• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Paaugliai ir seksas: drausti ar toleruoti?  4 

Autorius: eli.lt
2013-03-12 12:00:00

Paaugliai ir seksas: drausti ar toleruoti?

Mes norėtume, kad kuo ilgiau vaikai priklausytų tik mums. Tačiau vieną vakarą paauglys parsiveda strazdanotą mergaitę ir sako: "Mama, juk tu nieko prieš, kad ji čia nakvos?"

Ar kelsite vėją? Pasiūlysite pakloti viešniai lovą savo kambaryje, ar, atnešusi rankšluosčių ir vakarienę, porelės nebetrukdysite? Beje, draugė pasakojo, kaip ji baiminosi tos pirmosios Romeo ir Džiuljetos nakties su visom įsivaizduojamom pasekmėm, tačiau visą naktį už sienos girdėjo ne garsus it iš filmo su raide "S", o pašnekesius ir juoką. Rytą, sūnui išlydėjus viešnią, pamatė į sieną atremtas pagalves ir neišgulėtą, o išsėdėtą lovą.


Laisvas plotas?

O jeigu jūsų vaikas visgi pradėjo suaugusiojo gyvenimą? Ar tai jau pasaulio pabaiga? Ar verta kelti įsimylėjėliams scenas, moralizuoti: "Mūsų laikais šito nebuvo, mes taip nesielgėme"? Ar reikia kamantinėti nakvoti likusią mergaitę, ar tik pasiteirauti: "Ar tavo mama nieko prieš, kad negrįši namo? Ar ji žino, kur tu esi?"

Tėvų argumentai paauglį padaro kurčią. Kaip kalbėtis su juo? Viena vertus, leidę jam užsisklęsti su kitos lyties atstovu kambaryje, ant kurio sienų dar kabo Šrekas su kompanija, jaučiamės nesmagiai, tarsi kokie sąvadautojai. Bet ar bus geriau, jeigu vaikas meilės arenai pasirinks "laisvą plotą"? Ten, žinia, liejasi vynas, o gal ir smilksta žolė.

Pastaraisiais dešimtmečiais Lietuvoje seksualinis elgesys vertinamas liberaliai, iš visų ekranų ir žurnalų trykšta patarimai, kaip pasiekti orgazmą ir panašiai. Jaunutės merginos, kurios nėra tikros, ar yra pasirengusios intymumui, ar nori to, atsiduoda vaikinui, nes "taip daro visos". Išeitų, dauguma tėvų nesikiša į savo paauglių asmeninį gyvenimą, arba prigąsdina: "Žiūrėk, užsikrėsi venerine liga. Pastosi - tu mums nebe dukra!"

Ir jau visai pralaimėsime paauglio pasitikėjimą, atvirumą ir net bičiulystę, jeigu kritikuosime jo išrinktąją, pažerdami puokštę jos išvaizdos ar charakterio trūkumų. Galime tik pasakyti savo nuomonę apie vaiko draugę, draugą, ir geriausiai, kai jis pats to paklaus. Mes norėtume išrinkti savo vaikui "jo vertą" partnerį, bet negalime valdyti jo jausmus tarsi radijo bangas.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
na
2015-01-31 21:59:32
o kalbant apie poveikį - spedra pradeda veikti po 15-30 minučių, ir poveikis tęsiasi 6 valandas ir ilgiau. Mano brolis labai patenkintas, jam šį vaistą rekomendavo urologas. Broliui - 45-eri :)
šiaip
2015-01-31 21:57:24
gerai toleruojama, nesukelia pripratimo. Yra visose vaistinėse. Vidutiniškai jos skiriama po 100 mg, tačiau dozė gali svyruoti nuo 50 iki 200 g. Dalykas tikrai geras, bet reikalingas ne jaunimui :)
Birutė
2015-01-31 21:55:35
mane tai labiausiai gąsdina tai, kad problemų neturintis (tik patirties stokotžjantis) jaunimėlis pirmu reikalu griebiasi vaistų. Viagros, pvz. O ji ir pasenusi visom prasmėm, ir labai žalinga - yra naujesnių, saugesnių ir daug geriau toleruojamų alternatyvų - Spedra, pvz. Tiesa, kaip ir visi šios grupės vaistai, skirta nuo 18 metų.