• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kalbėti apie lytinių santykių saugumą būtina!  1 

Autorius: Daiva Ausėnaitė
2011-02-16 09:43:00

Kalbėti apie lytinių santykių saugumą būtina!
Organizatorių nuotr.

ŽIV/AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacija „Demetra“ Valentino dieną kviečia visus pasitikrinti dėl ŽIV. Ir ragina atviriau kalbėti apie lytiškai plintančias ligas, prezervatyvų naudojimo būtinumą, seksualinio švietimo svarbą.

Testavimas rūpi tik nevyriausybininkams


Artimiausiems dviem metams valstybiniu mastu testavimui dėl ŽIV yra numatyta skirti 400 000 lt. Vadinasi, bus patikrinta tik 3 000 gyventojų. „Toks mažas testavimas, mažas išaiškinamumas sukuria iliuziją, kad visuomenėje ŽIV nėra, tačiau tai iliuzija – žmonės gyvena nežinodami, kad jie turi ŽIV, jie nesigydo, nesitikrina, jie užkrečia savo partnerius. Todėl norint kalbėti apie saugius lytinius santykius, turime pradėti nuo to, kad žmonės turi būti sąmoningi ir nebijoti tikrintis“, - sakė Julija Kvedorelytė. Ji tapo lietuviškojo plakato, raginančio pasitikrinti greitaisiais testais dėl ŽIV, veidu. Julija visus metus bus geros valios ambasadore, raginančia pasitikrinti dėl ŽIV ir nepamiršti naudoti prezervatyvo.


Asociacija „Demetra“ praeitais metais iš JAV fondo „AIDS Help Care Foundation“ gavo 3000 greitųjų testų ŽIV nustatymui. Testas atliekamas imant kraują iš piršto. Rezultatas žinomas jau po minutės. Nemokami testavimai visiems norintiems buvo vykdyti visoje Lietuvoje (Alytus, Kaunas, Visaginas, Druskininkai, Vilnius, Klaipėda, Kėdainiai, Panevėžys). Iš 1473 atliktų testų 35 žmonėms buvo užfiksuotas ŽIV. Didžiausias užsikrėtusiųjų skaičius buvo užfiksuotas Visagino mieste, daugiausiai testų atlikta Vilniaus ir Klaipėdos miestuose. 11 asmenų, kuriems greitieji testai parodė ŽIV, užsikrėtimo priežastimis nurodė nesaugius lytinius santykius. 


Greitasis testas yra patikimas, tačiau galutinei diagnozei patvirtinti žmogus siunčiamas į laboratoriją. Šiais metais „Demetra“ gaus dar 10 000 greitųjų testų ŽIV nustatymui. Visi norintys atlikti šį nemokamą testą, turėtų užsukti į asociacijos „Demetra“ tinklalapį www.demetra.lt ir ten sužinoti, kur galima šį testą atlikti.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Condomania
2011-02-19 14:16:54
Net virš 50 skirtingų prezervatyvų rūšių!
Originalių Prezervatyvų Parduotuvė - Condomania.lt