• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Seksas pagal asmenybės tipus (I dalis)  3 

Autorius: ERONEWS
2012-11-16 00:24:00

Seksas pagal asmenybės tipus (I dalis)
123rf.com

Asmenybės tipas - psichologinės asmenybių klasifikacijos kategorija. Bandymų skirstyti žmones pagal asmenybės tipus buvo nuo seno, tačiau labiausiai prigijo Karlo Gustavo Jungo teorija. K. Jungas skiria dvi pamatines, iš esmės priešingas, žmogaus psichikos nuostatas priklausomai nuo jų santykio su objektu – ekstraversiją ir intraversiją. Pagal tai išskiriami psichologinius tipai – ekstravertas ir intravertas, o šie tipai skirstomi į potipius pagal funkcijas. Asmenybės tipai lemia ne tik žmogaus dvasinę ar fizinę būklę, bet ir apsprendžia seksualinius polinkius.

 Ekstraversija su dominuojančia mąstymo funkcija

 Tokios charakterio struktūros žmones domisi objektyviu faktų supratimu, kurį sugeba paaiškinti logiškai, pagal visuotinai priimtus mąstymo standartus. Ekstraversija lemia kolektyvinių normų laikymąsi, dėl to šie žmonės nėra originalūs mąstytojai. Sekse jie nelinkę ieškoti naujovių, nekeičia partnerių, neekspermentuoja.

Ekstraversija su dominuojančia jausmų funkcija

 Tokio charakterio žmonės domisi objektyviuoju išoriniu pasauliu, tačiau jų susidomėjimas yra ne reiškinių analizė ar studijos, o jų vertinimas. Anot Jungo, toks charakterio tipas būdingesnis moterims, kurios vertina pasaulį pagal tai, kiek joms jis patinka, pagal tai, ar jis gražus, ar bjaurus. Sekse tokie žmonės vertina ne tik pojūčius, bet ir parnerio grožį. Dažnai keičia partnerius, kol atranda tinkamus, dažniausiai pagal išvaizdą.
 
Ekstraversija su dominuojančia pojūčių funkcija

 Tokios charakterio struktūros žmonės domisi išoriniu pasauliu, konkrečiais faktais ir detalėmis. Jie domisi daiktais, bet jų neanalizuoja. Nesvarbu, kodėl pasaulis vienoks ar kitoks. Svarbu, kad jis toks yra. Jie moka priimti pasaulį jo neaiškindami ir neinterpretuodami. Gyvenimas vertinamas pagal tai, kiek jis jaudina ir stimuliuoja. Sekse dažnai vyras nusileidža moteriai. Išsirenka partnerius pagal išorinį grožį, nemėgsta įsipareigoti ir tiesiog mėgaujasi kad ir vienos nakties nuotykiais.
 
 Ekstraversija su dominuojančia intuicijos funkcija

 Tokios charakterio struktūros žmonės gerai jaučia galimybes ir tarpusavio sąsajas bei sąveikas. Dėl dominuojančios ekstraversijos jie gali gerai pastebėti naujus išorinio objekto ar situacijos rakursus, netikėtą jų panaudojimą. Jie yra iniciatyvūs ir kūrybingi. Sekse jautrūs ir prieraišūs. Partnerius keičia retai. Ieško harmonijos seksualiniuose santykiuose.
 

 Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
dede
2011-08-09 14:26:23
www.ozala.gauja.lt - apie masturbacija
Sifilis
2011-08-07 00:33:23
Muhahahahaaa!!!
TASS
2011-08-04 13:36:14
Tie kas skaitė šį straipsnelį tikėtina turėtų patikėti lengvai priimtinu tekstu, bet man ypač įdomų būtų sužinoti šaltinį, kadangi jau pačioje pirmoje pastraipoje yra pilną netikslumų.

Pabandysiu patikslinti:

"Asmenybės tipas - psichologinės asmenybių klasifikacijos kategorija" na visų pirma reiktu paklausti apie tai ką reiškia žodis kategorija, gal turėta omenyje teorija.


(Bandymų skirstyti žmones pagal asmenybės tipus buvo nuo seno, tačiau labiausiai prigijo Karlo Gustavo Jungo teorija.) Vienaip ar kitaip K.Jungo teorija neprigijo, o jis buvo pirmasis sugebėjęs jas įvardinti ir šiai dienai yra laikomas šios fundamentinės psichologijos mokslo šakos pradininku.

K. Jungas skiria dvi pamatines, iš esmės priešingas, žmogaus psichikos nuostatas priklausomai nuo jų santykio su objektu – ekstraversiją ir intraversiją. Pagal tai išskiriami psichologinius tipai – ekstravertas ir intravertas, o šie tipai skirstomi į potipius pagal funkcijas. K.Jungas apibrėžė principus kaip susidaro tipai, o apie potipius išviso neina kalba. Taip pat jis paminėja dar vieną nuostatą, kurią vėliau išgrynino MBTI instrumento autoriai. O dėl funkcijų tai viskas ok.


(Asmenybės tipai lemia ne tik žmogaus dvasinę ar fizinę būklę, bet ir apsprendžia seksualinius polinkius.) Na o čia tai kvepia Nobelio premija. Jei yra sakoma, kad yra psichologiniai tipai, tai ir kalba eina apie psichologinius tipus, prie ko čia fizinė būklė. Fizinių, emocinių, IQ, EQ ir kitų dalykų Jungo teorija nenagrinėja, o ypač SEKSUALINIŲ pakraipų ar polinkių.

Todėl apibendrinant reiktu pasakyti, kad šis straipsnis yra keliantis itin daug klausimų dėl mokslinio pagrįstumo ir savo išvadomis bei interpretacijomis toli gražu negali būti rimtai vertinamas.