias naktis su būsima (dabar jau buvusia) žmona. — Įrengdamas butą net pasirūpinau garso izoliacija. Tačiau jos neprireikė. Ištekėjusi ji dažniau dejuodavo iš nuovargio ir galvos skausmo.“ Po vedybų nereta nimfomanė aprimsta. Nesakau, kad mylėtis liaujamės — tiesiog nėra reikalo persistengti. Ir kas čia smerktina? Juk vyrų dėmesingumas po vedybų irgi sumažėja perpus. Pamažu kamasutros virtuozės ima mylėtis tik sekmadieniais. Tik labai labai saulėtais sekmadieniais. Ir tik misionieriaus poza. Tada horizonte pasirodo ta, kuri vėl priverčia suktis šeimyninio sekso mašiną.  Tik pareiga, sakau, tik pareiga.

Viena mano draugė mylisi su vyru kaskart, kai tik jis užsigeidžia. Gal ir be pirmykštės aistros, tačiau pavyzdingai. Ji įsitikinusi: jei pradės ožiuotis, anksčiau ar vėliau atsiras ta, kuri su malonumu perims jos pareigas. Sveikos atvykusios į pareigingų žmonų klubą — neužtenka rasti kelią į vyro širdį. Reikia jo dar ir nepamesti. Ar tai reiškia, kad turime kaskart paslaugiai gultis ant nugaros, vos tik jis užsigeidžia? Šiais laikais mylėtis iš pareigos kažkaip nemodernu. Tačiau jei jau į madą grįžta senovinės suknelės, kodėl negalėtume grąžinti ir kai kurių žavių senamadiškų įpročių lovoje? Seksologė Bernice Kanner knygoje „Are you Normal about Sex, Love and Relastionships?“, pateikia šokiruojamų detalių. Pasirodo, net 56 proc. moterų mieliau rinktųsi vakarienę gerame restorane nei seksą. Vis dėlto 55 proc. mylisi net tam nenusiteikusios. Dėl šventos ramybės.

Anaiptol ne kiekviena moteris mylėtis pradeda degdama aistra. Tačiau tai netrukdo mėgautis seksu ir patirti orgazmą. Kam gi tada reikalingi meilės žaidimai, įžanginės glamonės ir ilgos preliudijos? Jos skirtos mus įkaitinti. Jei vos išvydusios savo vyrą čirškėtume iš geismo, visas ilgas gundymo kelias netektų žavesio. Daugeliui vyrų patinka stebėti, kaip mes bundame iš stingulio, iš pradžių tyliai niurnėdamos: „Ak, tik ne dabar“, „Dar palauk“, „Dar noriu miego...“, kaip pamažu imame atsiliepti į jų glamones, kaip mūsų kvėpavimas vis dažnėja ir galop išsilieja tikra aistra. „Pažadinti moterį neužtenka. Dar reikia žinoti, ką su pažadintąja veikti“, — įspėja vienas šmaikštuolis internete. Na, taip. Kartais jiems taip ir nepavyksta mūsų kaip reikiant užkurti. Tačiau argi kiekvienas pasimylėjimas turi baigtis orgazmu? Kartais tiesiog malonu jausti, kad buvo gera jam. Juk niekas nereikalauja, jog virdama skanią vakarienę ar darydama vyrui masažą būtinai patirtum malonumą ir pati.

Kas kita, jei viskas pareiga ir baigiasi. Ir taip kasnakt. Jei vyrui nusiritus į šalį, tyliai atsidūstame: „Pagaliau...“ Jei versdamasi ant kito šono svajoji apie tikrą meilę bei aistrą ir sapnuoji erotinius sapnus, kuriuose pagrindinis veikėjas anaiptol nėra tas, su kuriuo miegi realiame gyvenime.  

 Tu — man, aš — tau

Puikiai žinome, kad vyras pažeidžiamiausias prieš pasimylėjimą. Tai puikus metas atskleisti savo svajones, prie kurių jis galėtų prisidėti materialiai. Jo išspaustas „taip“ gali gerokai pagyvinti sekso seansą — mintis apie laukiančius pirkinius visada įlieja papildomo jaudulio. Kaip pastebi Bernice Kanner, net 93 proc. moterų prisipažino, kad lovos malonumus mieliau iškeistų į pasivaikščiojimą po parduotuves. Ne viena turime pažįstamų, kurios manipuliuodamos seksu geba iš vyrų ar meilužių išpešti stulbinamų dovanų: pradedant dailiais bateliais, baigiant prabangiais butais.

Patyrusios meistrės žino — geriausia tai daryti santykių pradžioje, maždaug tarp pirmojo bučinio ir pirmojo pasimylėjimo. Tada vyrai it prisirpę obuoliai patys prašosi nuskinami ir yra pasiruošę atiduoti viską už jo laukiančią palaimą. Kartais atrodo, kad tos padoriosios, kurios ilgina asistavimo laiką iki begalybės, nėra jau tokios nešiuolaikiškos naivuolės, kokiomis dedasi. Brangina nekaltybę? O taip, vyrukui ji tampa brangi tikrąja to žodžio prasme.
 
