• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Santuokinis seksas be tabu (I dalis)  7 

Autorius: Lijana Pikul
2011-03-04 17:08:00

Santuokinis seksas be tabu (I dalis)
123rf.com

Lytinį aktą galima palyginti su šokiu. Kiekviena pora pamažu atranda save, sužino savo reacijas, individualias biologines ir psichologines savybes. Vienos poros puikiausiai jaučiasi šokdamos lėta valsą, kitos mėgsta rokenrolą, dar kitos - ugningą sambą.

Seksas - tai šokis

Panašiai ir santuokinėje lovoje - kiekviena pora turi savo šokį, vienintelį ir nepakartojamą, tik iš pažiūros panašų į kitų. Išskirtinumas yra būdinga kiekvienos santuokos savybė. Juk vienas kitą pamilo tas vyras ir ta moteris. Jie mato ypatingą mylimojo grožį, kurio kitas gal nė nepastebėtų.

Toks pats individualus požiūris reikalingas ir seksualinėje srityje. Svarbu, kad mylimiesiems būtų gera kartu, kad jie jaustųsi laimingi, mylimi. Kai žmonės nusprendžia būti kartu pačiu intymiausiu būdu, jie negali bandyti ką nors mėgdžioti nei į ką nors lygiuotis.

Šitą reikia gerai įsiminti, juk gyvename pasaulyje, kuriame žiniasklaida primeta etaloną, turintį nedaug ką bendra su žmonių gyvenimo tikrove. Stengiantis tą etaloną pritaikyti, galima smarkiai nusivilti.

Todėl yra be galo svarbu, kad sutuoktiniai pirmiausia imtų klausytis savęs - savo troškimų ir poreikių, savo kūnų reakcijos - ir kartu ieškotų tokių savo meilės išraiškos formų, kurios jiems padėtų sustiprinti tarpusavio ryšį: būtų tinkamiausios, patogiausios, teikiančios daugiausia seksualinių potyrių, visiškai pritaikytos abiejų sutuoktinių poreikiams.

Sunku įsivaizduoti laimingą šeimą be dialogo seksualinio gyvenimo temomis. Todėl labai svarbu, kad sutuoktiniai pasakytų vienas kitam, ką jie labiausiai mėgsta ir ko nemėgsta lytinio akto metu.

Dialogui intymiomis temomis dažnai trukdo neteisingas įsivaizdavimas, kas yra vyriškumas ir moteriškumas, ir tas įsivaizdavimas yra toks: vyras visada turi žinoti, kas moteriai suteikia didžiausią malonumą, o moteris turi laukti, kol vyras suvoks, kas jai yra maloniausia.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
to vytaute
2011-04-13 18:39:14
jo,kaip daugiau nieko nemaciusi is kaimo vidurio esi todel tau ir "super"...varge vargeli
prieko
2011-04-13 18:37:14
meile ir jeble tai du skirtingi dalykai,mat sugule i lova ir "meile"prabudo,rasinelis nieko vertas,vaikams paskaityti gal ir geriau negu apie du princus "isimylejusius"
huhu
2011-04-02 17:50:53
kokia debile rase si straipsni. kokia kliedesiai. ar ji zino kas yra moters orgazmas. kas cia per viduramziu sapaliojimai. vargas, rizika? :D