Štai Catherine Zeta- Jones net aštuonis mėnesius neįsileido į lovą Michaelo Douglaso. Rezultatas — tiesus kelias į šlovę ir palankus vedybinis kontraktas. Tačiau pelningi ir pirmieji medaus mėnesiai, tereikia mokėti jais pasinaudoti. Pažadi jam svaigią naktį, sumurmi į ausį vieną kitą nešvankybę ir, kol jo įaudrinta vaizduotė piešia erotiškus vaizdelius, galima tarp jų įterpti ir savo kuklių fantazijų. Nebūtinai sekso tema. Oralinis seksas? O, koks jis būtų puikus ant odinės mersedeso sėdynės! Įkaitęs vyras pažadės viską. Tik ne visi, bjaurybės, savo pažadus vėliau prisimena. Kaip teigiama viename anekdote: „Kai vyro pasididžiavimas sukietėja, valia suminkštėja. Tačiau kai šis tampa minkštas, valia ir vėl sutvirtėja“.  Toks atviras savanaudiškumas panašu į prostituciją. Kelti vyrui reikalavimus tuo metu, kai jo galvoje sukasi tik viena, žiauru. Tačiau kuri iš mūsų nėra pasinaudojusi švelnaus erotiškumo, jaukumo ir dėkingumo kupina atmosfera, kuri užplūsta po pasimylėjimo? Nebūtinai tam, kad išpeštum kailinius, tačiau tam, jog aptartum rūpimiausius klausimus. Tai visai neblogas metas įtikinti vyrą, kad neprošal pakeisti miegamojo langus, nusipirkti baldų komplektą ar pradėti lankyti šokių pamokas.

Seksas kaip įrodymas

„Sekse nėra nieko gera — per jį tik susiglamžo drabužiai“, — pareiškė Jacqueline Kennedy Onassis. Drąsu. Šiais laikais vargu ar ji išdrįstų būti tokia sąžininga. Dabar, kai seksualumas tapo tokia pat svarbia šiuolaikinio žmogaus savybe kaip išsilavinimas, socialinė padėtis ar prestižinė profesija, prisipažinti, jog nesi seksuali, tolygu save nurašyti. „Santuokoje seksas nėra svarbiausia“, — sakai, kai pasimylėjimų skaičius praretėja iki poros kartų per mėnesį, tačiau giliai širdyje jauti, kad šiek tiek meluoji. Galbūt jis iš tiesų nėra svarbiausias, tačiau tikrai svarbus. Senovės indai teigė, jog šeimą turi jungti trys pagrindiniai saitai: emocinis, dvasinis ir fizinis ryšys. Jei kuris nors iš jų šlubuoja, nukenčia ir kiti du. Prancūzų sociologai ir filosofai pripažįsta, kad seksas teikia gyvybinės energijos ir sutvirtina šeimą. Vargu ar galite vadintis šeima, jei judu sieja tik buitis ir ilgi pokalbiai. Tokia santuoka neretai panaši į dailų išpuoselėtą mauzoliejų, kuriame, deja, jau seniai niekas negyvena. Žinoma, draugėms gali girtis, kad myliesi kasnakt, tačiau pati puikiai žinai, kokie tavo popieriai. Todėl leidiesi į seksualinius žaidimus bandydama įtikinti save ir vyrą, jog dar nesi nurašyta, o judviejų santuoka tebėra gyva. Žibalo į ugnį įpila statistika, trimituojanti, kad dauguma porų mylisi po tris kartus per savaitę ar net dažniau...

Iš pradžių nusiraminkim. Statistikos esama įvairios. Štai Londono universitetinio koledžo mokslininkė Catherine Mercer ištyrė, kad kas dešimta moteris prisipažino pastarąjį pusmetį išvis nenorėjusi sekso. Anot jos, porų mylėjimosi vidurkis siekia vos kartą per savaitę. Tiesa, tie, kurie mylisi dar rečiau, jau rizikuoja susidurti su rimtomis santykių problemomis. Galų gale vienas kartas per savaitę — ne taip jau daug. Galima ir pasistengti dėl vaizdo. Žiūrėk, toks įprotis taps visai malonus.

Seksualinio nevisavertiškumo jausmas kamuoja net vienišes. Gal net dažniau nei pavyzdingas žmonas. „Kai susitinku su ištekėjusiomis draugėmis, jos iškart ima blizginti akimis: „Na, pasakok!“ Bet aš neturiu, ką pasakoti, — skundžiasi viena netekėjusi 35-metų pažįstama. — Joms atrodo, kad mano gyvenimas kupinas nuotykių ir siautulingo sekso. Tačiau susirasti nuolatinį meilužį nėra taip paprasta, o vienos nakties nuotykiai nebevilioja. Tačiau kad jos neimtų manęs gailėtis, pasakoju. Kartais ir permiegu su kuo nors — kad pati neimčiau savęs gailėtis.“ Net seksualioji Madonna kartą yra prisipažinusi: „Apie seksą kalbėjau kur kas daugiau, nei juo užsiėmiau“. 

Mylėtis sveika

Sakoma, visos ligos dėl nervų ir tik viena iš meilės. Tačiau be meilės irgi ne gyvenimas. Kenčia ne tik mūsų siela, bet ir kūnas. Viena pažįstama, ilgai vaikščiojusi pas ginekologes dėl neaiškios kilmės kraujavimų, skausmų ir uždegimų, išgėrusi saujas antibiotikų, kartą pataikė užsukti pas vieną senyvą patyrusią specialistę.
 
Atlikusi visus tyrimus ši palingavo galvą ir pareiškė: „Tu tik nesupyk, bet aš patarčiau susirasti gerą meilužį“. Ištekėjusi moteris plykstelėjo kaip degtukas, tačiau turėjo sutikti — pastaruoju metu jos seksualinis gyvenimas iš tiesų buvo nepatenkinamas: susijaudinti pavykdavo, tačiau orgazmo pasiekti niekaip. Pasinaudoti gydytojos patarimu ji drįso tik po skyrybų. Ir problemos baigėsi. Gydytojai pripažįsta, kad reguliarus seksualinis gyvenimas moteris apsaugo nuo krūties, o vyrus — nuo prostatos vėžio. Be to, seksas gerina kraujotaką, o tai skaistina odos spalvą ir apsaugo nuo galvos skausmo. Tad bandydamos išvengti sekso nesiteisinkim migrena: šiek tiek šiuose reikaluose nutuokiantis vyras bemat pasiūlys vaistą. Seksas degina kalorijas ne blogiau nei lengvas krosiukas. Jis — puikiausias vaistas nuo nemigos ir streso. Neatsimušinėkim ir PMS ar pilvo skausmais.
 
Mylėjimasis atpalaiduoja spazmus. Neseniai teko skaityti, neva medikai rekomenduoja besikankinančioms ant gimdymo stalo pasimylėti ar bent pasimasturbuoti. Skamba kažkaip neįtikimai, tačiau kas gali paneigti, kad tai iš tiesų padeda?  Padėti seksą į vaistų lentynėlę ir saikingai dozuoti kaip vitaminus kažkaip nepoetiška. Tačiau pažįstu ne vieną moterį, kuri elgiasi būtent taip. „Mano vyras ne itin pajėgus, todėl buvau priversta susirasti meilužį. Dėl sveikatos“, — sako jos. Puiki priedanga. Ir negali ginčytis: juk sveikata — brangiausias turtas.

Vien tik geismas valdo mus

Yra moterų, kurios mylisi iš geismo. Kad ir kaip būtų sunku tuo patikėti, bet jų yra nemažai. Žurnalo „HelathPlus“ duomenimis, aistra itin svarbi moterims, peržengusioms 40 metų. 77 proc. jų pareiškė seksu besimėgaujančios kur kas labiau nei būdamos 20-ies. Ir net pusė jų pageidavo, kad kiekvienas pasimylėjimas baigtųsi orgazmu. Nenuostabu — kai kitų priežasčių sumažėja, lieka geismas. Nebereikia vyro temptis prie altoriaus, gerovė sukurta ir ne taip svarbu, ką apie tave pamanys kiti. „Mylėtis su žmogumi, kurio nemyli? Nemanau, kad jau pakankamai tam suaugau“, — koketuoja 60-metė dainininkė Cher.

P.S. Nepaminėti geismo negaliu ir dar dėl vienos priežasties. Visos pašnekovės šiaušėsi, kad ketinu demaskuoti jas ir visą moterų giminę. Tad jei vyras netyčia perskaitęs imtų mus įtarinėti nebūtais dalykais, visada galime bakstelėti pirštu į šį skyrelį.
 

Ieva.lt

 

 Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
O
2009-10-25 02:26:29
impotentas ką jau nebe žmogus?
poli
2009-10-06 12:07:41
nemanau, kad cia jau tokia tiesa niekad nesimylejau su vyru is pareigos, jeigu jis buna negeras , piktas ir pasirodo as viskuo kalta tai be abejo kol tinkamai neatsiprasys jokio sekso nebus man bus nemalonu, o as nenoriu , kad mano atmintyje isliktu nemaloniu akimirku su mano vyru
LLK
2009-09-08 10:09:47
jei cia tiesa, tai pasislykstejau, tiksliau labai nusivyliau moterimis....